MTB maratonas | Organizatorių nuotr.

MTB maratonas | Organizatorių nuotr.

 Karštą sekmadienį gerokai per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų Druskininkuose pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną: penkių etapų serija nuo šių metų vadinasi „Jeep MTB dviračių maratonų taure“.

Patys pirmieji prie simbolinės kelių šimtų metrų distancijos starto linijos stojo darželinukai. Ikimokyklinio amžiaus vaikų buvo per beveik šimtas, o greičiausiai pedalus tarp pačių jauniausių mynė Rusnė Kurlavičiūtė ir Eigirdas Vadapalas.

Dar pernai dalis su darželinukais besivaržiusių berniukų ir mergaičių šiemet perėjo į rimtesnių varžovų kompaniją – 6-10 metų vaikai turėjo įveikti beveik 3 kilometrų atstumą. Čia jau reikėjo ir taktikos, ir tinkamai parinktos dviračio pavaros, o favoritų vardus pateisino 2018 metais dažnai tarp lyderių buvę dviratininkai. Tarp mergaičių ant garbės pakylos kopė Irmantė Aleliūnaitė, Elžbieta Seliavaitė bei Urtė Urniežiūtė. Berniukų grupėje prizininkais tapo Matas Kubilius, Jokūnas Dabušinskas ir Jurgis Bagdonas.

Lygiai vidurdienį apie tūkstantį sportininkų pajudėjo į 1, 2 arba 3 ratų distanciją. Trasa Druskininkuose mažai keičiasi, tačiau gamta kasmet padaro savų korekcijų. Dar prieš savaitę 23 kilometrų rate buvo daug biraus smėlio atkarpų, kurios galėjo iš dalyvių pareikalauti ypatingos valios ir ištvermės. Tačiau pastarųjų dienų lietūs tą dangą suplūkė, todėl sportininkai labai karštu oru galėjo kiek lengviau įveikti nuotolį.

Jau pirmame rate nuo varžovų atitrūko 7 sportininkų grupė, vėliau jie liko penkiese, o paskutiniame rate iniciatyvos ėmėsi daugkartinis šių varžybų laimėtojas Eimantas Gudiškis. „Tame pačiame kalniuke, kur atitrūkau ir prieš metus, pamėginau spurtuoti. Žinojau, kad man pabėgti padės komandos draugas Arnoldas Valiauga – pakentėjau porą kilometrų ir jau žinojau, kad laimėsiu. Tikrai nebuvo lengva, tačiau džiaugiuosi pergale“, - pasakojo „Colibri Cycling Team“ narys. O štai antrą vietą lėmė vos ne fotofinišas: Domas Manikas tik 0,22 sek. aplenkė 2018 m. sezono nugalėtoją A. Valiaugą.

M30 amžiaus grupėje greičiausias buvo svečias iš Baltarusijos Jevgenijus Novosadas, aplenkęs Andrejų Dolgovą ir Liną Astrauską. M40 grupėje pirmas distanciją įveikė Artūras Remeika, po jo finišavo Mindaugas Zlatkus, trečias liko Rimas Petrusevičius. Tarp vyriausių dalyvių M50 grupėje irgi vyko atkakli kova, kurią laimėjo Vilmantas Audzijonis, aplenkęs Ramūną Kuklį ir Alvydą Vaurą.

Tarp jauniausių pagrindinės maratono distancijos dalyvių nugalėtoju tapo Edgaras Švėgžda, po jo finišo liniją kirto Rytis Žemaitaitis ir Arijus Valantavičius.

Stipriausios moterys su beveik 500 vyrų mynė pedalus 2 ratų varžybose: „Turėjau tikslą pakliūti į geriausiųjų trejetą absoliučioje įskaitoje. Nedaug trūko“, - po finišo sakė absoliučią 4-ą vietą šiame nuotolyje užėmusi Silvija Pacevičienė. Ši sportininkė 2018 metais laimėjo visus etapuos, 2017-aisiais iškovojo keturias pergales. „Planuoju šiemet dalyvauti visuose „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ etapuose, į varžybų kalendorių įtrauktos ir lenktynės užsienyje, tačiau šiose varžybose tikrai ketinu kovoti dėl pergalių visuose etapuose. Absoliučioje moterų įskaitoje antroji vieta atiteko Tatjanai Krasauskienei, kuri nugalėjo W30 amžiaus grupėje, o trečiąją vietą ant garbės pakylos užėmė Gabrielė Andrašiūnienė.

W16 grupėje nugalėjo Aušrinė Žvirblytė, W18 – Kornelija Kertenytė, W40 – Renata Paulauskienė.

Vyrų grupėje tie „trys muškietininkai“, aplenkę S. Pacevičienę, buvo M16 grupės prizininkai – greičiausi buvo Kostas Kardelis, Vėjas Žigilėjus ir Laurynas Vinskas. Mėgėjų grupėje nugalėjo Antanas Budreckis, o tarp 60-mečių pirmavo Alfredas Vaitkus, kuris aplenkė Algirdą Teškevičių ir Raimondą Skibarką.

1 rato distancijoje dėl vietų ant garbės pakylos kovojo patys jauniausi ir patys vyriausi. Tarp 13-mečių vaikinų pirmasis finišavo Ignas Kertenis, aplenkęs Justiną Pavlovą ir Danielių Volkovą, mergaičių grupėje nugalėjo Aistė Butautaitė, kitas vietas ant garbės pakylos užėmė Marta Navickaitė ir Gytė Pupelytė. Tarp pačių vyriausių vyrų greičiausias buvo Petras Kiušas, jis 70-mečių įskaitoje aplenkė Juozą Vilkelį ir Juozą Kišoną. W60 moterų grupėje nugalėtoja tapo Valerija Golerytė.

Smagų renginį baigė loterija, kurioje dalyvavo visų dviratininkų numeriai. Fortūna nusišypsojo Sauliui Račkauskui, kuris buvo apdovanotas naujutėliu BMC kalnų dviračiu.

Antras „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ etapas birželio mėnesį vyks Vilniuje.        

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų