Hakimas Ziyechas | Scanpix nuotr.

Hakimas Ziyechas | Scanpix nuotr.

Tragišką savaitę išgyvenę Madrido „Real“ futbolininkai savo namuose patyrė jau trečią pralaimėjimą iš eilės, o šį kartą tai jiems kainavo ateitį Čempionų lygoje. Amsterdamo „Ajax“ nugalėjo ispanus rezultatu 4 – 1 ir laimėję seriją bendru rezultatu 5 – 3 pateko į ketvirtfinalį.

Rungtynės galėjo prasidėti greitu „Real“ įvarčiu, kai po kampinio besitęsusioje atakoje Raphaelis Varane‘as smūgiu galva sudrebino vartų skersinį.

Neįmuši tu, įmuša tau. Tokia sena futbolo taisyklė greitai pasitvirtino, kadangi 7-ą minutę po klaidos gynyboje „Ajax“ nuskubėjo į greitą puolimą, o Dušano Tadičiaus perdavimo sulaukęs Hakimas Ziyechas stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus – 1 – 0.

18-ą minutę R.Varane‘as ir vėl atliko pavojingą, tačiau sudėtingą ir netikėtą smūgį, į kurį vartininkas laiku sureagavo ir jį atrėmė.

Į tai „Ajax“ atsakė žaibiškai. Jau kitą minutę greitos atakos metu preciziškai tikslaus perdavimo sulaukęs ir nuošalės išvengęs Davidas Neresas paguldė vartininką ant vejos ir lengvai nukreipė kamuolį į vartus – 2 – 0.

22-ą minutę D.Neresas galėjo dar kartą nuginkluoti vartininką, tačiau greitos kontratakos metu per jį perkeltas kamuolys skriejo šalia tolimojo virpsto. Po minutės jau kitoje aikštės pusėje šalia vartų smūgiavo Viniciusas.

Pirmajame kėlinyje „Real“ smarkiai nukraujavo dėl traumų. Prabėgus vos kiek daugiau nei pusvalandžiui jiems teko pakeisti du susitikimo tęsti nebegalėjusius futbolininkus: Viniciusą ir Lucasą Vazquesą.

35-ą minutę Tibo Kortua ir vėl teko gelbėti savo komandą, kadangi gero perdavimo sulaukęs D.Tadičius vos iš kelių metrų atstumo smūgiavo būtent į gerą poziciją užėmusį vartininką. 42-ą minutę gerą prasiveržimą aikštės kraštu surengė ir G.Bale‘as, tačiau jo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą.

Antrojo kėlinio pradžioje „Real“ bandė žaisti agresyviai puolime, tačiau tiek Marco Asensio, tiek Karimo Benzemos smūgiai skriejo pro šalį.

Tuo tarpu „Ajax“ ir toliau naudojosi skylėmis Madrido ekipos gynyboje. 51-ą minutę Donny Van De Beekas atliko pavojingą smūgį į vartų plotą, kurį atrėmė vartininkas, po minutės geroje pozicijoje atsidūręs H.Ziyechas smūgiavo netaikliai.

59-ą minutę geros progos pasižymėti sulaukė aikštės kraštu prasiveržęs K.Benzema, tačiau prancūzas smūgiavo pro šalį. Vos po minutės kitoje aikštės pusėje neprastoje situacijoje atsidūręs H.Ziyechas taip pat smūgiavo netaikliai.

62-ą minutę greitos atakos metu perdavimo šalia baudos aikštelės sulaukęs D.Tadičius galingu smūgiu išvalė voratinklius iš viršutinio „Real“ vartų kampo ir padidino rezultatą iki 3 – 0. Teisėjas dar peržvalgė situaciją VAR pagalba, ar kamuolys atakos metu nebuvo palikęs aikštės, bet galiausiai įskaitė įvartį.

70-ą minutę „Real“ pagaliau sušvelnino rezultatą, kuomet perdavimo baudos aikštelėje sulaukęs M.Asensio tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų kampą. Vos po poros minučių „Ajax“ pelnė fantastišką įvartį, kuomet baudos smūgį iš itin aštraus kampo realizavęs Lasse Schone pasiuntė „Real“ į visišką nokdauną – 4 – 1.

87-ą minutę H.Ziyechas galėjo dar labiau padidinti rezultatą, tačiau vos iš kelių metrų atstumo apmaudžiai smūgiavo virš vartų. Rungtynių pabaigoje iš aikštės dar buvo išvytas ir „Real“ gynėjas Nacho, kuriam 93-ią minutę parodyta raudona kortelė.

