Joachimas Lowas | Scanpix nuotr.

Joachimas Lowas | Scanpix nuotr.

Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Lowas jau paskelbė nacionalinės šalies komandos sudėtį artėjančioms kovoms draugiškose rungtynėse ir atrankoje į Europos čempionatą, tačiau sulaukė kritikos dėl pasirinktų metodų.

Buvęs futbolininkas Lotharas Matthausas nusistebėjo J.Lowo pasirinkimu būtent dabar nuo rinktinės atskirti tris Miuncheno „Bayern“ futbolininkus – Jerome Boatengą, Matsą Hummelsą ir Thomą Mullerį – ir iškėlė nuomonę, kad Marcas Andre ter Stegenas turėtų pagaliau pakeisti Manuelį Neuerį ir tapti pagrindiniu rinktinės vartininku.

Buvo manoma, kad „Barcelona“ vartų sargas tokios rolės sulauks jau praėjusią vasarą vykusiame pasaulio čempionate Rusijoje, tačiau praktiškai visą sezoną dėl traumų nerungtyniavęs M.Neueris vis tiek tapo pagrindiniu vartininku, o Vokietija galiausiai pasitraukė iš turnyro jau po grupių etapo.

„Turbūt apie 40 metų iš arti seku rinktinės reikalus. Neprisimenu tokio atvejo, kad tiek permainų būtų imtasi prieš pat naują turnyrą ar kvalifikaciją. Tai visuomet nutikdavo iškart po kokio nors turnyro.

Matau bankrotus, prastą sėkmę ir nelaimingus atsitikimus, ir visa tai prasidėjo dar prieš pasaulio čempionatą. Pavyzdžiui, katastrofiškai suvaldyta Mesuto Ozilo situacija arba į sudėtį neįtrauktas Leroy’us Sane.

O po gėdingo pasitraukimo iš pasaulio čempionato nebuvo priimta jokių sprendimų. Visi, net ir žaidėjai, būtų supratę, jeigu iškart po tokio turnyro jie būtų patraukti į šoną. J.Lowas praleido tokią progą ir daugiausiai dėl lojalumo suteikė jiems antrus šansus Tautų lygoje, tačiau jais ir vėl nebuvo pasinaudota.

Mano nuomone, tai yra nepriimtina ir neteisinga. Tiesa, galiu suprasti jo dabartinį sprendimą iš sportinės pusės, jis nori į komandą integruoti jaunimą, kuris yra ambicingas, alkanas ir talentingas.

Tačiau lygiai taip pat, kaip žaidėjai priėmė neteisingus sprendimus pasaulio čempionato metu, J.Lowas priėmė neteisingus sprendimus pasirinkdamas laiką, kada iškomunikuoti tokią žinutę. Jis viską padarė visiškai neteisingai. 

Kita tema – vartininkas. Kapitono raištis negali nuspręsti to, ar futbolininkas žais, ar sėdės ant atsarginių suolo. M.A.Ter Stegenas užsidirbo savo progą dėl savo aukščiausios klasės pasiekimų per paskutinius porą metų. Jeigu nori visus vertinti pagal jų demonstruojamą formą, tuomet reikia tokius kriterijus pritaikyti visiems futbolininkams“, - M.Neuerį mintyse turėdamas sakė L.Matthausas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų