Tigeris Woodsas | Scanpix nuotr.

Tigeris Woodsas | Scanpix nuotr.

 Ilgą laiką golfo laukuose dominavęs amerikietis Tigeris Woodsas per pastarąjį dešimtmetį labiau pagarsėjo ne dėl savo žaidimu, o dėl nuolatinių problemų asmeniniame gyvenime. Visgi, ilgai trukęs prestižinių turnyrų titulų badas pagaliau baigėsi, o minėtos problemos, panašu, pamirštos.

Sekmadienį „Augusta National Golf Club“ laukuose (JAV) baigėsi prestižinis golfo turnyras „Masters“. T.Woodsas jame per 4 dienas atliko 275 smūgius ir pranoko visus varžovus.

43-ejų metų legenda turnyrą pradėjo gana vidutiniškai. Pirmąją dieną 18 duobučių jis įveikė per 70 smūgių ir net nepateko į dešimtuką. Antroji (68 smūgiai) ir trečioji (67) dienos buvo kur kas geresnės. T.Woodsas tuomet pakilo į lyderių gretas ir dalijosi 2-3 pozicijas su tautiečiu Tony Finau.

Prieš paskutinę dieną lyderiavo italas Francesco Molinari, turėjęs dviejų smūgių pranašumą prieš T.Woodsą ir T.Finau. Paskutinę dieną T.Woodsas nerodė stebuklų ir pakartojo pirmosios dienos rezultatą (70 smūgių). Visgi, T.Finau (72) ir F.Molinari (74) pasiekė prasčiausius savo rezultatus, tad T.Woodsas tapo čempionu. Vos 1 smūgiu jam pralaimėjo net trys amerikiečiai – Dustinas Johnsonas, Brooksas Koepka ir Xanderis Schauffele.

„Masters“ yra vienas iš keturių per metus vykstančių „Major“ serijos turnyrų. T.Woodsas „Masters“ turnyrą laimėjo 5-ą kartą karjeroje, o „Major“ – 15-ą. Tokio rango turnyro T.Woodsas nebuvo laimėjęs nuo 2008 m., o „Masters“ turnyre nebuvo triumfavęs nuo 2005 m. Už pergalę jam atiteko 2,07 mln. JAV dolerių. Per visą golfo istoriją daugiau „Major“ turnyrų titulų turi tik amerikietis Jackas Niklausas – 18.

„Masters“ turnyro prizų fondą sudarė 11,5 mln. JAV dolerių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.