Tai yra pirmas kartas per pastaruosius devynis sezonus, kuomet „Real“ neįveikė aštuntfinalio barjero ir nežais bent jau Čempionų lygos pusfinalyje. „Ajax“ paskutinį kartą Čempionų lygos ketvirtfinalyje rungtyniavo 2002/03 metų sezone.


Rungtynių eiga

90+3‘ Raudona kortelė rodoma „Real“ gynėjui Nacho.

90‘ Teisėjas pridėjo mažiausiai 5 papildomas minutes.

87‘ H.Ziyechas neišnaudoja auksinės progos dar labiau padidinti rezultatą ir iš kelių metrų atstumo smūgiuoja virš vartų.

84‘ K.Benzema būdamas laisvas prieš vartus slysta ir nepataiko į kamuolį, vartininkas vėliau apsigina ir nuo G.Bale‘o smūgio.

78‘ M.De Ligtas smūgiuoja galva kampinio metu, bet daug problemų vartininkui nesukelia.

72‘ ĮVARTIS. Baudos smūgio metu L.Schone iš aštraus kampo tiksliu smūgiu pataiko į vartus. Fantastiškas įvartis, po kurio „Ajax“ pirmauja 4 – 1.

70‘ ĮVARTIS. Vėl prispaudę „Ajax“ prie jų vartų „Real“ pagaliau pasiekia įvartį, kuomet perdavimo sulaukęs M.Asensio tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų kampą – 3 – 1.

68‘ G.Bale‘as smūgiuoja į vartus, bet vartininkas jį atremia, komandos draugą pataisyti bandęs K.Benzema šauna aukštai virš vartų.

66‘ Teisėjas peržvelgia vaizdo pakartojimą norėdamas įsitikinti, ar kamuolys atakos metu nebuvo palikęs aikštės ir nusprendžia, kad įvartis yra įskaitomas.

62‘ ĮVARTIS. Greitos atakos metu „Ajax“ puola didelėmis pajėgomis ir gero perdavimo baudos aikštelės prieigose sulaukęs D.Tadičius galingu smūgiu pravalė viršutinį vartų kampą – 3 – 0.

60‘ Atakos smaigalyje atsidūręs K.Benzema smūgiuoja šalia vartų, kitoje aikštės pusėje panašioje situacijoje atsidūręs H.Ziyechas taip pat netaiklus.

58‘ „Ajax“ ginasi didelėmis pajėgomis ir labai kibiai, o tai neleidžia „Real“ perduoti kamuolio į baudos aikštelę. Galiausiai perėmę kamuolį olandai žaibiškai bėga į puolimą, tačiau ten nieko pavojingo nenuveikia.

52‘ „Real“ rizikuoja gynyboje ir leidžia varžovams suskurti lengvas progas, šį kartą H.Ziyechas pagaili dar vieno perdavimo ir smūgiuoja pro šalį.

51‘ Sudėtingą smūgį atlieka ir K.Benzema, bet kamuolys skrieja aukštai virš vartų. Kitoje aikštės pusėje pavojingą smūgį į vartų plotą atlieka D.Van De Beekas.

49‘ „Real“ kėlinio pradžioje žaidžia agresyviai. Iš pradžių blokuojamas L.Modričiaus smūgis, vėliau M.Asensio iš aikštės krašto smūgiuoja šalia vartų.

46‘ Prasideda antrasis kėlinys.


Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

45+1‘ Pirmojo kėlinio pabaiga.

42‘ Aikštės kraštu prasiveržęs G.Bale‘as smūgiuoja į virpstą, bet nepataiko į vartus.

41‘ M.Asensio sulaukia gero perdavimo baudos aikštelėje ir iškart užsimojęs smūgiuoja, tačiau „Ajax“ gynėjas jį blokuoja.

35‘ „Real“ vartininkas atlaiko gerą H.Ziyecho smūgį. Madrido ekipa ir toliau smarkiai kenčia dėl traumų, Viniciusą pakeičia M.Asensio.

30‘ D.Carvajalis be skrupulų stabdo greitą varžovų kontrataką, teisėjas jam iškart rodo geltoną kortelę.

29‘ Traumuotą L.Vazquezą pakeičia G.Bale‘as.

26‘ Pavyzdinės kontratakos metu jos smaigalyje atsidūręs D.Tadičius smūgiuoja į vartus, tačiau jo šūvį blokuoja vartininkas. Kitoje aikštės pusėje geltona kortele baudžiamas „Ajax“ narys N.Mazraoui.

