Rihardas Marenis | Scanpix nuotr.

Slovakijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate antradienį baigiasi grupių etapo kovos. B grupės septintajame ture Latvijos rinktinė 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) nugalėjo Norvegiją, iškovojo 5-ą vietą grupėje ir gražiai užbaigė pasaulio čempionatą. Latviai čempionatą baigė surinkę 9 tšk., o norvegai liko su 6 tšk. ir užėmė 6-ą poziciją grupėje.

Pirmajame kėlinyje kartą kiekybinę persvarą buvo įgiję tik norvegai. Būtent žaisdami daugumoje jie ir pelnė vienintelį šio kėlinio įvartį, kai į viršutinį vartų kampą pataikė Tobiasas Lindstromas (15:18 min.).

Iš karto po pertraukos progos žaisti daugumoje sulaukė latviai. Jie savo šanso taip pat nepaleido vėjais – Mikas Indrašis (22:43) suspėjo išlyginti rezultatą. Vėliau latviai 4 min. žaidė mažumoje, dar vieną pražangą gavo ir norvegai, bet iki pertraukos rezultatas nesikeitė.

Lemiamą persvarą latviai susikrovė per trumpą trečiojo kėlinio atkarpą. Antrasis latvių įvartis buvo įskaitytas Janiui Jaksui (46:59), nors ritulys vartuose atsidūrė nuo norvego rankos. Nepraėjus nė minutei norvegas suklydo vidurio zonoje, Rihardas Marenis (47:55) pabėgo nuo gynėjų ir nesuklydo.

Dar ramiau latviams jaustis leido Ronaldas Keninis (54:13). Jis likus mažiau nei 6 min. suteikė kaimynams saugią trijų įvarčių persvarą.

Paskutinį kartą šios rinktinės buvo susitikusios 2018 m. pasaulio čempionate. Tada latviai po pratęsimo iškovojo pergalę rezultatu 3:2. Tuo tarpu 2016 m. pasaulio čempionate pranašesni buvo norvegai – 3:1.

Tuo pačiu metu A grupėje slovakai po baudinių serijos 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0) nugalėjo danus. Slovakai surinko 11 tšk. ir grupėje liko penkti, o danai su 6 tšk. grupėje užėmė šeštą vietą.

Slovakus antrojo kėlinio pabaigoje į priekį išvedė iš NHL lygos atvykęs Martinas Marinčinas (39:04). Visgi, trečiajame kėlinyje savo žodį tarė ir Danijos NHL žaidėjas Mikkelis Boedkeris (46:41), kuris realizavo dvigubą kiekybinę persvarą ir išlygino rezultatą.

Pratęsimas nieko neišsprendė, todėl teko mušti baudinius. Juos realizavo netrukus 40-metis švęsiantis veteranas Ladislavas Nagy ir Michalas Krištofas. Tuo tarpu visi keturi danų bandymai nuginkluoti Denisą Godlą buvo nesėkmingi.