Motiejūnas ir Bertomeu | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

Motiejūnas ir Bertomeu | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

Kaune viešintis Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu pakomentavo apie galimybę „Žalgirio“ arenoje ateityje surengti turnyro finalinį ketvertą.

„Žinoma, rimtai į tai žiūrime. Kaunas turi viską, ko reikia, problemų yra tik su infrastruktūra. Gerbėjai čia yra vieni geriausių Europoje, arena yra geriausia Europoje.

Reikia išspręsti logistines problemas. Finalo ketvertai kasmet auga. Situacija Vitorijoje atrodo panaši, bet taip nėra, ten į organizaciją įsitraukė gretimi miestai. Sunkiausia išspręsti apgyvendinimo problemą. Turėsime čia būti konkurencingi“, - sakė specialistas.

Kai kurie Eurolygos grandai pradėjo rimtai svarstyti apie galimybę palikti savo šalių pirmenybes, bet Eurolygos bosas mano, kad tai nėra gerai.

„Manau, kad „Žalgiriui“ nereikia mano patarimų, nes jie savo situaciją Lietuvoje išmano daug geriau nei aš. Nacionalinės pirmenybės yra struktūros dalis. Už Atlanto sistema yra visai kitokia ir nė viena iš jų nėra tobula, abi turi prisitaikyti. Turime siekti viską suderinti.

Kitą sezoną Eurolygoje turėsime 18 komandų ir esame susitarę, kad daugiau nesiplėsime, nes tada rasti balansą su nacionalinėmis pirmenybėmis bus dar sunkiau. Mes su šalių lygomis nekonkuruojame, priešingai, mūsų sėkmė teigiamai atsiliepia ir nacionalinėms lygoms. Jei mums sekasi gerai, jų populiarumas taip pat auga. Tas pats galioja ir NBA. Taip, pastaruoju metu išaugęs rungtynių skaičius pavertė nacionalines pirmenybes nepatogiomis. Yra svarbu suprasti, kad šiuo metu svarbiausia kelti bendrą krepšinio lygį ir aukščiausio lygio mačų skaičių“, - kalbėjo specialistas.

J.Bertomeu negalėjo pasakyti nieko gero dėl Eurolygos ir FIBA atrankos turnyrų tvarkaraščio suderamumo.

„Deja, dėl nemalonių priežasčių turime naują FIBA vadovą, su kuriuo galimybės komunikuoti dar neturėjome. Žinoma, FIBA turi problemų suderindama savo atrankų tvarkaraštį su nacionalinėmis problemomis. Mes čia problemos neturime, mūsų vadyba ir organizacija dešimtmetį dirba be sutrikimų. Manome, kad FIBA turi imtis pokyčių ir prisitaikyti. Pakeisti atrankos sistemą buvo jų sprendimas.

Mes iškart sakėme, kad neturime prie nieko derintis, tačiau jie pakeitė viską taip, kaip norėjo ir yra patenkinti rezultatais. Rinktinės turėtų žaisti su geriausiais žaidėjais, žinoma, tačiau taip nėra. Žinoma, kiekviena organizacija turi savo prioritetus. Manau, gerai, kad rinktinės žaidžia savo namų arenose, tačiau tai neprivalo vykti lapkritį, tegul tai vyksta birželį ar rugpjūtį“, - sakė bosas.

Praėjusį lapkritį „Žalgiris“ skundėsi dėl incidento su laikrodžiu, kaip tai yra sprendžiama?

„Tai nėra vienintelis toks incidentas. Eurolygos pozicija buvo aiški. Negalime būti laimingi, kai įvyksta tokios klaidos. Paaiškinome, kas įvyko ir už tai atsiprašėme, vėliau tai pasikartojo ir kitose rungtynėse. Taip, įvyko klaida, kuri buvo neįprasta. Tai parodo, kad net ir puikiai veikiantys dalykai turi sulaukti pastovaus dėmesio. Deja, šiuo konkrečiu atveju rungtynių komisaras neapsirodė tokiu lygiu, kurio mes tikimės“, - sakė J.Bertomeu. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2019/2020

10-26 „Pieno žvaigždės“ 16:30 „Neptūnas“
10-26 „Juventus“ 17:00 „Nevėžis“
10-26 „Rytas“ 17:00 „Šiauliai“
10-27 „Lietkabelis“ 17:00 „Sintek-Dzūkija“
10-27 „Žalgiris“ 17:20 „CBET“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 10-26 Riteriai 13 : 00 Panevėžys
Šeš 10-26 Atlantas 13 : 00 Palanga
Šeš 10-26 Sūduva 13 : 00 Žalgiris
Šeš 10-26 Kauno Žalgiris 13 : 00 Stumbras