Simona Halep | Scanpix nuotr.

Simona Halep | Scanpix nuotr.

 Romoje (Italija) vykstančiame WTA „Premier 5“ serijos „Internazionali BNL d‘Italia“ moterų teniso turnyre iš tolesnės kovos anksti pasitraukė rumunė Simona Halep (WTA-2).

2017 m. ir 2018 m. Romoje iki pat finalo nukeliavusi S.Halep šį kartą jau šešioliktfinalyje per 2 valandas 10 minučių 6:2, 5:7, 3:6 pralaimėjo čekei Marketai Vondroušovai (WTA-44). Beje, tai buvo antra iš eilės čekės pergalė prieš rumunę. Prieš porą mėnesių čekė nugalėjo rumunę ir prestižiniame Indian Velso (JAV) turnyre – 6:2, 3:6, 6:2.

M.Vondroušova po prasto starto Romoje nepalūžo ir antrąjį setą pradėjo dviem laimėtais geimais iš eilės. Netrukus tenisininkės ėmė keistis laimėtomis varžovės padavimų serijomis. Šeštajame geime M.Vondroušova turėjo dar tris „break pointus“, bet šį kartą jų nerealizavo ir situacija stabilizavosi. Nė viena žaidėja „break pointų“ nebeturėjo iki pat dvyliktojo geimo, kai rumunė savo padavimų metu prisidarė problemų, pirmaudama 40:15 nesugebėjo perkelti seto baigties į pratęsimą, o čekė galiausiai realizavo „break pointą“.

Trečiajame sete ilgą laiką geimus laimėdavo tik kamuoliuką paduodavusi žaidėja. Septintajame geime S.Halep turėjo „break pointą“, bet jo nerealizavo, o aštuntajame geime tokią progą jau turėjo čekė, tik ji svarbiausiu momentu sužaidė tiksliau ir susikrovė pergalingą persvarą.

S.Halep vargai vėl leis pirmoje WTA vienetų reitingo vietoje tvirtai jaustis japonei Naomi Osakai. Per praėjusią savaitę rumunė gerokai priartėjo prie japonės, bet Romoje neapgynė labai daug taškų ir dabar nuo N.Osakos atsiliks daugiau nei 900 taškų.

Tas skirtumas gali dar labiau išaugti, nes N.Osaka Romoje toliau skina pergales. Japonė ketvirtadienį 6:3, 6:3 nugalėjo slovakę Dominiką Cibulkovą (WTA-33) ir taip pat 6:3, 6:3 įveikė rumunę Mihaelą Buzarnescu (WTA-29).

WTA „Premier 5“ serijos moterų teniso turnyro Romoje prizų fondą sudaro 3,07 mln. eurų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.