Matthijsas De Ligtas | Scanpix nuotr.

Matthijsas De Ligtas | Scanpix nuotr.

Amsterdamo „Ajax“ ekipos pasaka UEFA Čempionų lygoje toliau tęsiasi. Olandai atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse rezultatu 2 – 1 įveikė Turino „Juventus“ ir laimėję seriją bendru rezultatu 3 – 2 eliminavo italus bei žengė į pusfinalį.

Pirmasis kėlinys prasidėjo nervingu abejų komandų žaidimu, kuris netrukus įsibėgėjo ir kaip ir pirmose rungtynėse, netrūko pavojingų progų.

21-ą minutę Davidas Neresas pavojingai įnėrė į baudos aikštelę, tačiau jo smūgį „Juventus“ gynėjai suspėjo blokuoti, o Donny Van De Beeko bandymas pataisyti komandos draugą pasibaigė smūgiu virš vartų.

Vos po minutės jau kitoje aikštės pusėje „Ajax“ blokavo Cristiano Ronaldo smūgį, o kampinio metu iš distancijos atliktą Paulo Dybalos smūgį atrėmė vartininkas.

28-ą minutę „Juventus“ šventė įvartį, kai po gynėjų klaidos C.Ronaldo liko visiškai laisvas ir lengvu smūgiu galva vos iš kelių metrų atstumo nuginklavo vartininką – 1 – 0.

Netrukus rezultatas tapo lygus, kadangi 34-ą minutę D.Van De Beekas išvengė nuošalės ir likęs vienas prieš vartus lengvai įveikė vartininko gynybą – 1 – 1.

Abi įvartines situacijas teisėjas nusprendė peržvelgti VAR pagalba, tačiau nei pirmojoje, nei antrojoje neįžvelgė taisyklių pažeidimų ir galiausiai įskaitė abu įvarčius.

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyviu „Ajax“ žaidimu, kuris buvo vainikuojamas pavojingomis progomis.

51-ą minutę buvo blokuotas pavojingoje zonoje atsidūrusio D.Van De Beeko smūgis, po minutės Wojciechas Ščesny jau turėjo gelbėti savo komandą nuo itin pavojingo Hakimo Ziyecho išpuolio, tačiau jo smūgis buvo atremtas.

57-ą minutę D.Van De Beekas ir vėl turėjo gerą progą pasižymėti, kuomet sulaukęs laisvės šalia baudos aikštelės jis pasinaudojo tokia proga ir atliko galingą smūgį į viršutinį vartų kampą, tačiau „Juventus“ ir vėl išgelbėjo gerai sužaidęs vartininkas.

67-ą minutę „Juventus“ galiausiai taip prisižaidė. Kampinio metu Matthijsas De Ligtas laimėjo oro dvikovą ir tiksliu smūgiu galva išvedė savo komandą į priekį – 2 – 1.

74-ą minutę „Ajax“ galėjo įtvirtinti savo pergalę, kai Davidas Neresas sulaukė gero perdavimo baudos aikštelėje ir likęs laisvas apmaudžiai smūgiavo pro šalį. 79-ą minutę H.Ziyechas pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau šoninis teisėjas užfiksavo nuošalę.

Pergalė reiškia, kad „Ajax“ Čempionų lygos pusfinalyje žais pirmą kartą po 22 metų pertraukos. Paskutinį kartą jie šiame etape rungtyniavo 1996/97 metų sezone.

Pusfinalyje „Ajax“ susitiks su Londono „Tottenham“ ir „Manchester City“ poros nugalėtoju.

Rungtynių eiga

90+4‘ Rungtynių pabaiga.

90+1‘ Teisėjas pasitaria su VAR dėl „Ajax“ žaidimo ranka baudos aikštelėje, tačiau vienuolikos metrų baudinys neskiriamas.

88‘ „Juventus“ jau atrodo susitaikę su pralaimėjimu, jie kontroliuoja kamuolį, tačiau trūksta aštrių veiksmų baudos aikštelėje.

83‘ L.Schone atlieka smūgį šalia vartų.

79‘ H.ZIyechas siunčia kamuolį į vartus, tačiau teisėjas fiksuoja nuošalę. Jis dar nusprendžia pasikonsultuoti su VAR, tačiau galiausiai paliekamas pirminis šoninio teisėjo sprendimas.

78‘ Po gero J.Cancelo perdavimo C.Ronaldo bando smūgiuoti galva, bet oro dvikovos nelaimi ir nors kamuolys skrieja į vartų pusę, vartininkas jį lengvai sugauna.

