Dorothea Wierer | Scanpix nuotr.

Dorothea Wierer | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Norvegijoje baigiasi pasaulio biatlono taurės sezonas, kuriame pagrindinį trofėjų pirmą kartą karjeroje iškovojo 28-erių metų italė Dorothea Wierer.

Paskutines moterų sezono lenktynes laimėjo švedė Hanna Oeberg, kuri prašovė 2 kartus, o distanciją įveikė per 35 min. 56.2 sek. Vos 1.3 sek. atsiliko norvegė Tiril Eckhoff (3 baudos ratai), o didžiausiu netikėtumu tapo trečioji amerikietės Clare Egan (+10.4 sek., 1 baudos ratas) vieta. Ji ant podiumo užlipo pirmą kartą.

Bendros įskaitos favoritės šaudė prastai, o tai buvo paranku D.Wierer, turėjusiai persvarą prieš lemiamas lenktynes. Ji finišo liniją kirto 12-a (+1:11.0, 5) ir finišavo iš karto už abiejų pagrindinių konkurenčių. Jos tautietė Lisa Vittozzi buvo 11-a (+1:06.3, 5), o sprinto ir persekiojimo lenktynes laimėjusi Slovakijos atstovė Anastasija Kuzmina – 10-a (+1:04.1, 6). Galutinėje įskaitoje D.Wierer surinko 904 tšk. L.Vittozzi pelnė 882 tšk., o A.Kuzmina – 870.

Šis sezonas D.Wierer įsimintinas ne tik dėl laimėtos pasaulio taurės. Kiek anksčiau ji pirmą kartą tapo ir pasaulio čempione, laimėdama 12,5 km bendro starto lenktynes Švedijoje. Iki šio sezono geriausias D.Wierer rezultatas bendroje pasaulio taurės įskaitoje buvo trečia vieta, užimta 2015-2016 m. sezone.

Kiek vėliau sekmadienį sezoną užbaigs ir vyrai. Jų laukia 15 km bendro starto lenktynės.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.