Jessica Andrade prieš Rose Namajunas | Scanpix nuotr.

Jessica Andrade prieš Rose Namajunas | Scanpix nuotr.

 Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Rio de Žaneirą (Brazilija) drebino mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 237“. Turnyrą vainikavo titulinė kova dėl UFC minimalaus svorio kategorijos moterų pasaulio čempionės diržo. Savo trofėjų priešiškoje teritorijoje gynė 26-erių metų lietuvių kilmės kovotoja Rose Namajunas (8-4). Po daugiau nei metų pertraukos į narvą grįžusi sportininkė susitiko su 27-erių metų brazile Jessica Andrade (20-6).

R.Namajunas dominavo pusantro raundo, bet tuomet buvo numesta varžovės galva žemyn ir pralaimėjo techniniu nokautu. J.Andrade bandė pervesti kovą į parterį. R.Namajunas, kaip jau tapo įprasta, stengėsi sugriebti varžovei už rankos, prieš jai tą padarant. Brazilė nesunkiai pakėlė čempionę į orą ir tuomet metė ją žemyn. R.Namajunas leidosi galva į ringo grindinį ir nebepakilo tęsti kovos.

Neseniai buvo paskelbtos šio turnyro kovotojų algos. R.Namajunas iš viso uždirbo 195 tūkst. JAV dolerių (105 tūkst. už dalyvavimą turnyre, 50 tūkst. premija už geriausią vakaro kovą ir 40 tūkst. iš „Reebok“ pagal rėmimo sutartį). Tai – mažesnis uždarbis nei abejose R.Namajunas kovose su lenke Joanna Jedrzejczyk. „UFC 217“ turnyre lietuvių kilmės kovotoja uždirbo 230 tūkst. JAV dolerių, o „UFC 223“ turnyre – 240 tūkst. JAV dolerių.

Daugiau nei R.Namajunas gavo J.Andrade – 230 tūkst. JAV dolerių. Brazilė gavo tą pačią premiją už geriausią vakaro kovą, už pasirodymą turnyre ji uždirbo kiek mažiau nei R.Namajunas (100 tūkst.), mažiau pinigų gavo ir iš „Reebok“ (30 tūkst.), tačiau jai skirta papildoma 50 tūkst. JAV dolerių premija už geriausią vakaro pasirodymą.

R.Namajunas ir J.Andrade algos nė iš tolo neprilygsta brazilo Andersono Silvos uždarbiui. Legenda „UFC 237“ turnyre dėl kelio traumos nebaigė pirmojo raundo, bet susižėrė 620 tūkst. JAV dolerių. Vien už pasirodymą turnyre A.Silva gavo 600 tūkst. JAV dolerių.

Kita Brazilijos legenda Jose Aldo tenkinosi gerokai kuklesniu uždarbiu – 130 tūkst. JAV dolerių. Už jį daugiau uždirbo buvęs UFC čempionas B.J.Pennas (170), Clay Guida (138) ir Antonio Nogueira (138). Šešiaženkles sumas dar gavo Alexanderis Volkanovski (129), Jaredas Cannonier (113) ir Warlley Alvesas (109).

Turnyrą arenoje stebėjo 15193 žiūrovai. Vis dar nesuskaičiuota, kiek jie iš viso paklojo už bilietus.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.