Unai Emery | Scanpix nuotr.

Unai Emery | Scanpix nuotr.

Anglijos futbolo sezonas jau pasibaigė ir tik keturios komandos dar ruošiasi finalinėms rungtynėms europiniuose turnyruose. Tačiau daugelis klubų jau dėliojasi planus vasarai ir jų laukiančiam transferų langui.

Londono „Arsenal“ šiame sezone turėjo daug iššūkių. Praėjusią vasarą prie klubo prisijungė naujas treneris Unai Emery, kuris pakeitė net 22 metus šiame poste buvusį Arseną Wengerą.

Kartu su savimi U.Emery atsivedė ir kelis naujus futbolininkus, kurie turėjo padėti komandai sėkmingai išgyventi pereinamąjį laikotarpį. Kaip jiems sekėsi? „Kanonieriai“ galiausiai užėmė penktą vietą Anglijos „Premier“ lygoje ir nors tai jiems negarantavo vietos kito sezono UEFA Čempionų lygoje, tokį bilietą jie gali gauti kitą savaitę, jeigu Azerbaidžano sostinėje Baku vyksiančiame Europos lygos finale nugalės Londono „Chelsea“.

Tuo tarpu klubo vykdomasis direktorius Vinai Venkateshamas praskleidė paslapties šydą ir papasakojo, ko galima tikėtis šią vasarą ir kokius planus „Arsenal“ turi žaidėjų rinkoje.

A.Wengeras retai buvo maitinamas didelėmis piniginėmis investicijomis ir dažniausiai turėdavo pasirinkti biudžetinius, tačiau konkurencingus pirkinius. O kas laukia U.Emery prieš antrąjį jo sezoną?

„Mes turime ir toliau žiūrėti į savo algų sąskaitą. Ši sąskaita yra tikrai didelė ir tai yra geras dalykas. Tai parodo „Arsenal“ finansinius raumenis, o mums tai yra svarbu siekiant būti sėkmingiems.

Tačiau mes turime užtikrinti, kad šiuos pinigus išleidžiame kaip įmanoma efektyviau. Tam skiriame labai daug dėmesio. Žinome, transferų lango metu turime būti ne tik efektyvūs, bet ir blaiviai mąstyti. Turime įsigyti tokius žaidėjus, kurie būtų ne tik puikūs, bet ir svariai prisidėtų prie komandos sėkmės.

Taip pat turime užtikrinti ir tai, kad kai parduodame žaidėjus, jog už juos gautume maksimalią sumą, kadangi ji bus ir vėl investuota į komandą“, - teigi V.Venkateshamas.

Tikėtina, kad „Arsenal“ ir toliau laikysis griežtos transferų politikos ir bandys minimaliais kaštais surinkti konkurencingą komandą, kuri galėtų kovoti dėl vietos pirmajame „Premier“ lygos ketverte.

Tiesa, nepaisant tokio komentaro, U.Emery tikisi, kad jo komanda galės pasipildyti naujais žaidėjais, kurie leistų jo auklėtiniams progresuoti.

„Pirmiausia, kaip mes galime progresuoti, tai išleisti pinigų ir nusipirkti naujų žaidėjų. Anksčiau šis klubas padarė nuostabų darbą stebėdami futbolininkus ir atrasdami jaunus talentus. Labai gerbiu tokį darbą. Noriu dirbti su čia esančiais žaidėjais ir suteikti jiems šansą kažką nuveikti tokiame dideliame klube.

Tačiau mes taip pat galime siekti ir tokių žaidėjų, kurie yra kituose klubuose, kurie galėtų atvykti ir padėti mums gerai rungtyniauti, kaip tai padarė į „Liverpool“ atvykęs Virgilis Van Dijkas“, - teigia U.Emery.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.