Motosportas | Organizatorių nuotr.

Motosportas | Organizatorių nuotr.

 Nors motociklų sporto sezonas profesionalams ir mėgėjams prasideda gegužės 4 dieną, tikrąjį „saldainį“ gaus ir tik pradedantys atrasti motociklizmą dviem dienomis anksčiau jau gegužės 2-ąją. Būtent mėgstančius vėžintis motociklais gatvėje ir norinčius tobulėti, organizatoriai kviečia į Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasą ketvirtadienį, kur vyks nemokamas renginys. Kaip ir visuomet, prieš pat prasidedant sezonui, motociklininkams „Navas Racing Club“ siūlo linksmai ir produktyviai praleisti dieną Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, taip greičio mėgėjus skatindami tobulėti ir lakstyti ne gatvėse, o specialiai tam pritaikytose vietose.

Nemokamos teorijos ir praktikos pamokos

Apart to, kad trasoje dirbs profesionali klubo „Startas“ teisėjų komanda, privačiosios greitosios pagalbos „Sidabrilis“ medikų komanda, renginio partnerių „Bauen“ dėka, trasoje bus užtikrintos saugumo zonos. Tai – ne tik kur kas saugiau, nei gatvėje, bet lygiai taip pat nemokama ir organizuojama tikrų profesionalų, kurie organizuos teorijos ir praktikos pamokas. Kaip teigė renginio organizatorių atstovas Linas Navickas, dėsningas darbas organizuojant tokius renginius padeda ne tik tobulėti patiems motociklininkams, bet ir keičia visuomenės požiūrį į plieninių žirgų savininkus. „Nemokamos teorijos ir praktikos pamokos vienareikšmiškai reikalingos tiek jau važinėjantiems, tiek planuojantiems pradėti. Naudinga ne tik šviežiai pasisemti žinių, bet ir atnaujinti turimas. Ypač žinant, kad mūsų partneriai – ne tik vairavimo mokyklos „ARV-Auto“ instruktoriai, bet ir profesionalūs sportininkai, lentynose sukaupę ne vieną apdovanojimą. Net ir pats pavadinimas atspindi tai, ko mes siekiame: pritraukti motociklistus į ten, kur yra saugiau ir pritaikyta šiam sportui.“ – pasakojo Linas Navickas. Kaip ir visada, šalia jau minimų organizatoriaus partnerių, prie gražios iniciatyvos prisideda ir „Vimota ChipTuning“ bei „Bikeparts.lt“ organizacijos, skatindamos kitokį požiūrį į motociklistų bendruomenę. Renginio akimirkas pasiryžęs užfiksuoti ilgametis motociklų plento žiedo varžybų fotografas Edgaras Ščiglinskas.

Statistika rodo: motociklų ir avarijų skaičius auga

Siekdami pabrėžti socialinių renginių aktualumą, renginio organizatoriai dirba kartu su Lietuvos policijos pareigūnais. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos valdybos duomenimis, 2017 metais Kauno apskrityje įvyko 18 eismo įvykių, kuriuose nukentėjo motociklų vairuotojai, iš kurių du žuvo. Tuo tarpu, pernai įvyko 44 eismo įvykiai (tai - 59,09 procentais daugiau nei 2017 metais), kuriuose buvo sužeisti 44 motociklų vairuotojai. Kauno mieste 2017 metais įvyko 14 eismo įvykių, kuriuose nukentėjo motociklų vairuotojai, iš kurių 1 žuvo, 13 sužeisti. Pernai Kaune įvyko 31 eismo įvykis (54,83 proc. daugiau nei 2017 m.), nežuvo nei vienas motociklo vairuotojas, tačiau 31 buvo sužeistas.

Statistika tik patvirtina, kad motociklą, kaip transporto priemonę besirenkančių adrenalino fanatikų skaičius auga. Kuo daugiau jų gatvėse, tuo svarbesnėmis tampa pamokos ir socialinės akcijos, skatinančios ne tik gilintis, tobulėti ir mokytis, bet ir atsakingai rinktis vietas, kuriose, mėgėjiškai sakant, būtų galima „atsukti rankeną“.

Policijos atstovai: „Policija kelyje yra ne priešai“

Žinant, kad motociklų skaičius gatvėse didėja, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato valdybos viršininkas Vigintas Lukošius skatina būti socialiai aktyviais: „Kelių policijos veiklos prioritetas yra saugus eismas, kad keliuose žūtų ir būtų sužeista, kuo mažiau eismo dalyvių. Atlikdami mums pavestas funkcijas, daug dėmesio skiriame teisės pažeidimų prevencijai ir švietėjiškai veiklai bei bendravimui ir bendradarbiavimui su įvairiomis eismo dalyvių grupėmis. Nesiekiame būti baudėjais, mūsų tikslas yra užkardinti teisės pažeidimus ir kartu su institucijomis, atsakingomis už eismo saugumą, bei socialiniais partneriais, veikti bendrai, kad keliuose neįvyktų skaudžios nelaimės. Prevencines ir švietėjiškas priemones vykdome su įvairaus amžiaus eismo dalyviais, pradedant vaikais ir baigiant senjorais. Taip pat su įvairių grupių eismo dalyviais, pėsčiaisiais, dviratininkais, motociklininkais, automobilių, traktorių vairuotojais ir tt. Vykdydami švietėjiškas priemones, ne tik perteikiame reikiamas žinias, bet ir patys iš eismo dalyvių išgirstame įvairių pastebėjimų eismo saugumo tematika. Norime, kad eismo dalyviai suprastų, kad policija kelyje yra ne priešai, ne tie, kurie bet kokiomis aplinkybėmis nori nubausti, bet pagalbininkai, visada pasirengę padėti. Tik bendromis pastangomis pasieksime, kad visi eismo dalyviai kelyje jaustųsi saugūs“.

„#NesukRankenosGatvėje” renginyje – visos temos „nuo batų iki ratų“

Kaip ir visuomet, „Navas Racing Club“ organizuojamo renginio teorinėse paskaitose – visos aktualios temos: nuo motociklų valdymo bei priežiūros iki būtinų saugumo priemonių ir aprangos elementų: šalmų, batų bei apsaugų.

Renginio dalyviai galės konsultuotis ir visomis praktinėmis temomis: diskusijos apie padangas, vairavimo ypatumų gatvėse ir trasoje palyginimas ir skirtumai. Šalia to - aptariami visi aktualūs klausimai tiek sportininkams, tiek važinėjantiems motociklais gatvėmis. Teorinėms paskaitoms pasibaigus – galimybė žinias pritaikyti įveikinėjant „Nemuno žiedo“ trasos posūkius. Detalią šio nemokamo renginio informaciją galima rasti organizatorių interneto svetainėje nrc.lt bei jų paskyroje socialiniame tinklapyje „Facebook“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-24 Pietų Korėja 09:00 Lietuva
08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 08-18 Stumbras 15 : 00 Žalgiris
Sek 08-18 Atlantas 17 : 00 Panevėžys
Sek 08-18 Sūduva 19 : 00 Palanga
Pen 08-23 Panevėžys 18 : 00 Riteriai
Pen 08-23 Žalgiris 20 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141