Vytautas Strolia | Andrei Ivanov nuotr.

Vytautas Strolia | Andrei Ivanov nuotr.

 Švedijoje vykstančiame pasaulio biatlono čempionate sekmadienį vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynes netikėtai laimėjo ukrainietis Dmytro Pidručnij.

Iš 4-os vietos startavęs ukrainietis jau pirmajame šaudymo ruože užsidirbo 2 baudos ratus ir neatrodė kaip realus pretendentas į auksą. Visgi, per likusį laiką D.Pidručnij numušė 15 taikinių iš eilės, šoktelėjo į pirmą vietą ir pirmą kartą karjeroje laimėjo pasaulio čempionato medalį.

Ukrainietis finišavo per 31 min. 54.1 sek. ir 8.3 sek. aplenkė sprinto laimėtoją norvegą Johannesą Thingnesą Boe. Favoritas paleido pergalę iš rankų paskutiniame šaudymo ruože, kai padarė 3 klaidas, o iš viso užsidirbo 5 baudos ratus. Bronza atiteko prancūzui Quentinui Fillonui Maillet (+17.7 sek., 3 baudos ratai). Beje, visai netoli medalio buvo 6-ą vietą iškovojęs latvis Andrejus Rastorgujevas (+40.8, 1).

Sprinte rekordinę – 26-ą – vietą užėmęs Vytautas Strolia prašovė net 8 kartus ir nukrito iki 54-os vietos (+6:03.6). 55-ą startinę vietą turėjęs Tomas Kaukėnas trasoje nepasirodė.

Pirmadienį čempionate bus poilsio diena. Antradienį vyks moterų 15 km lenktynės.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.