Rogeris Federeris | Scanpix nuotr.

Rogeris Federeris | Scanpix nuotr.

 Madride (Ispanija) vykstančiame prestižiniame ATP 1000 serijos „Mutua Madrid Open“ vyrų teniso turnyre apmaudžiai savo pasirodymą baigė šveicaras Rogeris Federeris (ATP-3).

Dramatiškame ketvirtfinalyje R.Federeris per 2 valandas 12 minučių 6:3, 6:7 (11:13), 4:6 pralaimėjo austrui Dominicui Thiemui (ATP-5). Tai buvo jau ketvirta austro pergalė prieš šveicarą per šešis mačus. Abi tarpusavio dvikovas ant grunto laimėjo D.Thiemas.

Pirmajame sete R.Federeris anksti įgijo lemtingą persvarą, kai spurtavo 3:0. D.Thiemas šiame sete neturėjo nė vieno „break pointo“, tačiau po pertraukėlės situacija pasikeitė. Antrajame sete jau R.Federeris „strigo“ savo padavimų metu. Visgi, D.Thiemui žaidybinės persvaros nesisekė paversti pranašumu švieslentėje. Antrajame geime jis nerealizavo dviejų „break pointų“, o šeštajame geime nepajėgė laimėti varžovo padavimų serijos, nors pirmavo 40:0.

Galiausiai antrajame sete prireikė pratęsimo. R.Federeris jį pradėjo geriau (3:0), bet D.Thiemas greitai išygino rezultatą ir perėmė iniciatyvą (6:4). D.Thiemas turėjo progą savo padavimu laimėti setą, tačiau to nepadarė ir pralaimėjo atkarpą 0:3. R.Federeris du kartus buvo per tašką nuo laimėto mačo, bet abu kartus kamuoliuką padavinėjo D.Thiemas ir svarbiausiais momentais neklydo. Pats austras iššvaistė penkias galimybes tašku laimėti setą, kol galiausiai realizavo šeštąją tokią progą. R.Federeris po pralaimėto taško savo padavimų metu atsiliko 11:12 ir tada D.Thiemas paduodamas kamuoliuką baigė epinį pratęsimą.

Dramos netrūko ir trečiajame sete. Jį R.Federeris pradėjo gana prastai, suteikė varžovui keturis „break pointus“ ir šis realizavo vieną iš jų. Šveicaras ketvirtajame geime pirmavo 40:15, bet nesugebėjo laimėti oponento padavimų serijos ir atsiliko jau 1:3. Savo deficitą R.Federeris panaikino tik aštuntajame geime (4:4), bet D.Thiemas jam neleido lengviau atsikvėpti. Devintojo geimo pradžioje šveicaras atsiliko net 0:40. Jam pavyko kiek priartėti (30:40), tačiau trečiojo „break pointo“ iš eilės D.Thiemas jau neiššvaistė. Tuomet austras vėl išsiveržė į priekį (5:4) ir savo padavimais baigė dvikovą.

Pusfinalyje D.Thiemo laukia geriausias planetos tenisininkas serbas Novakas Djokovičius (ATP-1). Jis ketvirtfinalyje neišliejo nė vieno prakaito lašo, nes kroatas Marinas Čiličius (ATP-11) atsisakė žaisti dėl apsinuodijimo maistu.

ATP 1000 serijos vyrų teniso turnyro Madride prizų fondą sudaro kiek daugiau nei 6,536 mln. eurų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.