23‘ Pavojingas epizodas ir prie „Ajax“ vartų, kur galingą Viniciuso smūgį atremia vartininkas.

22‘ „Real“ atlieka nesėkmingą kampinį, o „Ajax“ į tai atsako dar viena pavojinga kontrataka, kurios smaigalyje atsidūręs D.Neresas perkelia kamuolį virš vartininko, tačiau šis skrieja visai šalia vartų.

19‘ ĮVARTIS. Greitos atakos metu komandos draugo perdavimo sulaukęs D.Neresas išvengia nuošalės ir paguldęs vartininką ant vejos lengvu smūgiu siunčia kamuolį į vartus – 2 – 0.

18‘ Kampinio metu R.Varane‘as atlieka sudėtingą, bet netikėtą smūgį, po kurio kamuolys atsiduria vartininko rankose.

16‘ T.Kroosas atlieka smūgį iš ganėtinai geros pozicijos, tačiau smūgis nevykęs ir kamuolys rieda į užribį.

14‘ Abi komandos apsikeičia gan pavojingais išpuoliais. Iš pradžių po L.Vazquezo perdavimo į baudos aikštelę įsiveržia T.Kroosas, bet jis sunkiai sugaudo kamuolį ir jį galiausiai praranda. Kitoje aikštės pusėje D.Neresas gražiai apžaidžia D.Carvajalį, bet dėl kibios gynybos nepaveja kamuolio ir jis išrieda į užribį.

10‘ Viniciusas bando skersuoti kamuolį į baudos aikštelę, „Ajax“ vartininkas reaguoja laiku ir jį sugauna.

7‘ ĮVARTIS. „Real“ padaro klaidą išsimesdami kamuolį iš užribio ir jį praranda pavojingoje zonoje. D.Tadičius nuskuba į greitą ataką, atlieka perdavimą H.Ziyechui, kuris galingu smūgiu siunčia kamuolį į vartus – 1 – 0.

4‘ „Real“ išsikovoja pirmąjį kampinį, nuo kurio „Ajax“ apsigina. Atakos tęsinio metu R.Varane‘as sulaukia skerso perdavimo, po kurio galva smūgiuoja į vartų skersinį.

1‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pradžią.


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Įdomūs faktai

Skaičiuojama, kad net 100 procentų komandų, kurios pirmąsias Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynes laimėjo rezultatu 2 – 1, pateko į kitą etapą.

„Real“ laimėjo visas paskutines 7 rungtynes prieš „Ajax“ įvairiuose turnyruose (22 pelnyti įvarčiai, 3 praleisti). „Ajax“ paskutinį kartą įveikė Madrido ekipą 1995 metų lapkritį (2 – 0).

„Real“ per pastaruosius penkis metus keturis kartus triumfavo Čempionų lygoje. Paskutine komanda, kuri sugebėjo eliminuoti „Real“ iš Čempionų lygos, buvo Turino „Juventus“, kurie juos įveikė pusfinalyje 2014/15 metų sezone.

„Real“ pasiekė Čempionų lygos pusfinalį paskutinius aštuonis metus iš eilės. Tai yra ilgiausia tokia serija šio turnyro istorijoje.

„Real“ pralaimėjo dvi iš paskutinių penkių rungtynių Čempionų lygoje Madride (2 pergalės, 1 lygiosios). Jie patyrė tiek pat pralaimėjimų per šį laikotarpį, kaip per paskutines 48 rungtynes „Santiago Bernabeu“ stadione (40 pergalių, 6 lygiosios, 2 pralaimėjimai).

11 iš 12 „Ajax“ įvarčių (92 procentai) šiame Čempionų lygos sezone buvo pelnyti antrajame kėlinyje.


Trenerių komentarai

Santiago Solaris, „Real“:

Santiago Solaris | Scanpix nuotr.

Santiago Solaris | Scanpix nuotr.

„Labai liūdna dėl to, kad S.Ramosas nežais šiose rungtynėse. Kaip visi žinote, jis yra labai svarbus futbolininkas, jis yra tikras lyderis.

Tačiau mes turime pakankamai patyrusių ir gerų futbolininkų, kurie gali jį pakeisti. Be to, S.Ramoso mentalitetas jau yra įskiepytas komandos viduje, todėl jis bus su mumis. Visgi, apie UEFA sprendimą skirti jam ilgesnę diskvalifikaciją nenoriu kalbėti.“

Erikas Ten Hagas, „Ajax“:

Erikas Ten Hagas | Scanpix nuotr.

