Maxas Holloway, Chabibas Nurmagomedovas, Israelis Adesanya ir Robertas Whittakeris | Scanpix nuotr.

Maxas Holloway, Chabibas Nurmagomedovas, Israelis Adesanya ir Robertas Whittakeris | Scanpix nuotr.

 UFC gerbėjai ilgiau nei mėnesį laukė „pay-per-view“ kategorijos turnyro. Šis laukimas baigsis balandžio 13-ą dieną. Tuomet Atlantos „State Farm“ arenoje (JAV) vyks „UFC 236“ turnyras.

Šį kartą neišvysime nė vienos kovos dėl pagrindinio pasaulio čempiono diržo, bet laukia dvi intriguojančios akistatos dėl laikinųjų diržų ir teisės susitikti su dabartiniais pasaulio čempionais, kurie negali kautis dėl skirtingų priežasčių. Savo kitus varžovus šiame turnyre sužinos tiek suspenduotas rusas Chabibas Nurmagomedovas, tiek po sveikatos problemų atsigaunantis australas Robertas Whittakeris.

Pirmoji turnyro kova prasidės naktį iš šeštadienio į sekmadienį 1.15 val. Lietuvos laiku, o antroji preliminarios programos dalis prasidės 3 val. nakties. Pagrindinė programa, kaip įprasta, prasidės 5 val. ryto. Kelvino Gastelumo ir Israelio Adesanyos kova turėtų prasidėti apie 6.30 val. ryto, o Maxo Holloway ir Dustino Poirier – apie 7.15 val.

Pagrindinė vakaro programa:

Kova dėl laikinojo UFC lengvo svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo: Maxas Holloway – Dustinas Poirier

Maxas Holloway prieš Brianą Ortegą | Scanpix nuotr.

Maxas Holloway prieš Brianą Ortegą | Scanpix nuotr.

UFC lengvo svorio kategorijoje chaosas prasidėjo nuo tada, kai suspenduoti buvo C.Nurmagomedovas ir Conoras McGregoras, o Tony Fergusoną ėmė kankinti psichologinės problemos. Ši kova tarp M.Holloway ir D.Poirier įneš daugiau aiškumo. Kovos laimėtojas ne tik pelnys laikinąjį diržą, bet ir įgis teisę susikauti su C.Nurmagomedovu dėl tikrojo čempiono diržo. Tokia kova galėtų vykti rugsėjo mėnesį.

M.Holloway vis dar yra UFC puslengvio svorio kategorijos pasaulio čempionas. Jis keturias pergales iš eilės šventė techniniais nokautais ir nugalėjo ne bet ką, o tikrą UFC elitą: Anthony Pettį, Brianą Ortegą ir dukart – Jose Aldo. Beje, kovoje su B.Ortega M.Holloway pagerino UFC visų laikų rekordą, atlikdamas net 290 akcentuotų smūgių į varžovą per keturis raundus.

M.Holloway įrodė, kad puslengvio svorio kategorijoje neturi savęs vertų varžovų, todėl nusprendė pereiti į lengvo svorio kategoriją ir čia sutinka jau pažįstamą varžovą D.Poirier. Jie vienas prieš kitą kovėsi dar 2012 m. Tada M.Holloway debiutavo tiek UFC, tiek puslengvio svorio kategorijoje ir pralaimėjo D.Poirier, kuris užlaužė varžovo ranką.

D.Poirier vėliau kurį laiką dar kovėsi puslengvio svorio kategorijoje, bet po pralaimėjimo C.McGregorui perėjo į lengvo svorio kategoriją, kur pergalingai baigė priešpriešą su Eddie Alvarezu, taip pat nugalėjo jau minėtą A.Pettį ir Justiną Gaethje.

Nors M.Holloway seniai nesikovė lengvo svorio kategorijoje ir pralaimėjo tarpusavio kovą prieš D.Poirier, tačiau jis vis tiek laikomas revanšinės kovos favoritu. M.Holloway yra kiek aukštesnis už varžovą (180 cm prieš 175 cm) ir turi ilgesnes kojas (107 cm prieš 103 cm). Kita vertus, D.Poirier ištiestų rankų ilgis yra didesnis (183 cm prieš 175 cm).

