Rusijos ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

Rusijos ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

 Slovakijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate prasidėjo svarbiausių kovų metas. Ketvirtadienį didžiulį ažiotažą kėlusiame ketvirtfinalyje Rusijos rinktinė 4:3 (2:0, 0:1, 2:2) palaužė amerikiečių pasipriešinimą ir žengė į pusfinalį.

Pirmojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo. Sužaidus kiek daugiau nei minutę prie amerikiečių vartų kilo sumaištis. Nikita Gusevas (1:07) pirmasis suskubo prie atšokusio ritulio ir nesunkiai pelnė įvartį.

Rusai vos per pusę pirmojo kėlinio atliko 10 smūgių į varžovų vartus, kai amerikiečiai tai padarė tik 1 sykį. Vienas iš amerikiečių lyderių Johnny Gaudreau pirmasis šiose rungtynėse pažeidė taisykles, kai varžovą kliudė lazda ir už tai gavo 2 baudos min. Rusai daugumoje sužaidė sėkmingai – Michailas Sergačiovas (15:47) tolimu smūgiu po rikošeto padvigubino savo komandos pranašumą. Vėliau epizodas dar buvo peržiūrėtas ir nustatyta, kad vartai prieš įvartį nebuvo pajudinti iš vietos, todėl įvartis nebuvo anuliuotas.

Po pertraukos amerikiečiams pavyko sušvelninti atsilikimą. Brady Skjei (22:22) smūgiuotas ritulys atsimušė į rusą, pakeitė skriejimo kryptį ir įlėkė į varžovų vartus.

JAV rinktinė pirmą kartą kiekybinę persvarą įgijo po Jevgenijaus Kuznecovo pražangos, kai šis atakavo ritulio jau nekontroliavusį amerikietį. Visgi, JAV rinktinei per 2 min. daugumoje pasižymėti nepavyko.

Trečiojo kėlinio pradžioje rusai sudavė skaudų smūgį amerikiečiams. Pozicine varžovų klaida pasinaudoję rusai iščiuožė dviese prieš vieną varžovų gynėją. N.Gusevas laiku atliko perdavimą, o Kirilas Kaprizovas (41:31) padidino rusų pranašumą.

Netrukus suklydę rusai prarado ritulio kontrolę, o Noah Hanifinas (45:53) priartino amerikiečius iki minimumo. Visgi, vos po kiek daugiau nei minutės Michailas Grigorenka (47:02) greitoje atakoje grąžino rusams 2 įvarčių persvarą.

Likus daugiau nei 3 min. amerikiečiai pakeitė vartininką Cory Schneiderį šeštuoju aikštės žaidėju. JAV rinktinė vos neprarado ritulio savo zonoje, tačiau sugebėjo pratęsti ataką ir galiausiai Alexas DeBrincatas (57:10) įmušė įvartį. Tiesa, rusai čia pat pareikalavo peržiūrėti epizodą dėl trukdymo vartininkui. Teisėjai neįžvelgė taisyklių pažeidimo ir šį įvartį paliko galioti.

Likus maždaug pusantros minutės C.Schneideris vėl buvo pakeistas šeštuoju aikštės žaidėju. Amerikiečiai vos nepraleido įvarčio į tuščius vartus, tačiau ruso smūgiui šiek tiek pritrūko jėgos. Likus kiek daugiau nei 20 sek. buvo skirtas išmetimas amerikiečių zonoje, todėl C.Schneideris grįžo į vartus. JAV rinktinė greitai susigrąžino ritulio kontrolę, bet puolime nieko nenuveikė. Jevgenijaus Malkino netikslus smūgis dar sugrąžino ritulį į rusų zoną, bet per 2 sek. amerikiečiai nespėjo nieko nesukurti.

Artimiausių rungtynių tvarkaraštis:


Rusai šiam pasaulio čempionatui surinko vieną stipriausių rinktinių per pastarąjį dešimtmetį. Aleksandro Ovečkino, Jevgenijaus Malkino, Nikitos Kučerovo, Andrejaus Vasilevskio ir kitų žvaigždžių užpildyta Rusijos rinktinės sudėtis dar prieš čempionato startą buvo vadinama pagrindine favorite iškovoti auksą. Kontrolinėse rungtynėse rusai kiek „strigo“, bet vėliau „įsibėgėjo“ ir grupės etapą baigė nepatirdami nė vieno pralaimėjimo ir surinkdami maksimalų įmanomą taškų skaičių – 21.

Rusai grupės etape pagal pelnytus įvarčius dalijosi 3-4 vietas su kanadiečiais (36), bet išsiskyrė tiesiog „geležine“ gynyba. Rusai per 7 rungtynes praleido viso labo 7 įvarčius, iš kurių 4 – paskutinėse rungtynėse su švedais. Pagal dabartinį pasaulio čempionato formatą rusai trečią kartą grupių etapą baigė be nuostolių, o tai visiems jų varžovams yra labai prastas ženklas, nes 2012 m. ir 2014 m. pasaulio čempionato grupėse rusai taip pat surinko po 21 tašką, o vėliau iškovojo aukso medalius.

JAV rinktinė šiam čempionatui taip pat surinko solidžią sudėtį su Patricku Kane‘u, Johnny Gaudreau ir Jacku Eicheliu priešakyje. Visgi, jie jau pirmose čempionato rungtynėse netikėtai pralaimėjo šeimininkams slovakams. Vėliau amerikiečiai kiek atsitiesė, nugalėjo gerai čempionatą pradėjusius suomius, bet paskutiniame ture neprilygo kanadiečiams ir grupėje liko tik ketvirti. Tai nulėmė jiems labai rimtą varžovę jau ketvirtfinalyje.

Rusai pernai pasaulio čempionate netikėtai liko už pusfinalio borto, kai ketvirtfinalyje po pratęsimo 4:5 pralaimėjo kanadiečiams. 2016 m. ir 2017 m. rusai pelnė bronzą, o paskutinį kartą auksą laimėjo 2014 m. JAV rinktinei pernai sekėsi geriau nei rusams – amerikiečiai iškovojo bronzą. Tiesa, bronza ir lieka geriausias amerikiečių pasiekimas nuo pat 1960 m., kai jie paskutinį kartą tapo pasaulio čempionais.

Paskutinį kartą Rusijos ir JAV rinktinės susitiko 2017 m. pasaulio čempionate. Tada pergalę šventė amerikiečiai – 5:3. Apskritai 21-ajame amžiuje amerikiečiai laimėjo 9 tarpusavio rungtynes, rusai iškovojo 8 pergales, o 1 rungtynės baigėsi lygiosiomis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.