Jessica Andrade prieš Rose Namajunas | Scanpix nuotr.

Jessica Andrade prieš Rose Namajunas | Scanpix nuotr.

  Ankstyvą šio sekmadienio rytą Lietuvos laiku Rio de Žaneirą (Brazilija) drebino mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 237“. Turnyrą vainikavo titulinė kova dėl UFC minimalaus svorio kategorijos moterų pasaulio čempionės diržo. Savo trofėjų priešiškoje teritorijoje gynė 26-erių metų lietuvių kilmės kovotoja Rose Namajunas (8-4). Po daugiau nei metų pertraukos į narvą grįžusi sportininkė susitiko su 27-erių metų brazile Jessica Andrade (20-6).

R.Namajunas dominavo pusantro raundo, bet tuomet buvo numesta varžovės galva žemyn ir pralaimėjo techniniu nokautu. J.Andrade bandė pervesti kovą į parterį. R.Namajunas, kaip jau tapo įprasta, stengėsi sugriebti varžovei už rankos, prieš jai tą padarant. Brazilė nesunkiai pakėlė čempionę į orą ir tuomet metė ją žemyn. R.Namajunas leidosi galva į ringo grindinį ir nebepakilo tęsti kovos. Ji pernai ilgą laiką gydėsi kaklo traumą, o po šio metimo visas R.Namajunas kūno svoris ir teko kaklui. Laimei, čempionė rimčiau nenukentėjo, R.Namajunas net neprireikė vykti į ligoninę, nes sąmonės ji neprarado ir nesiskundė dideliu skausmu.

Ilgą laiką šioje kategorijoje karaliavusi lenkė Joanna Jedrzejczyk po R.Namajunas pralaimėjo visus tarpusavio nesutarimus ir parašė gražią žinutę lietuvių kilmės kovotojai.

„Nenuleisk galvos, Rose! Tu patekai į specialią – Čempionų – lygą. Joje būsi amžinai“, - rašė J.Jedrzejczyk.

R.Namajunas paguodė ir kita buvusi čempionė brazilė Cris Cyborg: „Vis tiek gerbiu Rose. Su UFC diržu ar be jo, ji visada bus čempionė.“

Beje, kai kurie UFC gerbėjai po kovos kvestionavo pergalę lėmusį J.Andrade veiksmą. MMA yra draudžiama statmenai galva žemyn mesti savo varžovą į ringo grindinį. Visgi, UFC ekspertai patikino, kad brazilės veiksmas buvo visiškai legalus, nes metimas buvo atliktas ne 90 laipsnių kampu, o tam tikru „lanku“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.