Verta pažymėti tai, kad jau pirmoje kovoje M.Holloway stovėsenoje kurį laiką atrodė pranašesnis už D.Poirier, o nuo to laiko jis šioje srityje taip patobulėjo, kad tapo elitiniu UFC smūgiuotoju. D.Poirier nėra prastas stovėsenoje, bet neprilygsta M.Holloway, be to, buvo nokautuotas tiek C.McGregoro, tiek Michaelo Johnsono. M.Holloway nėra tas, kuris vienu smūgiu nokautuotu varžovus, tačiau jo atakų intensyvumas yra neprilygstamas. Vidutiniškai per minutę jis atlieka beveik 7 akcentuotus smūgius, o kovoje su B.Ortega tas rodiklis šoktelėjo net iki 14,5. Galima beveik neabejoti, kad M.Holloway ir šioje kovoje atliks daugiau smūgių už varžovą, o jo gynyba nuo suėmimų (83 proc.) dabar kur kas geresnė, nei ankstyvojoje karjeros stadijoje. Jei D.Poirier nesugebės bent keletą kartų parversti M.Holloway ir dominuoti parteryje, tuomet jam bus sunku tikėtis pergalės.

Verdiktas: M.Holloway nokautuos varžovą.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės kovą dėl laikinojo lengvo svorio kategorijos čempiono diržo?

Kova dėl laikinojo UFC vidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo: Kelvinas Gastelumas – Israelis Adesanya

I.Adesanya ir A.Silvos dvikovos akimirka | Scanpix nuotr.

I.Adesanya ir A.Silvos dvikovos akimirka | Scanpix nuotr.

Vidutinio svorio kategorijoje, panašiai kaip ir lengvo svorio kategorijoje, taip buvo tam tikra sumaištis. Dabartinis čempionas R.Whittakeris dėl žarnyno problemų vos prieš porą mėnesių negalėjo ginti savo diržo prieš K.Gastelumą. Visgi, UFC australo nenubaudė ir diržo iš jo neatėmė. Vietoj to K.Gastelumui buvo paskirtas kitas varžovas. Dabar amerikietis turės iš naujo įrodinėti, kad yra vertas kovos su R.Whittakeriu. Jo kelyje – kylanti UFC žvaigždė I.Adesanya, kuris vos prieš 2 mėnesius šou priminusioje kovoje nugalėjo legendinį Andersoną Silvą. 2 mėnesiai atrodo kaip nedidelis laiko tarpas pasiruošti naujai kovai, tačiau I.Adesanya per 3 raundus kovoje su A.Silva rimčiau nenukentėjo.

K.Gastelumas prieš porą metų turėjo problemų dėl marihuanos vartojimo, bet grįžo greitu nokautu prieš Michaelą Bispingą, o vėliau susitvarkė ir su Ronaldo Souza. Tuo tarpu I.Adesanya gali pasigirti įspūdinga statistika – 16 pergalių per 16 kovų. Į UFC jis persikėlė 2018 m. ir per kiek daugiau nei metus taip pakėlė savo statusą, kad netrukus gali gauti kovą dėl pasaulio čempiono diržo. Beje, jei I.Adesanya laimės, UFC jau planuoja rengti jo kovą su R.Whittakeriu apie 80 tūkst. sirgalių talpinančiame stadione Australijoje. Tokius planus sujauktų tik K.Gastelumo pergalė.

Tai turėtų būti klasikinė smūgiuotojo ir imtynininko kova. I.Adesanya iki šiol visas kovas laimėjo nokautais arba teisėjų sprendimais, o prieš perėjimą į UFC kovėsi bokso ir kikbokso turnyruose. K.Gastelumas nėra tik imtynininkas, bet tai bus pagrindinė jo stiprybė prieš I.Adesanyą. Amerikietis ne veltui turi juodą braziliško džiu-džitsu diržą ir dvi kovas UFC yra laimėjęs smaugimo veiksmais.

K.Gastelumas yra įrodęs, kad gali ir nokautuoti varžovus, tačiau kovoje prieš I.Adesanya svarbiu faktoriumi taps sportininkų sudėjimas. I.Adesanya yra labai aukštas kovotojas (193 cm). Jo ištiestų rankų ilgis yra net 203 cm, kai K.Gastelumo – tik 181 cm. I.Adesanya taip pat turi beveik 13 cm ilgesnes kojas, tad fizinė jo persvara – milžiniška. Tai turėtų būti apylygė ir įtempta kova, kuri gali pakrypti bet kuria linkme.

Verdiktas: I.Adesanya laimės teisėjų sprendimu.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės kovą dėl laikinojo vidutinio svorio kategorijos čempiono diržo?

