Valtteri Bottas | Scanpix nuotr.

Valtteri Bottas | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Melburne (Australija) vyko pirmosios naujojo „Formulės 1“ sezono lenktynės. Jas laimėjo suomis Valtteri Bottas su „Mercedes“ bolidu.

V.Bottas lyderiu tapo po starto, kai aplenkė iš „pole“ pozicijos startavusį komandos draugą britą Lewisą Hamiltoną. Vėliau viskas vyko pagal suomio planą. Jis susikrovė daugiau nei 20 sek. persvarą, o lenktynių pabaigoje galėjo nuvažiuoti ir greičiausią ratą, taip gaudamas „ekstra“ tašką. Beje, taškas už greičiausią ratą į „Formulę 1“ sugrąžintas pirmą kartą nuo 1959 m. Taigi, suomis iš viso iškovojo net 26 tšk. V.Bottui tai buvo tik 4-a pergalė per karjerą „Formulėje 1“.

L.Hamiltonas po prasto starto taip ir neatsitiesė, neretai skundėsi padangomis ir dar sulaukė spaudimo iš olando Maxo Verstappeno. „Red Bull“ lyderis buvo priartėjęs mažiau nei iki 1 sek., bet aplenkti brito nepajėgė ir finišavo trečias.

Lenktynių rezultatai | „Twitter“ nuotr.

Lenktynių rezultatai | „Twitter“ nuotr.

„Ferrari“ fanai neturėjo kuo džiaugtis. Vokietis Sebastianas Vettelis po starto važiavo trečias, bet vėliau neatsilaikė prieš M.Verstappeną ir finišavo ketvirtas. Sutrikęs S.Vettelis radijo ryšiu teiravosi komandos, kodėl jie tokie lėti, bet atsakymo, panašu, niekas nežinojo. S.Vettelį pavijo net ir jaunasis komandos draugas monakietis Charlesas Leclercas. Tiesa, „Ferrari“ nenorėjo, kad komandos draugai rizikuotų kovodami tarpusavyje, tad C.Leclercas važiavo paskui S.Vettelį iki finišo.

Antrosios sezono lenktynės kovo 31-ą dieną vyks Bahreine.

Atnaujinta 8.32 val. C.Leclercas pavijo S.Vettelį, bet jo progresas staiga baigėsi ir šis nesiruošia kovoti su komandos draugu.

Atnaujinta 8.30 val. V.Bottas nori 26 taškų ir žada lenktynių pabaigoje pasistengti dar pagerinti rato rekordą, nors komanda atsisakė rizikuoti dar kartą keisti padangas.

Atnaujinta 8.27 val. M.Verstappenas pavažinėjo už trasos ribų ir L.Hamiltonui prarado apie 2 sek.

Atnaujinta 8.26 val. C.Leclercą ir S.Vettelį skiria mažiau nei 2 sek. Liko dar 10 ratų.

Atnaujinta 8.25 val. „Kodėl mes tokie lėti?“, - radijo ryšiu komandos klausinėja S.Vettelis.

Atnaujinta 8.23 val. C.Leclercas sparčiai artėja prie S.Vettelio. Juos jau skiria mažiau nei 4 sek.

Atnaujinta 8.14 val. „Ferrari“ neatrodo pajėgūs kovoti dėl vietos ant podiumo. M.Verstappenas per 10 min. susikrovė 8 sek. persvarą prieš S.Vettelį.

Atnaujinta 8.08 val. Po prasto starto rikiuotės gale važiavęs D.Ricciardo traukiasi iš lenktynių.

Atnaujinta 8.05 val. L.Hamiltonas ir toliau skundžiasi padangomis, o jį baigia pavyti M.Verstapenas. Juos beskiria 1 sek.

Atnaujinta 8.01 val. Lenktynės dėl gedimo baigėsi ir R.Grosjeanui.

Atnaujinta 8.00 val. M.Verstappeno lenkimas sėkmingas - olandas kyla į trečią vietą, S.Vettelis krenta į ketvirtą poziciją.

Atnaujinta 7.57 val. Įpusėjus lenktynėms V.Bottas turi net 15 sek. persvarą prieš L.Hamiltoną. S.Vettelis ir M.Verstappenas kovoja dėl 3-ios vietos, o C.Leclercas nuo jų atsilieka jau 16 sek. P.Gasly iš rikiuotės galo šoktelėjo iki 6-os vietos, bet dar nesikeitė padangų.

Atnaujinta 7.54 val. L.Hamiltonas jau skundžiasi savo padangomis ir tikina, kad jam reikės dar vieno sustojimo.

Atnaujinta 7.52 val. V.Bottas ir M.Verstappenas taip pat pasikeitė padangas. Suomis liko lyderiu, o M.Verstappenas grįžo į trasą už S.Vettelio, tad grįžta „status quo“.

Atnaujinta 7.38 val. L.Hamiltonas greitai sureagavo į S.Vettelio sustojimą, pats užsuko į techninio aptarnavimo juostą ir grįžo į trasą 2 sek. atstumu prieš vokietį.

Atnaujinta 7.36 val. S.Vettelis pirmasis iš lyderių pasikeitė padangas - jau 15-ajame rate. Į trasą jis grįžo 6-oje vietoje.

Atnaujinta 7.33 val. C.Sainzas pirmasis traukiasi iš lenktynių dėl „McLaren“ bolido gedimo.

Atnaujinta 7.27 val. C.Leclercas padarė klaidą, išlėkė iš trasos ir prarado apie 3 sek. Nuo M.Verstappeno jį skiria jau beveik 6 sek.

Lenktynių startas:

Atnaujinta 7.23 val. V.Bottas, L.Hamiltonas, S.Vettelis, M.Verstappenas ir C.Leclercas eilės tvarka važiuoja pagarbiais atstumais vienas nuo kito. D.Ricciardo po sustojimo nukrito į 20-ą vietą, bet baigia pavyti su lėtu „Williams“ bolidu besikankinantį R.Kubicą.

Atnaujinta 7.15 val. V.Bottas startavo geriausiai, aplenkė L.Hamiltoną ir tapo lyderiu. S.Vettelis kiek sukliudė komandos draugui C.Leclercui ir išsaugojo 3-ią vietą. D.Ricciardo pasivažinėjo už trasos ribų ir buvo priverstas sukti į techninio aptarnavimo juostą.

Iš „pole“ pozicijos startuos britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Jis kvalifikacijoje greičiausiai ratą įveikė per 1 min. 20.486 sek. ir pagerino visų laikų Melburno trasos rekordą. Jam rimčiau priešintis pajėgė tik komandos draugas suomis Valtteri Bottas. Trečias startuos vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“), bet jo galimybės vertinamos skeptiškai, nes šeštadienį nuo L.Hamiltono jis atsiliko net 0.704 sek.

Dvejus pastaruosius metus Melburne triumfavo S.Vettelis su „Ferrari“. L.Hamiltonas čia nėra laimėjęs nuo 2015 m., o V.Bottas Melburne apskritai neturi pergalių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-22 Atlantas 15 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 06-22 Stumbras 17 : 00 Panevėžys
Šeš 06-22 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Sek 06-23 Žalgiris 19 : 00 Palanga

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141