74‘ D.Neresas po gero perdavimo išnyra vienas prieš vartus, tačiau apmaudžiai smūgiuoja pro šalį.

71‘ L.Schone atlieka baudos smūgį, kamuolys skrieja šalia vartų.

69‘ E.Canui rodoma geltona kortelė.

67‘ ĮVARTIS. Kampinio metu M.De Ligtas laimi oro dvikovą ir geru smūgiu galva siunčia kamuolį į vartus. „Ajax“ priekyje rezultatu 2 – 1.

65‘ H.Ziyechas atsiduria dar vienoje geroje pozicijoje smūgiuoti į vartus, tačiau vietoje smūgio pasirenka perdavimą, kuris nepasiekia jokio adresato.

63‘ Žaibiškos „Ajax“ kontratakos metu M.Pjaničius spėja blokuoti itin pavojingą perdavimą į baudos aikštelę įkertančiam H.Ziyechui, kuris galėjo pasibaigti labai lengvu įvarčiu į tuščius vartus.

61‘ Greitos kontratakos metu M.Keanas atlieka smūgį, kuris skrieja pro šalį ir didėlių bėdų „Ajax“ vartininkui nesukelia.

57‘ D.Van De Beekas naudojasi laisve šalia baudos aikštelės ir iškart smūgiuoja į viršutinį vartų kampą, vartininkas ir vėl gelbėja savo komandą.

55‘ Kampinio metu C.Ronaldo bando smūgiuoti galva, tačiau tai daro labai nesėkmingai.

52‘ „Juventus“ vartininkas gelbėja savo komandą nuo įvarčio, kuomet jau klūpėdamas ant kelių sugeba sugauti H.Ziyecho smūgį kontratakos metu.

51‘ Perdavimo atgal iš baudos aikštelės sulaukęs D.Van De Beekas iškart smūgiuoja, bet yra blokuojamas.

46‘ Prasideda antrasis kėlinys. Jo pradžioje jaunasis M.Keanas keičia P.Dybalą.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

45+6‘ C.Ronaldo atlieka baudos smūgį, kuris yra blokuojamas, teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą.

45‘ D.Neresas po ilgo perdavimo bėga vienas į puolimą, tačiau šoninis teisėjas fiksuoja nuošalę.

40‘ E.Canas veržiasi per pusę aikštės ir prieš pat baudos aikštelę griūna ant vejos po abejotino kontakto, teisėjas net neketina fiksuoti pražangos.

36‘ Teisėjas ir vėl įvertina situaciją VAR pagalba, tačiau nuošalės nėra ir įvartis įskaitomas.

34‘ ĮVARTIS. D.Van De Beekas perdavimo metu išvengia nuošalės ir likęs visiškai vienas prieš vartus lygina rezultatą – 1 – 1.

33‘ C.Ronaldo atlieka dar vieną smūgį iš baudos aikštelės prieigų, tačiau šį kartą kamuolys skrieja aukštai virš vartų.

30‘ Teisėjas dar peržiūri įvarčio situaciją VAR pagalba, tačiau nieko blogo joje neįžvelgia ir įsikaito įvartį.

28‘ ĮVARTIS. C.Ronaldo paliekamas laisvas kampinio metu ir lengvu smūgiu galva iš kelių metrų atstumo siunčia kamuolį į vartus – 1 – 0.

26‘ J.Weltmanas sulaukia gero perdavimo aikštės krašte ir nusprendęs nelaukti komandos draugų atlieka nevykusį smūgį į vartus, kuris nesukelia problemų „Juventus“ vartininkui.

22‘ Pavojingos progos ir prie „Ajax“ vartų. Iš pradžių blokuojamas C.Ronaldo smūgis, o kampinio metu vartininkas sugauna P.Dybalos smūgį iš distancijos.

21‘ D.Neresas pavojingai neria į baudos aikštelę ir iškart smūgiuoja, tačiau „Juventus“ gynėjai laiku jį blokuoja. D.Van De Beeko bandymas pataisyti komandos draugą pasibaigia smūgiu virš vartų.

15‘ Po truputį apsiprantantys „Ajax“ pradeda vis dažniau taikyti aukštą spaudimą, tai baigiasi „Juventus“ klaidomis savoje aikštės pusėje.

10‘ „Ajax“ atlieka priverstinį keitimą, traumuotą N.Mazraoui keičia D.Sinkgravenas.

5‘ A.Onana rizikuoja prisileisdamas prie savęs E.Caną ir bandant išsmūgiuoti kamuolį jis atsimuša į vokietį, tačiau į vartus nepakliūna.

1‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pradžią.


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Įdomūs faktai

„Juventus“ nepralaimėjo prieš „Ajax“ jau dešimtyje rungtynių iš eilės įvairiuose turnyruose. Tai yra ilgiausia tokia serija europiniuose turnyruose, kartu su Miuncheno „Bayern“ nepralaimėtų rungtynių serija prieš Lisabonos „Benfica“.

„Ajax“ nėra nugalėti keturiose paskutinėse išvykos rungtynėse prieš Italijos komandas (2 pergalės, 2 pralaimėjimai).

„Juventus“ gali patekti į Čempionų lygos pusfinalį trečią kartą per pastaruosius penkerius metus. Tai jie taip pat padarė 2014/15 ir 2016/17 metų sezonuose.

„Ajax“ gali pasiekti Čempionų lygos pusfinalį pirmą kartą nuo 1996/97 metų sezono. Jie taip pat gali tapti pirma tokia Nyderlandų komanda nuo 2004/05 metų sezono, kai tokį etapą pasiekė Eindhoveno PSV.

„Juventus“ vos trečią kartą savo istorijoje žaidė pirmąsias Čempionų lygos atkrentamojo etapo rungtynes išvykoje. Pirmas toks kartas buvo 1996/97 metų sezone, kuomet jie ketvirtfinalyje įveikė „Rosenborg“, o antras – 1998/99 metų sezone, kuomet pusfinalyje suklupta prieš „Manchester United“.

„Ajax“ du kartus iš paskutinių trijų buvo eliminuoti iš Čempionų lygos, kuomet pirmąsias atkrentamojo etapo rungtynes žaidė namuose. 

„Juventus“ pralaimėjo dvi iš paskutinių penkių namų rungtynių Čempionų lygoje (3 pergalės), tiek pat, kiek jie pralaimėjo per kitas 45 rungtynes Turine šiame turnyre (28 pergalės, 15 lygiųjų, 2 pralaimėjimai).


Trenerių komentarai

Massimiliano Allegri, „Juventus“:

Massimiliano Allegri | Scanpix nuotr.

Massimiliano Allegri | Scanpix nuotr.

„Pirmos rungtynės nieko neįrodė ir nieko nenusprendė. Dabar tai bus vienintelės ir lemiamos rungtynės, kurias turėsime sužaisti su tokiu nusiteikimu, kokį turėjome žaisdami su „Atletico“. Turėsime labai gerbti „Ajax“, ypač gindamiesi ir bandyti išnaudoti savo progas. Turėsiu nuspręsti, kas pradės rungtynes atakos grandyje: tai gali būti arba Paulo Dybala, arba Moise’as Keanas, o galbūt nė vienas iš jų. Jeigu vienas iš M.Keano ir P.Dybalos žais, tuomet vienas iš Joao Cancelo ir Mattia De Siglio turės būti paliktas ant suolo. Viskas priklausys nuo mano sprendimo.“

Erikas Ten Hagas, „Ajax“:

Erikas Ten Hagas | Scanpix nuotr.

Erikas Ten Hagas | Scanpix nuotr.

„Ypač po Amsterdame pasiekto rezultato „Juventus“ bus favoritai. Tačiau jeigu žaisime gerai, galime įveikti bet kokią kliūtį. Esu ramus, kadangi matau, kaip mano komanda treniruojasi ir žaidžia. M.Allegri yra protingas treneris ir net neabejoju, kad jis sugalvojo kitą būdą nei praėjusią savaitę, kaip reikės rungtyniauti šiame susitikime. Mes turime pagerinti savo taktinį planą. Tačiau mes neketiname skirti atskiro žmogaus ginti vien tik Cristiano Ronaldo.


Komandų naujienos

Savaitgalio rungtynes Italijos pirmenybėse su „Spal“ ekipa praleidęs C.Ronaldo ir vėl sugrįš į „Juventus“ startinį vienuoliktuką. Rungtynėse su „Spal“ „Juventus“ apskritai naudojo tik du žaidėjus, kurie žaidė ir prieš „Ajax“.

Tu tarpu olandai vietiniame čempionate rungtynėse su „Excelsior“ naudojo net 9 iš 11 prieš „Juventus“ žaidusius futbolininkus, o didžiausia dilema tapo Frenkie De Jongo patirta trauma. Jis susidūrė su pakinklinės sausgyslės problemomis ir kol kas nežinoma, ar jis galės rungtyniauti Turine.

