Ričardas Berankis | Scanpix nuotr.

Ričardas Berankis | Scanpix nuotr.

 Majamyje (JAV) pirmadienį prasidėjo prestižinio ATP 1000 serijos „Miami Open“ vyrų teniso turnyro kvalifikacija. Po triumfo ATP „Challenger“ turnyre Kanadoje į Majamį atskrido ir Ričardas Berankis (ATP-82). Jokio poilsio neturėjęs lietuvis pirmajame kvalifikacijos rate  per 1 valandą 29 minutes 5:7, 2:6 pralaimėjo Rusijoje gimusiam kazachui Aleksandrui Bublikui (ATP-131).

Mačas prasidėjo apylygiu žaidimu. Tenisininkai dažniausiai nelengvai laimėdavo savo padavimų serijas, bet „break pointų“ niekas neturėjo ilgą laiką. Šeštajame geime R.Berankis varžovo padavimų metu pirmavo 30:15, bet A.Bublikas antru mėginimu smeigė neatremiamą padavimą ir atsitiesė. Devintajame geime R.Berankis pirmą kartą turėjo rimtų problemų. Jis savo padavimų metu atsiliko net 0:40, tačiau vieną po kito neutralizavo tris varžovo „break pointus“. Vėliau A.Bublikas tame pačiame geime turėjo ir ketvirtą, ir penktą tokią progą, bet lietuvis vėl nepalūžo.

Po laimėto tokio įtempto geimo psichologinė persvara buvo R.Berankio pusėje. Deja, čia pat jis iššvaistė dvi progas tašku laimėti setą. Vienuoliktajame geime savo padavimų metu R.Berankis vėl atsiliko 0:40. Lietuvis bandė dar kartą atsitiesti, priartėjo iki 30:40, bet kazachas galiausiai užbaigė nesėkmingą seriją ir laimėjo lietuvio padavimų seriją. Dvyliktajame geime A.Bublikas savo padavimų metu pirmavo 40:0, tačiau seto ramiai neužbaigė. R.Berankis netgi turėjo progą tašku išplėšti pratęsimą, bet to nepadarė, o daugiau dovanų iš varžovo nesulaukė.

Palūžęs R.Berankis antrąjį setą pradėjo pralaimėdamas savo padavimų seriją ir dar labiau susikomplikavo situaciją. Intriga vos nedingo penktajame geime, tik tąkart A.Bublikui nepavyko tašku laimėti lietuvio padavimų serijos. Visgi, septintajame geime kazachas tokios progos neiššvaistė ir jam beliko sutvarkyti formalumus.

Tarpusavyje R.Berankis ir A.Bublikas anksčiau du kartus, kai susitiko Kremliaus taurės turnyre. Tenisininkai pasidalino po pergalę: 2017 metų spalį R.Berankis laimėjo 7:5, 6:1, o 2018 metų spalį – pralaimėjo 4:6, 6:7 (5:7). R.Berankis ir A.Bublikas yra vieninteliai, šiemet laimėję daugiau nei po vieną „Challenger“ serijos turnyrą. A.Bublikas, kaip ir R.Berankis, į Majamį atvyko po 5 pergalių iš eilės teniso korte.

A.Bublikas pelnė 8 ATP vienetų reitingo taškus ir 6790 JAV dolerių, o lemiamame – antrame – kvalifikacijos rate susitiks su britu Danieliu Evansu (ATP-97), kuris 7:5, 6:1 eliminavo japoną Tatsumą Ito (ATP-148). R.Berankiui 3395 JAV doleriai.

ATP 1000 serijos vyrų teniso turnyro Majamyje prizų fondą sudaro kiek daugiau nei 8,359 mln. JAV dolerių.

R.Berankis dabar galės naudoti „planą B“. Jis yra užsiregistravęs į kitą savaitę vyksiantį „Challenger“ serijos turnyrą Prancūzijoje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.