Erikas Ten Hagas | Scanpix nuotr.

„S.Ramosas yra tikras bosas aikštėje ir gynybos linijoje. Jo netektis paveiks komandą ne tik taktiškai, bet ir psichologiškai. Jo diskvalifikacija yra didelis praradimas „Real“, akivaizdu, kad be jo komanda tikrai nebus geresnė. Ši „Ajax“ komanda imasi iniciatyvos kiekvienose rungtynėse prieš bet kokį varžovą. Mes bent jau turime tokią intenciją žaisti būtent taip. O ir sugebėjome tai padaryti beveik visose rungtynėse.“


Komandų naujienos

„Real“ ekipai negalės padėti kapitonas Sergio Ramosas, kuris pirmose rungtynėse užsidirbo geltoną kortelę ir dėl nepalankaus UEFA sprendimo turės praleisti dvejas rungtynes. Apart šios netekties Madrido ekipa nekenčia dėl kokių nors žaidėjų traumų.

„Ajax“ gretose rungtynes greičiausiai praleis vidurio gynėjas Lisandro Magallanas ir saugas Carelis Eitingas, kurie dėl traumų nedalyvavo ir pirmajame susitikime.


Komandų forma

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.


Rezultatai

Tre 02-19 Atalanta 4 - 1 Valencia
Tre 02-19 Tottenham Hotspur 0 - 1 RB Leipzig
Ant 02-18 Borussia Dortmund 2 - 1 PSG
Ant 02-18 Atletico Madrid 1 - 0 Liverpool


Tvarkaraštis

Ant 02-25 Chelsea 22 : 00 Bayern Munich
Ant 02-25 Napoli 22 : 00 Barcelona
Tre 02-26 Real Madrid 22 : 00 Manchester City
Tre 02-26 Olympique Lyonnais 22 : 00 Juventus

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

2019-03-06 12:37:12
Realas gavo 100mln, o Juventus komandos lyderį, va kas liko iš Real...
Atsakyti
Tomas
2019-03-06 12:00:06
„Ajax“ paskutinį kartą Čempionų lygos ketvirtfinalyje rungtyniavo 2002/03 metų sezone.

„Ajax“ paskutinį kartą buvo patekę į Čempionų lygos ketvirtfinalį. Paskutinį kartą jie tai padarė 1996-1997
Atsakyti
xdd
2019-03-06 08:09:53
grazu ziuret buvo. bet ar tikrai as ten vienas uzribi maciau
Atsakyti
Tutis
2019-03-06 07:42:54
Bravo Ajaxui !!!
Atsakyti
Huilo
2019-03-06 03:13:04
Tokioj duobėj realaus ojojojoj, gaila saibu nepastaciau o ruošiausi..
Atsakyti
N.K
2019-03-06 00:16:36
Realui su tokiu žaidimu vieta tik Ispanijos 2 divizione, visumoj čia yra Perezo kaltė kuris nieko nenusipirko i Ronaldo vieta, ne kiek nesustiprino puolimo, nusipirko medini Courtoisa kuris realiai nėra už Navasa gerėsnis, antra priežastis Solari ( nebent didėlis ačiū jam už Viniciusa) kuris turėdamas komandoj (nepabijosiu tokios formuliruoties) Ispanijos rinktinės lyderi „Isco” marinavo ji ant suolo, leisdamas ji rungtynių pabaigose 5 min palakstyt.
P.S Ramosas blet nu kurva kiek jam metu?! Lygioje vietoje diskvalifikacija gaut nu tiesiog pize........
Atsakyti
Rolas
2019-03-05 23:47:35
Net ir „geriausias“ pasaulio futbolininkas neišgelbėjo. :))
Atsakyti
Jeremy
2019-03-05 23:54:12
No cr7 no party
Modric
2019-03-06 12:10:04
yra tiesiog kaimo japas neuzauga, visiškas nulis
Jeremy
2019-03-05 23:36:43
Super ajax. Idomu ka ramosas galvoja
Atsakyti
kaka
2019-03-05 23:29:18
Ėda Realą :)
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 02-22 Chelsea 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-22 Southampton 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-22 Sheffield United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-22 Crystal Palace 17 : 00 Newcastle United
Šeš 02-22 Burnley 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 02-22 Leicester City 19 : 30 Manchester City
Sek 02-23 Wolverhampton … 16 : 00 Norwich City
Sek 02-23 Manchester United 16 : 00 Watford
Sek 02-23 Arsenal 18 : 30 Everton