Andersonas Silva, Jose Aldo, Rose Namajunas, Jessica Andrade | Scanpix nuotr.

Andersonas Silva, Jose Aldo, Rose Namajunas, Jessica Andrade | Scanpix nuotr.

 Ankstyvą šio sekmadienio rytą Rio de Žaneirą (Brazilija) drebins mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 237“. Ten išvysime tokias Brazilijos legendas kaip Jose Aldo ir Andersonas Silva, o vakarą vainikuos titulinė kova dėl UFC minimalaus svorio kategorijos moterų pasaulio čempionės diržo. Savo trofėjų priešiškoje teritorijoje gins 26-erių metų lietuvių kilmės kovotoja Rose Namajunas. Po daugiau nei metų pertraukos į narvą grįžtanti sportininkė susitiks su 27-erių metų brazile Jessica Andrade.

Tai bus pirmas kartas R.Namajunas karjeroje, kai ji kovos už Jungtinių Amerikos Valstijų ribų ir dabar ji turės gana nelengvą užduotį: nepaisant to, kad yra čempionė, tačiau nėra laikoma ryškia favorite, nes savo diržą turės ginti varžovės teritorijoje. Taip pat tai bus pirmas kartas nuo 2015 m. rugpjūčio 1 d., kai UFC čempionė atvyksta į Braziliją ginti savo diržo prieš vietinę kovotoją. Paskutinė tai darė amerikietė Ronda Rousey, kuri „UFC 190“ turnyre Rio de Žaneire per 34 sekundes nokautavo Bethę Correia.

Pirmosios „UFC 237“ kovos prasidės neįprastai anksti – jau naktį iš šeštadienio į sekmadienį 0.15 val. Lietuvos laiku. Antroji preliminarios programos dalis startuos 3 val., o pagrindinė programa, kaip įprasta, prasidės 5 val. R.Namajunas ir J.Andrade kova turėtų prasidėti sekmadienį apie 7 val. ryto Lietuvos laiku.

Pagrindinė vakaro programa:

Kova dėl UFC minimalaus svorio kategorijos pasaulio čempionės diržo: Rose Namajunas – Jessica Andrade

Rose Namajunas | Organizatorių nuotr.

Rose Namajunas | Organizatorių nuotr.

R.Namajunas į narvą žengs turėdama tris pergales iš eilės. Per šią atkarpą ji ne tik pirmą kartą tapo pasaulio čempione ir nutraukė lenkės Joannos Jedrzejczyk dominavimą, bet ir nugalėjo šią lenkę revanšinėje kovoje. Šiek tiek abejonių dėl čempionės galimybių kelia tai, kad ji nesikovė nuo pat 2018 m. balandžio. Tada prieš revanšinę kovą su J.Jedrzejczyk UFC kovotojus vežusį autobusą užpuolė C.McGregoro gauja. Po šio išpuolio dužęs autobuso stiklas vos nesužeidė R.Namajunas, kuri patyrė šoką ir dėl psichologinių sunkumų apskritai svarstė galimybę atšaukti kovą prieš J.Jedrzejczyk. Visgi, į narvą jį tuomet įžengė ir 5 raundų mūšyje, kuris beveik visą laiką vyko stovėsenoje, nugalėjo geriausia minimalaus svorio kategorijos smūgiuotoja vadintą lenkę. Taigi, jei R.Namajunas po tokio emocinio sukrėtimo galėjo susitvarkyti su įtampa, tai vienerių metų pertrauka jos irgi neturėtų išmušti iš vėžių. Beje, prieš kovą su J.Andrade R.Namajunas netgi treniravosi su vyrais, tarp kurių – lengvo svorio kategorijos žvaigždė Justinas Gaethje.

J.Andrade taip pat į narvą žengs po trijų pergalių iš eilės. 2017  m. ji jau pralaimėjo titulinę kovą prieš J.Jedrzejczyk, bet nuo tada nugalėjo Claudią Gadelhą, Tecią Torres bei nokautavo Karoliną Kowalkiewicz. Skeptikai mano, kad sekmadienį gali pasikartoti J.Andrade ir J.Jedrzejczyk kovos istorija. Brazilė yra beveik 8 cm žemesnė už R.Namajunas, turi beveik 8 cm trumpesnes rankas ir daugiau nei 11 cm trumpesnes kojas. Panašų fizinių duomenų deficitą ji turėjo ir prieš J.Jedrzejczyk. Lenkei pavyko neprisileisti brazilės arčiau savęs, o kovoje iš distancijos jos persvara buvo gana akivaizdi. R.Namajunas jau įrodė, kad stovėsenoje gali kautis protingai ir naudotis savo fizinių duomenų pranašumais. Panašios taktikos galima laukti ir sekmadienį.

Negana to, R.Namajunas, lyginant su J.Jedrzejczyk, yra kur kas pajėgesnė kovotoja parteryje ir brazilė vargu ar turėtų pranašumą „ant žemės“. Taigi, daugelis sutinka, jog J.Andrade reikės stengtis mažinti distanciją stovėsenoje ir įsivelti į artimą kovą su čempione. Kita vertus, artima distancija jai galbūt suteiktų galimybių parversti R.Namajunas. Nors parteryje nugalėti čempionę nebūtų lengva, tačiau brazilė taip galėtų rinkti taškus ir pelnyti teisėjų simpatijas, tuo labiau, kad R.Namajunas gebėjimas gintis nuo parvertimų yra abejotinas, mat ji vidutiniškai apsigina vos 45 proc. tokių atvejų.

Verdiktas: R.Namajunas laimės teisėjų sprendimu.

Sportas.lt lankytojų verdiktas:

Apklausa

1. Kas laimės kovą dėl pasaulio čempionės diržo?

Jaredas Cannonier – Andersonas Silva

I.Adesanya ir A.Silvos dvikovos akimirka | Scanpix nuotr.

I.Adesanya ir A.Silvos dvikovos akimirka | Scanpix nuotr.

A.Silvai prieš maždaug mėnesį suėjo 44-eri ir jo geriausi laikai seniai praėjo, bet jis išlieka labai populiarus ir nori sąžiningai įvykdyti anksčiau pasirašyto UFC kontrakto sąlygas. Negana to, UFC šiame turnyre išpildys vieną iš A.Silvos svajonių, suteikdama jam galimybę kovoti tėvynėje pirmą kartą nuo 2012 m. Tada A.Silva Brazilijoje iškovojo 16-ą pergalę iš eilės ir pagerino UFC rekordą.

Nuo to laiko A.Silvos rezultatai suprastėjo, o jis dar įsivėlė į dopingo skandalą. Per pastaruosius šešerius metus jis laimėjo tik vieną kovą prieš Dereką Brunsoną, o pergalę prieš Nicką Diazą prarado dėl minėto dopingo skandalo. J.Cannonier iš paskutinių trijų kovų laimėjo tik vieną, bet UFC reitinge vis dar lieka 10-as, kai A.Silva tėra 14-as.

A.Silva kartas nuo karto vis dar pradžiugina smūgių serijomis stovėsenoje, kurios jį ir išgarsino visame pasaulyje. Brazilas neseniai visus 3 raundus atsilaikė prieš Israelį Adesanyą, nors pačio Nigerijos kovotojo elgesys tuomet atrodė kiek keistas ir kai kam susidarė įspūdis, kad jis nepanaudojo visos savo jėgos prieš A.Silvą. J.Cannonier yra universalus kovotojas, galintis nugalėti varžovus įvairiausiais būdais. Jis turėtų rasti būdų, kaip įveikti A.Silvą dabartinėje brazilo karjeros stadijoje.

Verdiktas: J.Cannonier laimės techniniu nokautu.

Jose Aldo – Alexanderis Volkanovski

Jose Aldo | „Twitter“ nuotr.

Jose Aldo | „Twitter“ nuotr.

Prieš A.Silvą į narvą žengs dar viena Brazilijos legenda. J.Aldo ilgą laiką karaliavo UFC puslengvio svorio kategorijoje, bet greitas pralaimėjimas Conorui McGregorui situaciją pakeitė. Nuo tada brazilas nesėkmingai bando grįžti į viršūnę ir du kartus iš eilės pralaimėjo titulines kovas prieš Maxą Holloway. Vėliau J.Aldo laimėjo dvi kovas paeiliui, bet jau užsiminė, kad nori išmėginti save profesionalų bokse, tad kova su A.Volkankovski gali būti priešpaskutinė per J.Aldo karjerą UFC. Po šios kovos brazilo kontrakte su UFC bus likusi tik viena kova.

J.Aldo vis dar yra UFC puslengvio svorio kategorijos reitingo lyderis, o A.Volkanovski rikiuojasi ketvirtas, tad šios kovos laimėtojas gali gauti progą metų pabaigoje kovoti dėl pasaulio čempiono diržo su M.Holloway, kuris nesėkmingai bandė pereiti į lengvo svorio kategoriją. A.Volkanovski šią kovą pasitinka turėdamas net 16 pergalių iš eilės, iš kurių 6 pasiektos UFC narve. Visgi, australas tokio lygio varžovo kaip J.Aldo dar nebuvo sutikęs, todėl daugelis kovos favoritu vadina brazilą.

Verdiktas: J.Aldo laimės techniniu nokautu.

Thiago Alvesas – Laureano Staropoli

UFC veteranas T.Alvesas geriausiais karjeros laikais buvo elitinis kovotojas, kuris 2009 m. netgi kovėsi dėl UFC pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo su legendiniu kanadiečiu Georgesu St-Pierre‘u ir pralaimėjo jam teisėjų sprendimu. Visgi, iš paskutinių 6 kovų brazilas laimėjo vos 2, o spalio mėnesį jam sukaks jau 36-eri. UFC jam parinko tokį varžovą, kokį brazilas gali nugalėti ir dabartinėje karjeros stadijoje bei taip pradžiuginti vietinius gerbėjus. L.Staropoli statistika yra solidi (8-1), tačiau argentinietis tik antrą kartą kovos UFC ir nė vienas jo sutiktas varžovas nė iš tolo neprilygsta T.Alvesui. Brazilui turėtų užtekti sumanumo laimėti kovą teisėjų sprendimu.

Verdiktas: T.Alvesas laimės teisėjų sprendimu.

Francisco Trinaldo – Carlosas Diego Ferreira

Pagrindinę vakaro programą pradės braziliškas derbis. 40-metis F.Trinaldo UFC pradėjo kautis 2012 m. ir gali pasigirti gana solidžia statistika. Vienu metu jis turėjo net 7 pergalių iš eilės seriją, bet tuomet jį sustabdė Kevinas Lee. Pačioje konkurencingiausioje – lengvo svorio – kategorijoje F.Trinaldo būtų naivu tikėtis kovų su elitiniais varžovais, o ir jo karjera jau artėja prie pabaigos. C.D.Ferreira irgi nebėra jaunuolis, jam jau 34-eri, bet šis brazilas turi puikią progą kilti į lengvo svorio kategorijos reitingo 15-uką. C.D.Ferreira po nesėkmės prieš Dustiną Poirier iškovojo keturias pergales paeiliui bei yra nusiteikęs atimti 15-ą reitingo vietą iš F.Trinaldo. Kovotojų ūgis ir kojų ilgis yra vienodas, bet pagal ištiestų rankų ilgį C.D.Ferreira turi net 10 cm pranašumą. Nors jis gali pasigirti juoduoju braziliško džiu-džitsu diržu, tačiau UFC turnyruose kur kas dažniau nokautuoja varžovus, nei nugali juos skausmingais veiksmais. F.Trinaldo yra geras kikboksininkas, bet jam bus sunku mažinti distanciją nuo C.D.Ferreiros, o jei pastarajam kils problemų stovėsenoje, tuomet jis galės bandyti perkelti kovą į parterį.

Verdiktas: C.D.Ferreira laimės teisėjų sprendimu.

Antroji preliminarios programos dalis:

Antonio Nogueira – Ryanas Spannas

Verdiktas: R.Spannas nokautuos varžovą.

Thiago Moisesas – Kurtas Holobaugh

Verdiktas: K.Holobaugh laimės teisėjų sprendimu.

Irene Aldana – Bethe Correia

Verdiktas: I.Aldana nokautuos varžovę.

B.J.Pennas – Clay Guida

Verdiktas: C.Guida laimės teisėjų sprendimu.

Pirmoji preliminarios programos dalis:

Luana Carolina – Priscila Cachoeira

Verdiktas: L.Carolina laimės teisėjų sprendimu.

Warlley Alvesas – Sergio Moraesas

Verdiktas: W.Alvesas laimės teisėjų sprendimu.

Raoni Barcelosas – Carlosas Huachinas

Verdiktas: R.Barcelosas laimės skausmingu veiksmu.

Talita Bernardo – Melissa Gatto

Verdiktas: T.Bernardo laimės teisėjų sprendimu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (5)
Registruoti
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų