Rose Namajunas | Scanpix nuotr.

Rose Namajunas | Scanpix nuotr.

  Ankstyvą šio sekmadienio rytą Lietuvos laiku Rio de Žaneirą (Brazilija) drebins mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 237“. Ten išvysime tokias Brazilijos legendas kaip Jose Aldo ir Andersonas Silva, o vakarą vainikuos titulinė kova dėl UFC minimalaus svorio kategorijos moterų pasaulio čempionės diržo. Savo trofėjų priešiškoje teritorijoje gins 26-erių metų lietuvių kilmės kovotoja Rose Namajunas (8-3). Po daugiau nei metų pertraukos į narvą grįžtanti sportininkė susitiks su 27-erių metų brazile Jessica Andrade (19-6).

Lažybininkai nuo pat kovos paskelbimo iki dabar favorite vadina J.Andrade. Jos persvara nėra žymi, tačiau tai, kad ji kovoja namie, daugelio nuomone, suteikia brazilei pranašumą. JAV žiniasklaida išskyrė 5 dalykus, kuriuos R.Namajunas turi padaryti kovoje su J.Andrade, jei nori apginti savo diržą.

1. Išlaikyti „šaltą“ galvą

R.Namajunas į narvą žengs kaip kovos autsaiderė, nors ir turi čempionės diržą. Rose prie tokio statuso per karjerą jau spėjo priprasti ir įrodė, kad gali paneigti visas prognozes. „Galvažudė“ Rose dažnai paruošia kažką netikėto ir kovos eigoje išmuša savo varžoves iš vėžių. R.Namajunas garsėja kaip ta kovotoja, kuri ne tik įtemptais momentais „nepameta“ galvos, laikosi savo plano ir puikiai tvarkosi su spaudimu. Visgi, dabar jos laukia išskirtinis išbandymas, nes ji pirmą kartą kovos už JAV ribų. Brazilai emocingai palaikys saviškę, tad R.Namajunas išlaikyti „šaltą“ galvą bus sunkiau nei bet kada anksčiau.

Rose Namajunas prieš Joanną Jedrzejczyk | Scanpix nuotr.

Rose Namajunas prieš Joanną Jedrzejczyk | Scanpix nuotr.

2. Vengti chaoso stovėsenoje

J.Andrade yra žinoma kaip viena stipriausiai smūgiuojančių minimalaus svorio kategorijos kovotojų. Nepaisant to, kova stovėsenoje gali tapti R.Namajunas privalumu. Čempionei svarbiausia stovėsenoje laikytis disciplinos, vengti chaoso ir nesivelti į atvirą kovą su J.Andrade. Jei R.Namajunas to išvengs, tuomet kovos eigoje savo smūgiais iš distancijos galės varginti brazilę ir taip kontroliuoti kovą.

3. Vengti sugriebimų

Ankstesnėje karjeros stadijoje R.Namajunas prastai gindavosi nuo sugriebimų ir dažnai atsidurdavo prastoje padėtyje parteryje. Jos statistika iki šiol išlieka labai prasta – R.Namajunas vos 45 proc. atvejų apsigina nuo bandymų ją parversti. J.Andrade labiau žinoma kaip kovos stovėsenoje meistrė, bet parteryje ji mėgsta „ground and pound“ stiliumi atakuoti savo varžoves. Tai dar viena priežastis, kodėl R.Namajunas reikia stengtis išlaikyti distanciją nuo brazilės.

Rose Namajunas prieš Michellę Waterson | Scanpix nuotr.

Rose Namajunas prieš Michellę Waterson | Scanpix nuotr.

4. Laikytis kovos plano

R.Namajunas garsėja aukštu savo, kaip kovotojos, IQ. Jos komanda geba sukurti puikų kovos planą, kuriame būna pabrėžtos visos varžovės stiprybės ir silpnybės. R.Namajunas yra viena sumaniausių kovotojų ir turi tai panaudoti kaip savo pranašumą.

5. Nepraleisti galimybės atlikti skausmingą veiksmą

R.Namajunas jau yra įrodžiusi, kad gali nustebinti visus savo sprendimais narve. Vos antroje karjeros kovoje ji per 12 sekundžių suspėjo užlaužti varžovės ranką, o pirmas 4 karjeros pergales pasiekė būtent skausmingais veiksmais. Jei J.Andrade bandys pelnyti teisėjų simpatijas ir parversti R.Namajunas, jai reikia nepraleisti progos atsakyti varžovei tuo pačiu. Ilgas kojas ir rankas turinti čempionė parteryje gali kontroliuoti brazilę ir surasti progą smaugimo ar laužimo veiksmui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

taigi
2019-05-12 00:33:29
Ryte bo paskitine kova ,tikslaus laiko nks nepssakys no neaiskum kiek pirmos uztruks
Atsakyti
Fpiz-2
2019-05-11 22:03:28
6. Dziaugtis pergalem ir nepergyvent del pralaimejimu. Sekmes!
Atsakyti
kaka
2019-05-11 22:01:31
Kada rodo?
Atsakyti