Masinė griūtis | Scanpix nuotr.

Masinė griūtis | Scanpix nuotr.

 Pruškove (Lenkija) trečiadienį prasidėjo pasaulio dviračių treko čempionatas. Pirmąją jo dieną startavo ir trys lietuvės.

Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė moterų komandinio sprinto kvalifikacijoje distanciją įveikė per 33.278 sek. ir nesunkiai pateko į pagrindinį etapą. Lietuves aplenkė tik australės Kaarle McCulloch ir Stephanie Morton (32.492), rusės Darija Šmeleva ir Anastasija Voinova (32.590) bei vokietės Miriam Welte ir Emma Hinze (32.802).

Ketvirtą vietą užėmusios lietuvės pirmajame etape susitiko su meksikietėmis Jessica Salazar Valles ir Yuli Paola Verdugo Osuna, kurios buvo vos 0.003 sek. lėtesnės už lietuves. Deja, atkrintamosiose varžybose dar kartą pranokti varžovių lietuvėms nepavyko. S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė epizodiškai pirmavo tik distancijos pradžioje, bet galiausiai pralaimėjo varžovėms (33.478 sek. prieš 33.225 sek.). Neoficialiais duomenimis lietuvėms galutinėje įskaitoje atiteko 7-a vieta.

Lietuvių ir meksikiečių važiavimas:

Praėjusį mėnesį vykusiame paskutiniame pasaulio taurės etape S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė džiugino padidėjusiu greičiu, pateko į mažąjį finalą, ten distanciją įveikė per 33.480 sek. ir laimėjo bronzą. S.Krupeckaitė komandiniame sprinte du kartus – 2009 m. ir 2010 m. – laimėjo pasaulio čempionato bronzą. Tik tada jos partnere buvo Gintarė Gaivenytė. 2012 m. jos laimėjo ir Europos čempionatą. Tuo tarpu 2016 m. Europos čempionate bronzą jau laimėjo S.Krupeckaitės ir M.Marozaitės duetas.

Moterų skrečo lenktynėse 6-ą vietą užėmė Olivija Baleišytė. Paskutiniuose ratuose kilo masinė griūtis, į kurią pateko net 10 sportininkių. Laimei, lietuvė laukė pasuko į išorinę treko dalį ir išvengė griūties. Pasaulio čempione tapo britė Elinor Barker, netikėtai aplenkusi favoritę olandę Kirsten Wild. Bronzą laimėjo belgė Jolien D'Hoore.

Paskutiniai ratai:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton