„Žalgirs“ – „Bayern“ rungtynių akimirka | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

„Žalgirs“ – „Bayern“ rungtynių akimirka | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

 Ketvirtadienį Kauno „Žalgirs“ dar kartą pradžiugino savo gerbėjus, kai namuose 85:79 (22:20, 26:15, 21:18, 16:26) įveikė Miuncheno „Bayern“ krepšininkus bei Eurolygoje iškovojo trečią pergalę per ketverias pastarąsias rungtynes.

Po susitikimo „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius kalbėjo apie puikų įžaidėjų darbą, Brandono Davieso klaidas bei dėkojo vėl sausakimšai arena užpildžiusiems sirgaliams.

„Sveikinu komandą ir noriu padėkoti fanams už parodytą tokį dėmesį. Tikrai fantastiška žaisti tokioje atmosferoje ir puiku žinoti, kad su kiekviena diena bilietai eina į pabaigą ir jie galiausiai yra išpirkti. Žaidėme gerą krepšinį, kol pagalvojome, kad darbas yra padarytas ir sustojome. To negali būti, o tai pakišo koją jau daug kartų šiame sezone. Reikia tą taisyti, tačiau svarbiausia, kad atsiranda ilgi gero žaidimo tarpai, kuriuose atrodome tikrai gražiai. Mūsų gynėjų darbas ilgą laiką buvo tikrai puikus – jie organizavo, kūrė ir viskas užsisuko, o kitiems tik reikia prisidėti. Kai tas neįvyko – varžovai grėsmingai priartėjo“, – kalbėjo Š.Jasikevičius.

– Grįžus į aikštę Woltersui, įžaidėjo pareigas išlaikė Walkupas. Ar taip bus ir toliau?

– Ateityje reaguosime. Dabar nėra tikslo ardyti visą dinamiką. Manau, kad taip turi būti ir toliau – Walkupas sužaidė puikias rungtynes abejose aikštės pusėse, o Nate‘ui reikia laiko įeiti ir pajusti ritmą

– Spaudimas varžovus privertė klysti. Kiek gynyba yra tokia, kokią norite matyti?

– Paskutinį kėlinį gynyba nebuvo bloga, tačiau mūsų puolimas pradėjo šlubuoti. Tada jie įmetė lengvų taškų ir suspėdavo geriau sustoti į savo gynybą. Jeigu aikštelėje yra kūrėjai – viskas atrodo daug gražiau.

– Pirmose rungtynėse bėdų pridarė Williamsas. Šiandien pavyko jį pristabdyti, kaip?

– Supratome, kur galime rizikuoti, o kur ne. Miunchene davėme jam ir lengvus metimus ir prasiveržimus. Iš įžaidėjo turi būti atimtas kažkuris bent vienas elementas. Visumoje šiandien kontroliavome jį labai gerai. Žinant, kad jis yra aukštesnis ir stipresnis už tiesioginius oponentus – darbas atliktas puikiai.

– Po vieno iš netaiklaus tritaškio, E.Ulanovas gavo velnių, o vėliau sekė du tritaškiai... Kiek jie nuramino komandą?

– Už netaiklų tritaškį niekas negauna velnių. Tie du jo tritaškiai buvo labai svarbūs, jis gerai meta iš pozicijos, tačiau kai kuriose situacijose jis turi suprasti, kur gali centruoti ir koks yra žaidybinis planas. Jis atsigavo su tais dviem tritaškiais ir tai buvo didelis postūmis.

– Pirmoje mačo pusėje B.Daviesas pelnė 16 taškų, kodėl jis vėliau sustojo?

– Keletą kartų Brandonui buvo sakyta, kad jis turi vėl turi žaisti daugiau mažiau su nustatytomis taisyklėmis. Pas jį buvo daug energijos ir mažiau galvos. Prieš jį buvo dvigubinama, trigubinama, o taip negali žaisti, turi matyti komandos draugus. Jeigu vienas žmogus įmeta 16 taškų, varžovai neleis įleisti jam 32. Buvo keičiamos gynybos sistemos, jam reikia prisitaikyti, o to iš jo šiandien nebuvo. Čia ir yra mūsų problema.

– Po vieno iš epizodo ketvirtame kėlinyje ėmėte minutės pertraukėlę, kurioje gana ekspresyvia kažką aiškinote M.Grigoniui. Kuo likote nepatenkintas?

– Neparuošė kamuolio įvedimo. Mes iš viso – atsipalaidavome. Buvo elgiamasi taip, lyg rungtynės būtų laimėtos. Pasakiau, kad mums reikia žaisti 40 minučių iki pat galo. Mes turime įvesti komandą į visus derinius. Tas pats Brandonas, antroje pusėje, kai jie keitėsi gynėjais – jis likdavo su Koponenu ar Hobbsu, o mes nesugebėjome jam įmesti kamuolių. Gynėjų rolė mūsų sistemoje yra didžiulė, o mes šią savaitę iš jų sulaukėme puikių rezultatų, tačiau reikia tą atlikti visas 40 minučių.

– Trečios rungtynės, kai daugiau komplimentų, negu priekaištų. Kas davė postūmį šia bangai?

– Nežinau. Darome mažiau klaidų, nors treniruočių procesas ar žaidybiniai planai nedaug kuo skiriasi. Gynėjų kūryba geresnė, Leo žymiai geriau juda, Thomasas žaidžia gerą atkarpą, o nuo sausio matome, kad Marius yra mūsų lyderis. Kai gynėjai prisideda prie Brandono, prasideda ne tik žaidimas iš po krepšio, tačiau ir prasideda kūryba ir atrodome tikrai labai gražiai. Reikia tai tęsti.

– Galėtumėte apibūdinti situaciją turnyrinėje lentelėje?

– Nereikia jos apibūdinti, sekantis – „Maccabi“. Jau eilę metų tą darome, ar esame aštuntuke, ar už jo ribos – žaidžiame taip pat. Dabar bus Pasvalys, tada pailsėti bei ruoštis dvigubai savaitei. Mes galime kontroliuoti tik save.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.