„Real“
68 min.
2
:
0
Atsinaujins po sek
„Deportivo Alaves“
Šarūnas Jasikevičius | „Stop“ kadras

Šarūnas Jasikevičius | „Stop“ kadras

 Sausakimša „Žalgirio“ arena plojo atsistojusi, nors jų numylėtiniai Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse 82:99 (16:30, 25:19, 20:23, 21:27) pripažino Stambulo „Fenerbahče“ ekipos pranašumą ir seriją iki trijų pergalių pralaimėjo 1 – 3 bei baigė sezoną Eurolygoje.

Po rungtynių „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius nevengė pajuokauti, tačiau taip pat ir buvo nusiminęs dėl neišspausto maksimumo šioje serijoje, dažnai minėjo mažą pražangų skaičių pirmoje rungtynių pusėje, gyrė visą „Žalgirio“ organizaciją ir sirgalius bei dar kartą patvirtino, kad jis iš čia pasitrauktų tik sulaukęs įspūdingo pasiūlymo arba būtų išspirtas pro duris.

„Fenerbahče“ buvo geresnė komanda šioje serijoje. Mes neišnaudojome daug šansų, kad padarytume šią seriją dar įdomesne. Kažkiek užsikabinome šioje serijoje, tačiau galėjome joje užsikabinti ir daugiau. Neišnaudojome savo šansų trečiose rungtynėse, kuriose žaidėme tikrai blogai – ypač puolime. „Fenerbahče“ tada nieko nepataikė, o tie metimai sugrįžo mums šiandien, tai yra vidurkių žaidimas ir jie kažkada išlenda. Jeigu būtume juos privertę daugiau nervuotis, taip nebūtų. Didelė pralaimėjimo dalis tenka man, nes pirmose rungtynėse Kaune nesugebėjau žaidėjų įtikinti, kad žaistume kantriau ir visi puolė būti didvyriais. Greičiausiai nepasirinkau teisingų žodžių. Šiandien buvo gyvybės ir mirties rungtynės, tačiau vėl nepriėjau prie savo auklėtinių. Varžovams taip atakuojant tikrai galime padaryti daugiau nei šešias baudas pirmoje pusėje. Pasisaugodami neturime šansų įveikti „Fenerbahče“. Serija palieka keistą jausmą, žinant mūsų situaciją Eurolygoje – mūsų sezonas buvo fantastiškas. Norėčiau padėkoti fanams, palaikymas buvo fantastiškas, visada tai pabrėžiu žaidėjams. Tas rodomas dėmesys – tikrai žiauriai fainai, komanda kovojo iki paskutinio momento, tačiau tam, kad patekti į finalinį ketvertą – kažko pritrūko. Galvosime, truputį pailsėsime ir kibsime į darbus dėl LKL titulo, kuris mums yra svarbiausias“, – kalbėjo Š.Jasikevičius.

– Kai taip varžovai pataiko, ar įmanoma kažką padaryti?

– Pabrėžiu – šešios baudos ir 50 taškų per pirmą pusę – absoliutus komandos neparuošimas.

– Vertinant seriją, ką „Fenerbahče“ labiausiai atėmė iš „Žalgirio žaidimo?

– Pasigedau daug ko, tačiau žaidžia dvi komandos, varžovas tikrai geras ir patyręs, jiems viena pergalė ar pralaimėjimas nėra kažkas tokio, o mums antrų rungtynių pergalė apsuko galva.

– Sakėte išeisite geresniais treneriais, žaidėjais, ar pavyko?

– Pasakiau, kad nepavyko išspausti nieko, nepriėjau prie savo žaidėjų. Tai yra faktas. Kad per šias dvi savaites tapau geresniu treneriu irgi yra faktas.

– Kokių naujų dalykų atradote savo auklėtiniuose per sunkius momentus?

– Nepavyko man atrasti, aš viską žinojau. Žinojau, kad ateina nauji žaidėjai, renki tą informaciją... Grigonis, Walkupas, Thompsonas, Woltersas – aukščiausio lygio žmonės. Kad jie nenuleis rankų buvo ir taip aišku, stengiamės kviestis tik tokius žmones į komandą. Buvo aišku, kad jie stengsis ir eis, bet šios serijos man truputį gaila, nes tikrai buvo galima daugiau. Tie tritaškiai tikrai žudo, bet 6 baudos tikrai yra neatleistina. Kalbėjau su asistentais, čia esu tris su puse metų ir tiek laiko dirbame ties baudos atlikimu.. Gal pratimą reikia keisti?

– Prieš praėjusių metų finalinį ketvertą sakėte, kad prisimintume tą dieną, nes po metų gali kalbėti, jog reikia mesti šį kvailį lauk. Kiek jums yra džiugu matyti, kad po metų vis dar esate mylimas ir palaikomas?