„Ajax“ gretose tikrai negalės žaisti Hassane’as Bande ir Carelis Eitingas, kurie turi ilgalaikių sveikatos problemų. Dėl geltonų kortelių negalės rungtyniauti ir Nicolas Tagliafico.

„Juventus“ gretose traumas yra patyrę keli futbolininkai: Giorgio Chiellini, Mario Mandžukičius, Martinas Caceresas ir Mattia Perinas. Tačiau Turino ekipa neturi problemų dėl geltonų kortelių.


Prognozuojamos sudėtys

„Juventus“

 

Prognozuojama „Juventus“ sudėtis

Prognozuojama „Juventus“ sudėtis

 

„Ajax“

 

Prognozuojama „Ajax“ sudėtis

Prognozuojama „Ajax“ sudėtis

 


Komandų forma

 

Komandų forma

Komandų forma

 


Rezultatai

Tre 07-17 Celtic 2 - 1 Sarajevo
Tre 07-17 Maribor 2 - 0 Valur
Tre 07-17 Sutjeska 1 - 1 Slovan Bratislava
Tre 07-17 CFR Cluj 3 - 1 Astana
Tre 07-17 Piast Gliwice 1 - 2 BATE
Tre 07-17 Ludogorets 2 - 3 Ferencváros
Tre 07-17 AIK 3 - 1 Ararat-Armenia
Tre 07-17 Qarabağ 2 - 0 Partizani Tirana
Tre 07-17 Rosenborg 4 - 0 Linfield
Tre 07-17 Riga 0 - 0 Dundalk
Ant 07-16 Crvena Zvezda 2 - 1 Sūduva
Ant 07-16 Feronikeli 0 - 1 The New Saints
Ant 07-16 Valletta 1 - 1 F91 Dudelange
Ant 07-16 HB 2 - 2 HJK
Ant 07-16 Saburtalo 1 - 3 Sheriff
Ant 07-16 Shkendija 1 - 2 Nõmme Kalju


Tvarkaraštis

Ant 07-23 Viktoria Plzeň 20 : 00 Olympiakos Piraeus
Ant 07-23 Saburtalo 20 : 30 Dinamo Zagreb
Ant 07-23 PSV 21 : 00 Basel
Ant 07-23 The New Saints 21 : 00 København
Ant 07-23 Sutjeska 21 : 15 APOEL
Tre 07-24 BATE 20 : 00 Rosenborg
Tre 07-24 CFR Cluj 21 : 00 Maccabi Tel Aviv
Tre 07-24 Ferencváros 21 : 00 Valletta
Tre 07-24 Maribor 21 : 15 AIK
Tre 07-24 Crvena Zvezda 21 : 45 HJK
Tre 07-24 Celtic 21 : 45 Nõmme Kalju
Tre 07-24 Dundalk 21 : 45 Qarabağ

Užsisakykite Telia TV sporto paketą ir Čempionų lygos transliacijas stebėkite tiesiogiai HD raiška

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Ignas
2019-04-17 02:39:32
Apie kokias pasakas čia svaigstat? Nebent barcelonos pasaka tęsiasi, kai gavo MU ketvirtfinalyje, na o Juventus nebaisiai ir švietėsi pergalė.. CL ims arba Ajax, arba tie, kas juos išmes, šį sezoną jie be konkurencijos.
Atsakyti
Rolas
2019-04-17 00:03:35
Norėjau finalo Ronaldo vs Messi, bet Ajax žaidimu nesižavėt negalima. Dabar jie bus mano favoritai šiam sezone. ;)
Atsakyti
Kk
2019-04-17 00:02:24
Nieko nuostabaus, kad Ajax laimejo. Jjuve overrated, kaku kibiras
Atsakyti
Oful
2019-04-16 21:30:30
Chiellini ir Mandzukic traumuoti. Ką ten schemose nupaišėt?? O Frenkie greičiausiai žais.
Atsakyti
bvkbkjvb
2019-04-16 18:58:22
Ajax“ nėra nugalėti keturiose paskutinėse išvykos rungtynėse prieš Italijos komandas (2 pergalės, 2 pralaimėjimai).
Zurnalistai, ka jus rukot??
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Panevėžys
Šeš 08-03 Riteriai 17 : 00 Palanga
Šeš 08-03 Sūduva 19 : 00 Stumbras
Sek 08-04 Atlantas 19 : 00 Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141