FK „Vilnius“ | Elvio Žaldario nuotr.

FK „Vilnius“ | Elvio Žaldario nuotr.

 Šiandien Telšiuose vykusiose šalies I-os lygos 6-ojo turo rungtynėse tarp vietos „Džiugas“ ir sostinės FK „Vilnius“ ekipų savo pranašumą įrodė šeimininkai, nors rungtynių intriga išliko iki pat pridėto laiko pabaigos.

Žemaičiai šioje dvikovoje pirmavo net 3:0, tačiau kovingieji vilniečiai nenuleido rankų ir antrąją pridėto laiko minutę sugebėjo rezultatą sušvelninti iki 2:3, tačiau iškovoti bent jau lygiąsias jau pristigo laiko. Galutinis rungtynių rezultatas – 3:2 (2:0) FC „Džiugas“ naudai.

Į Telšius atvykę vilniečiai pačioje rungtynių pradžioje atrodė nervingai ir kiek pasimetę. Vieno iš pirmųjų išpuolių metu „Džiugo“ vyrai jau 3 min. sulaukė vilniečių klaidos dešiniajame atakos krašte, kai kamuolys buvo atmestas šeimininkų ekipos nariui Skirmantui Rakauskui į patogią spyriui poziciją labiau aikštelės centre, o pastarojo spyris buvo taiklus. 

Pirmąją kėlinio pusę aikštėje labiau dominavo ir kamuolį kontroliavo „Džiugo“ futbolininkai, kurių pranašumas ypatingai matėsi aikštės viduryje. 

Tačiau kėlinio antroje pusėje vilniečiai jau atsigavo, ėmė dažniau kontroliuoti kamuolį, nors ypatingai aštrių momentų prie šeimininkų vartų jiems ir nepavyko sukurti, apart Igno Kružiko galimybės galva pelnyti įvartį iš itin dėkingos situacijos. Deja, pastarajam pasižymėti įvarčiu nepavyko.

39 min. Telšių komandos žaidėjas Edvinas Sirutavičius įspūdingu tolimu smūgiu „sušaudė“ jaunąjį svečių vartininką Dominyką Valecką ir šalies U18 rinktinės vartininkas buvo priverstas traukti kamuolį iš vartų tinklo.

42 min. vilnietis Erikas Motuzas tik pražanga sustabdė šeimininkų išpuolį, po kurio grėsė vartininko palikimas žaisti vienas prieš vieną prieš varžovą. Teisėjas nedvejodamas vilniečiui parodė geltoną kortelę, tačiau nuo įvarčio svečius tai apsaugojo.

Nors kėlinio pabaigoje du baudos smūgius iš gan dėkingos situacijos bandė realizuoti vilniečiai, tačiau abiem atvejais Lukas Valvonis smūgiavo netiksliai.

Ir antrajame kėlinyje abi komandos žaidė atvirą, labiau atakuojantį futbolą, nors pirmoje antrojo kėlinio pusėje žaidybinį pranašumą turėjo šeimininkai.

FK „Vilnius“ | Elvio Žaldario nuotr.

FK „Vilnius“ | Elvio Žaldario nuotr.

Jau 49 min. „karšta“ situacija prie svečių komandos vartininko vartų galėjo baigtis ir trečiuoju įvarčiu, tačiau sostinės atstovus lydėjo sėkmė. Išėjimo metu D. Valeckas žaidė neužtikrintai ir FK „Vilnius“ vartus gelbėjo virpstas.

53 min. aštriu išpuoliu atsakė ir vilniečiai, tačiau kamuolys „užstrigo“ šeimininkų vartininko baudos aikštelėje taip ir neatlikus kokybiško smūgio į vartus.

64 min. kiek neužtikrintai žaidžia svečių vartininkas ir bordiniai pakartotinu smūgiu pelno įvartį į tuščius svečių vartus – tą padaro Andrius Lipskis. Aikštelės šeimininkų pranašumas tampa jau 3:0.

Tačiau jau 69 min. kiek kurioziniu įvarčiu atsako ir svečiai – kamuolys po Luko Juodkūnaičio padavimo ir maišaties šalia vartų vis tik kerta šeimininkų vartų liniją.

Varžybų šeimininkai tarsi „užliūliuoti“ savo pasiekto rezultato ima žaisti kiek pasyviau, o jaunieji varžovai nenuleidžia rankų ir organizuodami atakas ima žaisti vis aktyviau. 88 min. jų situacija tampa pranašesnė, kai po keitimo antrajame kėlinyje aikštelėje pasirodęs „Džiugo“ žaidėjas Marius Papšys prieš save išvydo raudoną kortelę.

Antrąją pridėto laiko minutę svečių saugas Erikas Motuzas pelnė įvartį ir rezultatas tapo jau tik 2:3.

FK „Vilnius“ | Elvio Žaldario nuotr.

FK „Vilnius“ | Elvio Žaldario nuotr.

Nors teisėjas atseikėjo net šešias papildomo laiko minutes, o vilniečiai atakavo gausiomis pajėgomis, tačiau varžybų šeimininkai atsilaikė ir išsaugojo jiems palankų pergalingą rezultatą 3:2.

„Džiugas“ po šios pergalės pakilo į Pirmos lygos lyderių trejetuką, o vilniečiai liko keturioliktoje turnyro lentelės vietoje.

Beje, FC „Džiugas“ kartu su savo sirgaliais prieš rungtynes svečių klubo globojamai „Lietuvos vaikų vėžio asociacijai „Paguoda“ surengė aukų rinkimo akciją – telšiškiai galėjo savo auka prisidėti prie paramos vėžiu sergantiems vaikams. Tai jau antrasis šalies Pirmos lygos futbolo klubas (po DFK „Dainava“), kuris konkrečia klubo ar sirgalių surinkta parama palaiko vilniečių iniciatyvą prisidėti prie paramos rinkimo sunkia liga sergantiems vaikams.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų