Rūta Banytė | Organizatorių nuotr.

Rūta Banytė | Organizatorių nuotr.

 Kai kurios medžiagos gali trukdyti augimui, kenkti atminčiai ir veikti psichinę sveikatą, o kaip dopingas gali būti įvertintas ir paprasti vaistai. Apie tai įspėja antidopingo specialistai.

Praėjusioje „Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidoje buvo pasakojama apie dopingo taisykles, o šį kartą Lietuvos antidopingo agentūros atstovė Rūta Banytė aiškino apie dopingo žalą.

„Labiausiai, plačiausiai žinomi, lengviausiai prieinami - anaboliniai steroidai. Ką jie daro? Prisiskaitę visokiausių kultūristų forumų, jaunimas su augančiais organizmais galvoja: išgersiu tabletę ir tapsiu raumeningas kaip Švarcnegeris. Nieko panašaus“, - įspėja gydytoja.

Pasak jos, vartojant anabolinius steroidus, jie gali veikti tavo augimą. „Kaip? Tu gali būti mažesnio ūgio nei tavo tėvai. Kitas dalykas - tavo raumenynas taip nesivystys, nes be sunkaus fizinio darbo raumenys iš niekur neišsipūs“, - pažymėjo R. Banytė.

Dar vienas dalykas, aktualus besimokantiems: tai gali trukdyti susikaupti mokslams, kenkti atminčiai, veikti psichinę sveikatą.

Antidopingo agentūros specialistė pažymi, kad sportininkams varžybose nėra leidžiami ir įprasti vaistai.

„Lietuva yra tokioje klimato zonoje, kad nuolat šalta, daug sergamumo. Pats lengviausias dalykas - nueiti į vaistinę nusipirkti teraflu ar gripeksą. Bet jie yra draudžiami varžybų metu sportininkams. Kodėl? Todėl, kad šis vaistas yra įtrauktas į stimuliatorių klasę, t.y. suaktyvina tavo organizmą kovai“, - aiškino gydytoja.

Ji prisiminė pavyzdį iš 2002 m. Solt Leik Sičio olimpinių žaidynių kai škotų kalnų slidininkas laimėjo bronzos medalį, bet jo organizme buvo rasta su paprastais vaistais susijusi draudžiama medžiaga. Todėl jis neteko pirmojo medalio, kurį iškovojo Didžioji Britanija kalnų slidinėjimo sporto šakoje.

„Nereikia tikėti viskuo, ką rašo anoniminiai komentatoriai visokiuose forumuose. Sportuoti reikia švariai“, - pabaigė R. Banytė ir pasiūlė kilus klausimams i kreiptis į Lietuvos antidopingo agentūrą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-24 Pietų Korėja 09:00 Lietuva
08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 08-18 Stumbras 15 : 00 Žalgiris
Sek 08-18 Atlantas 17 : 00 Panevėžys
Sek 08-18 Sūduva 19 : 00 Palanga
Pen 08-23 Panevėžys 18 : 00 Riteriai
Pen 08-23 Žalgiris 20 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141