Domantas Sabonis Portlande | Dariaus Kuzmicko nuotr.

Domantas Sabonis Portlande | Dariaus Kuzmicko nuotr.

 Laurynas R.Misevičius, specialiai iš Portlando

Sugrįžęs į gimtąjį savo miestą, Domas po ketvirtųjų iš eilės Portlando „Trail Blazers“ pralaimėtų rungtynių sėdėjo „Pacers“ persirengimo kambaryje panarinęs galvą į savo mobilųjį telefoną ir šaldė pavargusias nuo įtemptų varžybų pėdas… tačiau vos išgirdęs lietuvišką šių eilučių autoriaus klausimą, nusišypsojo ir padėjo išmąnųjį prietaisą į šalį.

Vos 22 metų vienam svarbiausių Indianos komandos ir Lietuvos rinktinės žaidėjų negalėčiau pasakyti nei vieno blogo žodžio – nei už pastangas aikštelėje, nei už bendravimą už jos ribų, nei už… patriotizmą, kurio neretam užsienyje daugiau laiko praleidusiam lietuviui krepšininkui pritrūkdavo. Tačiau tikrai ne Saboniams, nei Arvydui, nei dabar jau drąsiai galima sakyti, Domantui. Vos tik užsiminus apie Lietuvą ir Pasaulio čempionatą ir nedrąsų žurnalistų klausimą, Domas nepaliko jokios vietos abejonėms: „žinoma, kad žaisiu, jei tik traumų nebus“. Juk jaunas dar, kokie gali būti atsisakymai? „Bet ar nesinori po tokio ilgo NBA sezono, ypač su atkrintamosiomis, ilgesnio poilsio?“ – neatlyžome. „Ne“, – tvirtai, kaip ir statant užtvaras aikštelėje komandos draugams, nukirto Saboniukas – žiūrėk, vos pora dienų prabėga nuo krepšinio, ir jau pasiilgstu aikštelės, emocijų, o čia dar Pasaulio taurė – žaisime už Lietuvą, jei galėčiau, žaisčiau už savo šalį rinktinėje kad ir kiekvieną vasarą, jei tik mane kviestų“.

Kaip žinia, Domas jau gynė Lietuvos rinktinės garbę 2015 m. Europos čempionate, kitąmet Rio Olimpiadoje, tačiau sekančią vasarą, vos tik pasirašęs sutartį su Indianos „Pacers“, iš šio klubo rungtyniauti Senojo Žemyno čempionate leidimo negavo. Visgi, šiemet jau antrąjį sezoną ginantis šiuo metu 4-ąją vietą Rytų konferencijoje užimnčios komandos spalvas, Domas įsitikinęs, kad kliūčių atstovauti Nemuno kraštą Pasaulio čempionate neiškils – lietuvis jaučiasi užsitarnavęs tai savo sunkiu darbu ir pagerėjusia statistika 2018-2019 m. sezone.

Vidutiniškai 14 taškų ir 10 atkovotų kamuolių per 1 rungtynes renkantis Domas šiek tiek atsiliko nuo savo vidurkio šįvakar Portlande, gimtojo miesto komandai įmetęs vos 7 taškus ir atkovojęs tiek pat atšokusių kamuolių, tačiau nei tai, nei Indianos pralaimėjimas „Trail Blazers“ nėkiek nesugadino tikro šventinio vakaro jo gausiai susirinkusiems palaikyti lietuviams, kurie dar ilgokai po Sabonio sužaisto mačo „Moda Center“ lūkuriavo jo, išeinančio iš persirengimo kambario, nuotraukai atminčiai.

Domantas Sabonis Portlande | Dariaus Kuzmicko nuotr.

Domantas Sabonis Portlande | Dariaus Kuzmicko nuotr.

Užklausėme jo ir apie vaidmens Oklahoma City „Thunder“ skirtumą su dabartiniu Indiana „Pacers“, ženkliai išaugusias minutes. Ir, skirtingai, negu kad būdavo su tėčiu Arvydu, iš Domo žodžio traukti nereikėjo: „Treneris („Pacers“ vyr. Strategas Nate McMillan – red.past.) manim kur kas labiau pasitiki, leidžia žaisti taip, kaip esu įpratęs, nestumia į man neįprastą vietą aikštelėje“ – vardino privalumus, žaidžiant Indianoje, Sabonis.

Gal todėl ir Domo rodikliai šį sezoną pakilo iki neregėtų aukštumų, juo labiau N.McMillan propaguoja visai kitokį, akiai labiau patrauklų, sakyčiau europietiško stiliaus krepšinį, kur visi žaidėjai puikiai dalinasi kamuoliu. Nors niekad Europoje nedirbusio ir nežaidusio amerikiečio treniruojamoje komandoje vos du europiečiai… Gal todėl ir net savo naudingiausio žaidėjo V. Oladipo netekęs klubas toliau sėkmingai grumiasi dėl aukščiausių vietų Rytų konferencijoje, nors prieš šį sezoną kažin ar kas nuspėjo tokią „Pacers“ sėkmę.

Domantas Sabonis Portlande | Dariaus Kuzmicko nuotr.

Domantas Sabonis Portlande | Dariaus Kuzmicko nuotr.

Žymesnių žvaigždžių neturinti komanda priversta tai kompensuoti uoliu darbu ir visų be išimties žaidėjų indėliu, na o greičiausiai būtent tai kaip niekur kitur šiai dienai labiausiai tinka Domui. Darbštumu nuo pirmųjų savo profesionalaus krepšinio metų išsiskiriantis Ingridos ir Arvydo jaunėlis po truputį atskleidžia ir iš vyresniojo Sabo paveldėtą talentą – net ir šiandien po grynai „Saboniškų“ perdavimų keliskart privertė šūktelėti iš nuostabos ne tik savo tautiečius…ir gal dėl to po varžybų „Pacers“ persirengimo kambaryje būtent prie Domanto, o ne daugiausiai taškų pelniusio Myles Turnerio, ar lyderio vaidmens po Oladipo traumos bandančio imtis Bojano Bogdanovičiaus nusidriekė eilė korespondentų.

Ispaniškai, angliškai ir lietuviškai į visus klausimus drąsiai atsakinėjęs Portlande gimęs kaunietis vertė rimtai suabejoti tais „ekspertais“, kurie ne kartą teigė, kad tokio lygio žvaigždė – Sabonis – per 100 metų užaugti Lietuvai ir krepšiniui galėjo tik viena.


cdrom
2019-03-21 02:18:19
grybai klausimus surasinet nesugebat...
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-29 Panevėžys 16 : 00 Žalgiris
Šeš 06-29 Kauno Žalgiris 18 : 00 Palanga
Šeš 06-29 Sūduva 19 : 00 Atlantas
Šeš 06-29 Riteriai 20 : 00 Stumbras
Tre 07-03 Sūduva 20 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141