Erykas Andersas – Khalilas Rountree

Abu sportininkai į narvą sugrįžta po pralaimėjimų pastarosiose kovose. K.Rountree neretai kritikuojamas už tai, kad yra pernelyg vienpusiškas kovotojas, galintis dirbti tik stovėsenoje. E.Andersas yra protingesnis ir įvairiapusiškesnis kovotojas, ne tik nokautuojantis varžovus, bet ir sėkmingai kovojantis parteryje. Žinoma, E.Andersas neturi tokios nokautuojančios jėgos kaip Johnny Walkeris, kuris pastarojoje kovoje alkūne nokautavo K.Rountree. Po tokio nokauto K.Rountree turėtų kiek atsargiau kovoti stovėsenoje ir tai gali suteikti lemtingą pranašumą E.Andersui.

Verdiktas: E.Andersas laimės teisėjų sprendimu.

Alanas Joubanas – Dwightas Grantas

Tai bus dar viena pagrindinės programos kova, kurioje susitiks nereitinguoti UFC atletai. Šiek tiek keista matyti tokią kovą „pay-per-view“ turnyro pagrindinėje programoje, nes abu šie kovotojai jau yra veteranai ir vargu, ar ateityje pretenduos į kovas dėl titulų ar bent aukštas vietas reitinge. A.Joubanui jau 37-eri, UFC jis kaunasi beveik 5 metus ir buvo laimėjęs 3 kovas iš eilės, kol jį sustabdė Gunnaras Nelsonas. Nuo tada jo akcijos gerokai krito. D.Grantui 34-eri, jis į UFC pateko tik pernai ir po skirtingo teisėjų sprendimo pralaimėjo Zakui Ottowui. Vėliau jam pavyko atsitiesti ir įveikti Carlo Pedersoli. A.Joubano ir D.Granto galimybės laimėti kovą vertinamos kone identiškai. Galbūt svarstykles į D.Granto pusę nežymiai nusveria jo fizinių duomenų pranašumas.

Verdiktas: D.Grantas laimės teisėjų sprendimu.

Ovince‘as Saint Preux – Nikita Krylovas

Jono Joneso ir Ovince'o Saint Preux kova | Scanpix nuotr.

Jono Joneso ir Ovince'o Saint Preux kova | Scanpix nuotr.

Pirmą kartą šie vyrukai susikovė dar 2014 m. „UFC 171“ turnyre. Tada ilgametis lietuvio Alfredo Lifšico auklėtinis N.Krylovas pralaimėjo smaugimo veiksmu. O.Saint Preux vėliau kilo į UFC elitą ir 2016 m. netgi kovėsi dėl laikinojo pussunkio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo, bet teisėjų sprendimu pralaimėjo narve praktiškai nesustabdom Jonui Jonesui. Vėliau O.Saint Preux dar pavyko sukurti trijų pergalių seriją, tačiau jis pralaimėjo dvi iš trijų pastarųjų savo kovų, o UFC reitinge nukrito iki 12-os vietos.

N.Krylovas po pralaimėjimo O.Saint Preux šventė net 5 pergales iš eilės, kol jį sustabdė latvis Miša Cirkunovas. Tada UFC kiek netikėtai atleido ukrainietį, šis grįžo į Europą, laimėjo „Fight Nights Global“ čempiono diržą ir vėl buvo pakviestas į UFC. Sugrįžimo kovoje jam baigėsi pralaimėjimu prieš Janą Blachowiczių, bet 36-erių jau sulaukęs O.Saint Preux gali būti jam įveikiamu varžovu.

Galima prognozuoti, kad tai bus dar viena apylygių varžovų kova. Su tuo sutinka ir lažybininkai, kovotojų galimybes vertindami praktiškai 50 prieš 50.

Verdiktas: N.Krylovas laimės teisėjų sprendimu.

Antroji preliminariosios programos dalis:

Jalinas Turneris – Mattas Frevola

Verdiktas: J.Turneris nokautuos varžovą.

Wilsonas Reisas – Alexandre Pantoja

Verdiktas: A.Pantoja laimės teisėjų sprendimu.

Maxas Griffinas – Zelimas Imadajevas

Verdiktas: M.Griffinas laimės teisėjų sprendimu.

Bostonas Salmonas – Khalidas Taha

Verdiktas: B.Salmonas laimės teisėjų sprendimu.

Pirmoji preliminarios programos dalis:

Curtisas Millenderis – Belalas Muhammadas

Verdiktas: B.Muhammadas laimės teisėjų sprendimu.

