Anastasija Kuzmina | Scanpix nuotr.

Anastasija Kuzmina | Scanpix nuotr.

 Šeštadienį Norvegijoje tęsėsi paskutinis šio sezono pasaulio biatlono taurės etapas. Priešpaskutinę jo dieną vyko dvejos persekiojimo lenktynės.

Moterų 10 km lenktynėse visas varžoves triuškino Anastasija Kuzmina. Slovakijai atstovaujanti rusė kiek anksčiau laimėjo sprintą, todėl startavo iš pirmosios vietos. Negana to, ji numušė visus 20 taikinių ir susikrovė milžinišką persvarą. A.Kuzmina finišavo per 28 min. 25.9 sek., o jos artimiausia varžovė vokietė Denise Herrmann (2 baudos ratai) atsiliko net 1 min. 42.8 sek., tad A.Kuzmina galėjo prašauti bent 4 kartus ir vis tiek būtų laimėjusi lenktynes. Trečia buvo švedė Hanna Oeberg (+2:01.1 min., 1 baudos ratas).

Sezono lyderė italė Dorothea Wierer startavo 11-a, o finišavo 12-a (+2:57.9, 4). Atmetus du prasčiausius rezultatus, D.Wierer šiuo metu turi 875 tšk., o už persekiojimo lenktynių borto likusi italė Lisa Vittozzi – 852 tšk. Fantastišką formą demonstruojanti A.Kuzmina jau turi 837 tšk. ir taip pat grįžo į kovą dėl pasaulio taurės.

Paskutinės moterų lenktynės laukia sekmadienį. Tuomet vyks 12,5 km bendro starto lenktynės. Pasaulio taurę D.Wierer užtikrintų patekimas bendro starto lenktynėse į pirmąjį šešetą. L.Vittozzi situacija sudėtingesnė. Jai reikia laimėti ir tikėtis D.Wierer finišo už 6-uko ribos. Jei L.Vittozzi lieka antra, tuomet jai reikia, kad D.Wierer nepatektų į 11-uką. Jei L.Vittozzi trečia, tuomet D.Wierer turi būti žemiau nei 17-oje vietoje, o jei L.Vittozzi finišuoja 4-a, tuomet jai reikia, kad D.Wierer būtų žemiau nei 22-oje pozicijoje ir kad A.Kuzmina neiškovotų pergalės.

A.Kuzminos situacija sudėtingiausia, tačiau jos sportinė forma – geriausia. Jei A.Kuzmina laimėtų bendro starto lenktynes, tuomet jai reikėtų tikėtis, kad L.Vittozzi neiškovos vietos ant podiumo, o D.Wierer nepateks į 16-uką.

Vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynes laimėjo jau seniai taurę užsitikrinęs norvegas Johannesas Thingnesas Boe (32:15.6, 3). Antras buvo jo brolis Tarjei Boe (+13.9, 1), o trečias – vokietis Arndas Peifferis (+18.2, 1).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.