Kanada įtikinamai nugalėjo JAV ir užėmė pirmą vietą A grupėje įvarčių VIDEO + fotogalerija

2019.05.21 23:27
Kanados ledo ritulininkai | Scanpix nuotr.

Antradienį Slovakijoje tęsiasi pasaulio ledo ritulio čempionatas, kuriame baigėsi grupių etapo kovos. Paskutinėse A grupės rungtynėse Kanados ledo ritulininkai dominavo visas rungtynes, 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) nugalėjo JAV ledo ritulininkus bei užėmė pirmą vietą grupėje.

Kanadiečiams susitikimo pradžia buvo nuostabi: jau antra minutę JAV ledo ritulininkai neskubėdami išeiti iš savo zonos suklydo, o ritulį perėmęs Markas Stone‘as užčiuožė už varžovų vartų ir gana netikėtai atliko perdavimą arti vartų buvusiam Pierre‘ui-Lucui Duboisui (1:49), kuris pasiuntė ritulį į nepasiruošusio vartininko Cory Schneiderio vartus – 1:0.

Antrą įvartį Kanados ledo ritulininkai pelnė praėjus šešioms minutėms, kai savo zonoje prie mėlynosios linijos ritulį perėmęs Anthony Mantha nuskubėjo į greitą puolimą ir perdavė ritulį Kyle‘ui Turrisui (8:02), kuris vienu lietimu įmušė antrąjį Kanados rinktinės įvartį – 2:0.

Likus žaisti šiek tiek daugiau nei keturias minutes kanadiečiai įspūdingai pasiuntė ritulį į vartus: po smūgio nuo mėlynos linijos ritulys skriejo gerokai toliau nuo vartų, tačiau Markas Stone‘as sugebėjo jį ore lazda nukreipti į vartus. Visgi teisėjai peržiūrėjo epizodą ir nusprendė, kad lazda buvo pakelta per aukštai ir įvartį anuliavo.

Nepaisant neįskaityto įvarčio kanadiečiai toliau aktyviai puolė, o netrukus įvartį įmušė Jaredas McCannas (35:59) bei padidino Kanados rinktinės pranašumą iki trijų – 3:0.

Trečiame kėlinyje amerikiečiai sykį žaidė daugumoje, tačiau nesugebėjo tuo pasinaudoti ir rezultatas liko nepakitęs.

Kanados rinktinė atliko 36 smūgius į vartus, tuo tarpu amerikiečiai – 28.

JAV ekipa pirmose čempionato rungtynėse kiek netikėtai 1:4 pralaimėjo Slovakijai, vėliau 7:1 sutriuškino Prancūziją, po pratęsimo 3:2 įveikė Suomiją, 6:3 nugalėjo Didžiąją Britaniją ir 3:1 laimėjo prieš Vokietiją.

Kanados ekipa pirmose čempionato rungtynėse 1:3 pralaimėjo Suomijai, 8:0 sutriuškino Didžiąją Britaniją, 6:5 nugalėjo Slovakiją, 5:2 įveikė Prancūziją, 8:1 sutriuškino Vokietiją ir 5:0 nugalėjo Daniją.

Kanados ir JAV rungtynių nugalėtoja užims pirmą vietą A grupėje.