„FK Vilniaus“ ir „Dainavos“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „Dainavos“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

 Šiandien Vilniuje sausakimšame „Fabijoniškių“ gimnazijos stadione santykius aiškinosi dvi I-os futbolo lygos komandos: FK „Vilnius“ ir gausaus į Vilnių atvykusių savo sirgalių būrio palaikomi Dzūkijos atstovai DFK „Dainava“. Šio klubo atstovų sirgalių grupuotė „Dzūkų tankai“ šįkart pasižymėjo išskirtiniu poelgiu – klubo „Dainava“ atstovų ir sirgalių surinkta paramos auka FK „Vilnius“ globojamai „Lietuvos vaikų vėžio asociacijai „Paguoda“.

Palaikomi daugumos iš apie pusketvirto šimto rungtynių žiūrovų, FK „Vilnius“ komanda įveikė svečius iš Alytaus 2:1 (1:0).

Iki pirmojo kėlinio vidurio daugiau progų įvarčiui pelnyti susikūrė DFK „Dainava“. Geltonieji daugiau kontroliavo kamuolį, tačiau atakos smaigalyje alytiškiams vis pristigdavo tikslumo. Savo ruožtu, jau 22 min. „Vilnius“ žaidėjas Edvinas Morinas galėjo nukreipti kamuolį į „Dainavos“ vartus. Deja, vilniečio vienu lietimu spirtas kamuolys lėkė greta varžovų vartų virpsto. 

23 min. tik varžovų gynėjas paskutiniu momentu apsaugojo nuo „Vilnius“ puolėjo Vladislavo Ruseckio pabėgimo į poziciją vienas prieš varžovų vartininką. Greita ataka užgeso, bet prie varžovų vartų kilo tikra sumaištis, kur tik stebuklas išgelbėjo juos nuo įvarčio.

Dzūkijos atstovai toliau spaudė jaunuosius sostinės klubo žaidėjus, tačiau įmušti įvarčio jiems niekaip nesisekė. 

„Neįmuši tu, įmuša tau...“ Nerašyta futbolo taisyklė suveikė alytiškių nenaudai, kada 31 min. Ignas Kružikas puikiu smūgiu galva išvedė sostinės ekipą į priekį – 1:0.

Iki pat kėlinio pabaigos „Dainava“ aktyviai bandė lyginti rezultatą, o „Vilnius“ kontratakavo. Tačiau įvarčių pirmajame kėlinyje žiūrovai daugiau neišvydo.

Ir antrojo kėlinio pirmoje pusėje kamuolį daugiau kontroliavo svečiai. 

59 min. tik stebuklo dėka alytiškių žaidėjas iš dešimties metrų prasmūgiavo greta apatinio „Vilnius“ vartų kampo.

DFK „Dainava“ žaidėjų pastangos pelnyti įvartį davė vaisių jau 70 rungtynių minutę, kada klubo legionierius iš Kolumbijos Luis Jose Caracas Balanta pelno išlyginamąjį įvartį -1:1.

Tačiau sostinės ekipos žaidėjai atlaiko tolesnių Alytaus klubo žaidėjų atakų škvalą, o 84 min. vos prieš kelias minutes po keitimo aikštėje pasirodęs aštuoniolikmetis Benediktas Tomas Butler skaudžiai baudžia „Dainava“ komandą pelnydamas pergalingą rungtynių įvartį – 2:1.

Ir nors pagrindinio laiko pabaigoje antrą geltoną kortelę gavo vilniečių kapitonas Aldas Korsakas, po kurios jis buvo priverstas apleisti aikštelę, net ir dešimtyje žaidę „Vilnius“ žaidėjai išlaikė pergalingą rezultatą ir padovanojo savo sirgaliams pirmąją pergalę šalies I-os lygos čempionate.

Prieš šias rungtynes varžybų organizatoriai surengė jaunųjų muzikos atlikėjų pasirodymą, o žiūrovai į rungtynes buvo viliojami ir nemokamai dalijamais firminiais klubo suvenyrais bei klubo rėmėjo „Aurelijaus bityno“ įsteigtais prizais – medaus kilogramais.

Rungtynių iš Alytaus stebėti atvykęs Alytaus apskrities futbolo asociacijos Prezidentas Gediminas Daukšys kalbėjo,  jog klubas „Dainava“ džiaugiasi galimybe kartu su klubo sirgalių grupuote „Dzūkų tankai“ paramos auka prisidėti prie FK „Vilnius“ iniciatyvos palaikyti ir rinkti paramą vėžiu sergantiems vaikams. 

Jam antrino ir rungtynių šeimininkų FK „Vilnius“ klubo direktorius Stasys Petrauskas. „Matome, jog klubo „Dainava“ ir „Dzūkų tankų“ poelgis yra tikras geranoriškumo pavyzdys, kuris, anaiptol, neatitinka šiai futbolą mylinčių fanų grupuotei kartais piešiamo negatyvaus paveikslo – šie žmonės savo poelgiu parodė, jog jie yra verti pagarbos, – apie alytiškių paramą kalbėjo sostinės klubo vadovas. – Tikiu, jog šis  dzūkų žestas bus puikus pavyzdys, jog labdara ir geri darbai gali būti futbolo kultūros dalis ne tik vakarų Europos futbolo šalyse, bet Lietuvoje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų