Lietuvos automobilių kroso čempionatas | Organizatorių nuotr.

Lietuvos automobilių kroso čempionatas | Organizatorių nuotr.

 Jau gegužės 19-ą dieną, sekmadienį prasidės šių metų Lietuvos automobilių kroso čempionatas. Šakių rajone, Pavilkijo trasoje įvyksiančios lenktynės taps pirmuoju iš šešių šiemet suplanuotų etapų. Po šių varžybų paaiškės, kurie dalyviai iškovos pirmuosius taškus į naujojo sezono sąskaitą.

Šakių trasa – viena vaizdingiausių žiūrovams. Abiejose trasos pusėse esantys šlaitai leidžia iš aukštai puikiai matyti kone visą distanciją ir mėgautis autokroso grožiu nekeičiant lokacijos. Pavilkijo trasos konfigūracija žavinga tuo, jog čia sportininkai turi parodyti visą savo meistriškumą. Pavojingiausios trasos vietos, kur dalyviai dažnai daro klaidas yra dvi – pakilimas į kalną ir nusileidimas nuo jo. Tiek pakilimas, tiek nusileidimas vyksta atliekant kairįjį posūkį, tad čia dalyviai turi preciziškai tiksliai įvertinti savo greitį ir trajektoriją. Žinoma, jei tą daryti leidžia varžovas.

Kaip baigiasi klaidos ir rizikingi lenkimai byloja nuotraukos iš ankstesnių varžybų. Smūgis į atitvarus yra minimali klaidos kaina, tačiau ne retai incidentai baigiasi efektingais virtimais.

Varžybų organizatorius, VšI „Norlin“ atstovas Andrius Remeza tvirtina, kad šiemet trasa sulaukė šiokių tokių pakeitimų, kurie turėtų pridėti daugiau greičio.

„Praėjusiais metais trasa buvo padengta skalda, tačiau dalyviai išreiškė norą, kad ją pašalintume. Mums dalyvių nuomonė yra tikrai svarbi, todėl atsižvelgėme į jų pageidavimus. Visa kita infrastruktūra yra paruošta puikiai, todėl ir mes, organizatoriai, nekantriai laukiame varžybų. Vyksta išankstinė registracija, kuri kol kas tikrai džiugina. Dalyviai registruojasi labai aktyviai, todėl manau, kad varžybų dieną jų skaičius perkops pusę šimto. Žiūrovai tikrai neturės kada nuobodžiauti“, - kalbėjo Andrius Remeza.

Varžybos Pavilkijo trasoje bus ne tik Lietuvos automobilių kroso čempionato pirmasis etapas. Sezoną čia taip pat pradės ir Lietuvos vaikų automobilių kroso čempionato dalyviai, sportininkai, startuosiantys Baltijos šalių automobilių kroso B1600 taurėje bei Lietuvos regionų automobilių kroso taurėje. Beje, varžybos bus skirtos ilgamečiam šios trasos puoselėtojui Romualdui Barkauskui atminti.

Varžybos gegužės 19-ą dieną Pavilkijo trasoje prasidės oficialia atidarymo ceremonija ir dalyvių paradu, kuris numatytas 11.30 val., o pirmieji dalyviai važiavimus pradės 12 val. Ištikimiausi autokroso gerbėjai į trasą kviečiami atvykti ir gerokai anksčiau, mat iki tol vyks laisvosios treniruotės bei chronometruojami važiavimai.

Serviso zona ir dalyvių parkas taip pat bus atviras žiūrovams. Čia bus galima iš arti stebėti sportininkų pasiruošimą startui, mechanikų darbą varžybų metu, pabendrauti su dalyviais ir apžiūrėti jų automobilius bei bagius. Bilieto kaina žiūrovams – 5 eurai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.