– Žiauriai fainai, žinau kur esu, už tai visą laiką pabrėžiu, kad mane iš čia bus labai sunku ištraukti ir turbūt reikės dviem kojomis išspirti pro duris. Nebent bus kažkas tikrai įspūdingo. Trenerio gyvenimas yra tikrai nelengvas, aš tą jau supratau ir man labai svarbu, kaip mane palaiko. Nekalbu čia apie fanus, žinau, kas yra mano generalinis vadybininkas, prezidentas, daktarai ir kiti žmonės, kurie man yra tikrai artimi. Kiekvieną dieną ateinu su didžiule šypsena, gal tik po pralaimėjimų ne tiek. Viską daro organizacija, o treneris yra tik šios piramidės dalis. Reikia pripažinti, kad oer šitas dvi savaites mes pralaimėjome fantastinei organizacijai su nuostabiu prezidentu, treneris gal tik šiaip sau (juokiasi, - aut. past.). Aš jaučiau, kad mes galime sukurti dar vieną stebuklą. Nežinau..

– Kaip jums atrodo, šitiems nuostabiems žaidėjams ir šiaip sau treneriui seksis finaliniame ketverte?

– Sunku pasakyti. Jeigu jie atvažiuos sveiki, nes sveikatos faktorius yra didžiulis, jeigu Veseley bus geroje formoje, kiti išsigydys traumas... Nors dabar jau sunku suprasti. Vakar galvodamas, kad viena komanda laimės, apsirikau nedaug, tik 40 taškų.

– Ką apie Ž.Obradovičių sužinojote naujo?

– Nieko. Manęs visai nejaudino, ką jis paruoš per tas dvi dienas, o jaudino, kaip paruošė komandą per tuos devynis mėnesius. Nors šiandien bandėme prisitaikyti ir kaitaliojome gynybos sistemas, tačiau tiesiog nesugebame padaryti baudų. Galbūt nesuprantame prieš ką mes dengiamės.. Didžiausia pamoka šiais metais yra nepanikuoti ir nieko nekeisti. Yra kažkokios detalės, tačiau jeigu po pralaimėjimų pradėsi abejoti savo sistema ir darbu – tu neturi jokios sistemos. Šiame Eurolygos sezone išmokau eiti savo keliu ir nekreipti dėmesio. Niekas negali suprasti kas yra viduje, jeigu jo ten nėra.

– M.Ali vėl baudė „Žalgirį“. Ką pasakėte jam po rungtynių?

– Jam tai buvo fantastiškos rungtynės, jis su labai dideliais kiaušiniais, yra kovotojas iš didžiosios raidės. Nereikia žiūrėti vien į jį, nes prieš M.Ali taip pat susikūrėme keletą pranašumų. Jeigu čia yra Ž.Obradovičius – čia bus aukščiausio lygio charakteriai. Net nereikia kreipti dėmesio į jų krepšininkų savybes.

– Kuriais savo komandos charakteriais didžiuojatės labiausiai?

– Visais didžiuojuosi. Mes kovojame.. Man reikia įveikti „Fenerbahče“. Aš jais visais didžiuojuosi, nes kovoja kaip išprotėję. Reikia pripažinti, kad mes neturime tokių žaidėjų, bet ką – sudėti ginklus? Reikia eiti ir kovoti. Man skauda dėl tų šešių baudų. Geriau išsibauduojame visi, jie meta 40 baudų ir išeiname pralaimėję. Nereikia galvoti apie save, kad išsibauduosi ir nežaisi. Tos šešios baudos per pirmą pusę mane tikrai nužudė.

– Ž.Obradovičiui tai yra penktas iš eilės finalinis ketvertas...

– Nu ir kas? Nežinau, jis pats nori eiti švęsti, čia jo problema. Jeigu norės, jis žino, kur mane rasti ir pats žino geriausias vietas Kaune (juokiasi, - aut. past.)

– Tokie du įsimintini sezonai..

– Jau atsisveikini su manim? Turi kažkokios informacijos? (juokiasi, - aut. past.)

– Galvoju, kur visa „Žalgirio“ organizacija paaugo per šį tokį permainingą sezoną?

– Visur. Reikia pripažinti, kad organizacijoje dirba labai jauni žmonės, visi kartu bandome remtis vienas į kitą, nes patyrimo tikrai trūksta. Paulius irgi, kaip prezidentas, yra jaunas, R.Javtokas yra labiau patyręs medžioklėje nei savo generalinio vadybininko darbe. Gal tik Maskoliūnas yra labai jau senas... Mes labai daug diskutuojame, bandome išgauti geriausią sprendimą, čia labai šaunu dirbti. Pažiūrėkite, kas darosi su tuo „Žalgiriu“. Tas žmonių anšlagas... Prieš trečias rungtynes atsimenu, kad tėvui reikėjo bilietą gauti kaip senais laikais į Halę. Reikia tai tęsti, turime žaidėjų charakterius rūbinėje, kurie daug kartų parodė savo didžiulį norą ir norėtųsi, kad jie gerintų savo žaidimą ir susikurtų sau nuostabų gyvenimą.

EuroLeague: Žalgiris Kaunas – Fenerbahce Istanbul press conference

Zalgiris Kaunas – Fenerbahce Istanbul post-game press conference from Zalgirio arena with Fenerbahce head coach Zeljko Obradovic and Zalgiris head coach Sarunas Jasikevicius after Game 4 of the EuroLeague Quarterfinals.

Posted by BC Žalgiris Kaunas on Thursday, April 25, 2019

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

@
2019-04-26 07:01:25
Saunuoliai bet tas perdetas kelimas zalgirio virsu jau nusibodo
Atsakyti
Alas
2019-04-26 06:02:27
Galiu padet
Atsakyti