Kanadiečiai sutriuškino danus ir išsaugojo viltis laimėti A grupę įvarčių VIDEO + fotogalerija

2019.05.20 23:49
Kanadiečių ir danų rungtynės | IIHF nuotr.

Slovakijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate prie pabaigos artėja grupių etapo kovos. Pirmadienį A grupėje Kanados rinktinė 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) sutriuškino Daniją. Kanadiečiai taip išsaugojo viltis laimėti A grupę, o danai užsitikrino 6-ą vietą.

Kanadiečiai šiose rungtynėse netruko susikrauti solidžios persvaros. Nesužaidus nė 9 minučių po Pierre‘o-Luco Dubois (1:00 min.), Jaredo McCanno (6:06) ir Jonathano Marchessault (8:23) smūgių rinktines jau skyrė 3 įvarčiai.

Pirmasis rungtynių kėlinys kiek užsitęsė, nes likus mažiau nei 4 min. buvo pažeistas apsauginis stiklas. Jo tvarkymas užtruko apie 8 min.

Per antrąjį kėlinį kanadiečiai labai dažnai pažeidinėdavo taisykles, bet danai per 8 min. daugumoje taip nieko ir nenuveikė, o vienintelis šio kėlinio įvartis krito į pačių danų vartus, kai pasižymėjo Samas Reinhartas (33:53), realizavęs kanadiečių turėtą kiekybinį pranašumą.

Tas pats S.Reinhartas (44:34) trečiajame kėlinyje užbaigė danų triuškinimą. Tuo tarpu kanadiečių vartininkai Carteris Hartas (žaidė iki 50:56 min.) ir Mackenzie Blackwoodas (žaidė nuo 50:56 min.) atrėmė visus 24 varžovų smūgius.

Kanadiečiai su 15 tšk. grupėje pakilo į antrą vietą ir tik 1 tšk. atsilieka nuo lyderių suomių. Kanadiečiams reikia tikėtis, kad suomiai antradienį pralaimės vokiečiams, o patys kanadiečiai dar turės įveikti JAV rinktinę ir tokiu atveju galės laimėti grupę.

Danai didesnės motyvacijos jau nebeturi. Jie išliks elite, o į ketvirtfinalį nebepateks. Tiesa, danai dar gali bandyti „medžioti“ šeimininkus slovakus ir pakovoti su jais dėl 5-os vietos grupėje.