Šveicarija – Rusija rungtynių akimirka | IIHF nuotr.

Sekmadienį Slovakijoje tęsėsi pasaulio ledo ritulio čempionatas, kurio šeštojo turo rungtynėse susikovė B grupės lyderiai – Rusijos ir Šveicarijos ledo ritulininkai.

Geležinę gynybą pademonstravę rusai nemažą rungtynių pabaigos dalį rungtyniavo keturiese prieš šešis, tačiau sugebėjo išsaugoti vartus „sausus“ ir galiausiai pergalę šventė rezultatu 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

Nors Šveicarijos ekipa jau 22-ą sekundę pažeidė taisykles ir rungtyniavo mažumoje, tačiau Rusijos ekipai daugumos išnaudoti nepavyko.

Visgi rusai vis tiek labai anksti sugebėjo pelnyti įvartį, kai ketvirtą susitikimo minutę pasižymėjo Artiomas Anisimovas (3:36) – 1:0.

Skirtumą rusams pavyko padvigubinti antrame kėlinyje, kai už laiko vilkinimą 2 baudos minutėmis buvo nubaustas Nico Hischieris, o daugumą sėkmingai išnaudojo Nikita Kučerovas (26:20) – 2:0.

Likus žaisti šiek tiek mažiau nei penkias minutes N.Kučerovas (55:20) pelnė dar vieną rusų įvartį ir padėjo galutinį tašką rungtynėse. Nors rusai rungtynių pabaigoje neišvengė baudos minučių, o šveicarai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau net ir rungtyniaujant šešiese prieš keturis šveicarai nesugebėjo pramušti Rusijos rinktinės vartininko.

Šiose rungtynėse abi komandos atliko gana panašų smūgių skaičių: Rusija – 34, Šveicarija – 31.

Rusai šiame čempionate žygiuoja pergalingai ir jau seniau yra užsitikrinę vietą ketvirtfinalyje. Jie 5:2 nugalėjo Norvegiją, 5:0 sutriuškino Austriją, 3:0 įveikė Čekiją, 10:0 nepaliko vilčių Italijai ir 3:1 įveikė Latviją.

Tuo tarpu šveicarai Šveicarija 9:0 sutriuškino Italiją, 3:1 nugalėjo Latviją, 4:0 įveikė Austriją, 4:1 nugalėjo Norvegiją ir tik 3:4 pralaimėjo Švedijai.