Montelas Jacksonas – Andre Soukhamthathas

Verdiktas: M.Jacksonas laimės teisėjų sprendimu.

Lauren Mueller – Poliana Botelho

Verdiktas: P.Botelho nokautuos varžovę.

Brandonas Davisas – Randy Costa

Verdiktas: B.Davisas nokautuos varžovą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

buves
2019-04-12 14:19:36
Na sakykim lifsicas nera toks kompetetingas treneris, graplinga ten sitenkivas desto, o lifsicas neva muay tai , na stovesenos jo klubo vaikinuku tikrai neispudingos, ne tik, kad i ufc, bet ir i rimta rusijos ar lenku lyga nepratenduoja, na ant grindu nėra visai žali, bet... o kad ta krylova treniravo tai absoliuti nesamone, tiesiog kuri laika tas krylovas buvo saleje, pasieme pasparinguot ta laurinaviciu ir kelis kart del kalbos barjero buvo lifsica kaip salia ringo rsanti sekundanta pasiemes, daugiau jokiu nuopelnu nera, bukim biedni bet teisingi.
Atsakyti
(y)
2019-04-11 21:38:46
"ilgametis lietuvio Alfredo Lifšico auklėtinis N.Krylovas" - Krylovas niekada nebuvo Lifsico aukletinis. Krylovo vadybininkas Tim Leidecker tiesiog prase savo kolega Lifsica lydeti Krylova i UFc turnyrus, nes sis jokiu kalbu, apart rusu nemoka. Beje nustokite pagirtinai mineti si Rusijos pakalika. Zmogus, kuris ziauriai nekencia savo gimtosios Ukrainos, ir svajoja, kad DLR bei LLR nugaletu Ukraina bei prisijungtu p[rie minetos Rusijos. Paieskokite jo interviu Rusijos ziniasklaidai, sleikstuli keliantis zmogus...
Atsakyti
Rolas
2019-04-11 21:50:08
Tai Lifšicas ten nesąmones rašė, kad rengia kovos planą Krylovui, tos fotkės iš treniruočių salės irgi nieko nereiškia? JAV irgi rašo, kad Lifšicas coach ir agent Krylovo.
.
2019-04-11 23:53:15
Respectas jam.
camp303
2019-04-12 09:48:40
Krylovas treniravosi Vilniuje, po ufc kovų padėkodavo, tai turbūt tiesa, kad Lifšicas jį treniravo.Tik keistas faktas, kad tuo metu Lietuva Ukrainai teikė visokeriopą pagalbą kovoje prieš Rusiją, o lietuviai treniruoja ir padeda Donbaso separatistų herojui. Bet, kaip populiaru sakyti - sporto su politika maišyti nedera :)
Nepamirsk kad
2019-04-11 20:20:31
5kg skirtumas ir per puse metu holloway nepriaugs 5kg raumenu reiskes bus nekokibiska mase. Kas gali ji padarit lietesniu kovotoju o reiks kautis pries to svorio geriausius
Atsakyti
genys
2019-04-11 18:18:26
Holloway nesunkiai praeis Poirier,nes siuo metu yra zymiai aukstesniam lygyje. Idomu butu pamatyt Adesanya parteyje pries Gasteluma.
Atsakyti
camp303
2019-04-12 10:03:21
Aplamai bus įdomu pamatyti, kaip Adesanya prieš top 5 kovotoją atrodo. Pakolkas tik liežuviu savo pranašumą prieš visus, tame tarpe ir J.Jonesą, įrodė.
Rolas
2019-04-11 15:30:36
Įdomu, ar nenukentės Holloway greitis ir ištvermė sunkesnėj kategorijoj, nes FW jo kovų intensyvumas neįtikėtinas buvo.
Atsakyti
nu nzn nzn
2019-04-11 16:15:01
Sutinku net sakyciau kd holovey yra geresne abieju diazu versija ir kovos stilius panasus ima ne kokybe o kiekybe.
camp303
2019-04-12 09:56:39
Greičio ir ištvermės užteks, jis per didelių gabaritų featherweigte buvo, tik ar Maxo galva atlaikys smūgius šitoje kategorijoje.

Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

09-23 „Nuggets“ 04:00 „Lakers“
09-25 „Nuggets“ 04:00 „Lakers“

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 09-27 Banga 15 : 00 Kauno Žalgiris
Sek 09-27 Žalgiris 17 : 00 Panevėžys
Sek 09-27 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga