Rose Namajunas prieš Joanną Jedrzejczyk | Scanpix nuotr.

Rose Namajunas prieš Joanną Jedrzejczyk | Scanpix nuotr.

  Ankstyvą šio sekmadienio rytą Rio de Žaneirą (Brazilija) drebins mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 237“. Ten išvysime tokias Brazilijos legendas kaip Jose Aldo ir Andersonas Silva, o vakarą vainikuos titulinė kova dėl UFC minimalaus svorio kategorijos moterų pasaulio čempionės diržo.

Savo trofėjų priešiškoje teritorijoje gins 26-erių metų lietuvių kilmės kovotoja Rose Namajunas. Po daugiau nei metų pertraukos į narvą grįžtanti sportininkė susitiks su 27-erių metų brazile Jessica Andrade.

Tai bus pirmas kartas R.Namajunas karjeroje, kai ji kovos už Jungtinių Amerikos Valstijų ribų ir dabar ji turės gana nelengvą užduotį: nepaisant to, kad yra čempionė, tačiau nėra laikoma ryškia favorite, nes savo diržą turės ginti varžovės teritorijoje.

„Šis kartas yra visiškai kitoks. Galiu pasakyti, kad šį kartą šiek tiek baisu“, - „The MMA Hour“ laidoje atskleidė R.Namajunas. „Nors turiu daug patirties, tačiau jaučiu, kad esu neištyrinėtoje teritorijoje. Dabar yra daugybę tiek žinomų, tiek nežinomų dalykų.

Aš praėjusius metus praleidau kovodama su ta pačia pergale, Joanna Jedrejczyk, tačiau net ir praėjus metams, net ir turint kitas varžoves, aš vis dar galvojau apie ją. Visgi čia yra pirmas kartas, kai aš apie ją nebegalvoju. Galvoju apie kažką kitą, galvoju apie Andrade, tačiau galiausiai tai yra tik kova prieš save, todėl tiesiog prisimenu, kad tai tiesiog yra iššūkis“.

J.Andrade bus kitokia varžovė nei buvo J.Jedrejczyk. Brazilė yra viena iš stipriausiai smūgiuojančių kovotojų 115 svarų divizione ir be jokios abejonės viena iš pajėgiausių kovotojų. Ji per varžoves eina lyg buldozeris ir tai jai padėjo įveikti tokias kovotojas kaip Claudia Gadelha ar Tecia Torres, o vieno smūgio jėgą pajautė ir Karolina Kowalkiewicz.

„Manau, kad ji yra gana unikali, nemanau, kad esu kovojusi prieš kažką panašaus“, - kalbėjo R.Namajunas. „Tam tikri jos kovojimo bruožai man primena Patą Barry, nors ji kovoja prieš aukštesnes varžoves, tačiau visada sugeba nustebinti žmones su savo sprogstamąja jėga. Nepaisant ūgio trūkumo, ji yra pavojinga visoms varžovėms.

Aš stosiu prieš labai patyrusią ir daug puikių fizinių savybių turinčią varžovę. Žiūrint iš psichologinės pusės - ji yra pilnai sukomplektuota kovotoja. Kalbant apie kūno tipą, manau, kad mano kūnas yra tinkamesnis MMA. Man tiesiog reikia ateiti ir būti savimi ir tai yra viskas.

Aš esu labiau dinamiška, galiu viską daryti, tuo tarpu ji yra mažesnė, jai reikia prieiti arčiau. Yra dalykų, kuriuos ji privalo padaryti šioje kovoje, o aš turiu daugiau pasirinkimų. Man nereikia daryti vieno konkretaus dalyko, o vienintelis reikalavimas pergalei yra būti savimi“.

R.Namajunas teigė, kad jos kelionė į Rio de Žaneirą bus tolimiausia per sportininkės karjerą. Paskutinį kartą ji taip pat gana toli skrido dar mokykloje, kai dalyvavo pankrationo turnyre Portugalijoje. R.Namajunas nežino, kodėl UFC norėjo, jog ji titulą gintų varžovės teritorijoje, tačiau ji priėmė šį iššūkį. Pagal ją - tai galimybė išbandyti save ten, kur niekada dar nebuvo bandžiusi.

„Mano tėvas nebuvo mano gyvenime dėl savo psichologinių problemų ir kitų dalykų, kurie primena man, kad pasiekčiau savo didžiausią potencialą. Nors aš galėjau sugalvoti visus pasaulio pasiteisinimus, kad nereiktų nieko nedaryti - nepriimti kovos, nevykti į Braziliją, nepalikti namų, tačiau tuo pačiu tai yra didžiulė galimybė ir puikus kelias pasiekti savo potencialą. Net jeigu tai ir neįvyks, aš tiesiog žinosiu, kad padariau viską, ką galėjau“, - kalbėjo R.Namajunas.

Nepaisant to, kad savo laiku 115 svarų kategorijoje J.Andrade atrodė nesustabdoma, tačiau R.Namajunas turi bent vieną kovą, kurioje gali pasimokyti, kaip įveikti varžovę.

2017 metais J.Jedrejczyk dominavo prieš J.Andrade ir pagal teisėjus laimėjo visus raundus. Tai yra 25 minutės, kurias R.Namajunas analizavo prieš būsimą susirėmimą.

„Manau, kad J.Jedrejczyk tiesiog neleido jai stebinti. Tai buvo pagrindinė jos sėkmės dalis. Stilistiškai ji padarė gerą darbą gindamasi nuo artimos kovos ir daug judėdama. Tai yra dalykai, į kuriuos mes atsižvelgėme. J.Andrade eina tik į priekį, ji save vadina traktoriumi, todėl jeigu pamėginsi sustabdyti traktorių atkišdamas galvą, gali turėti tam tikrų problemų. Bet jeigu pasitrauksi iš traktoriaus kelio, jis negalės tavęs pervažiuoti“, - atskleidė R.Namajunas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Giedrius
2019-05-09 09:56:03
Autoriau o Lietuvoje Namajunas Roze nebuvo atvaziavus? https://www.youtube.com/watch?v=BsmSUWbJKdE
Atsakyti
Tipas
2019-05-08 14:35:30
Nors maza trispalve ir bus gerai
Atsakyti
Lukas
2019-05-07 18:04:14
Nemegeink pralaimeti uz tave pastatyti mano pinigai :d
Atsakyti
Alas
2019-05-07 11:24:07
Sekmes!
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 02-22 Chelsea 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-22 Southampton 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-22 Sheffield United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-22 Crystal Palace 17 : 00 Newcastle United
Šeš 02-22 Burnley 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 02-22 Leicester City 19 : 30 Manchester City
Sek 02-23 Wolverhampton … 16 : 00 Norwich City
Sek 02-23 Manchester United 16 : 00 Watford
Sek 02-23 Arsenal 18 : 30 Everton