0
05-24, 22:00
0
0

Įspūdinga Velso pergalė prieš anglus atgaivino intrigą „Šešių nacijų“ turnyre VIDEO

2019.02.25 11:02
„Šešių nacijų“ turnyras | Organizatorių nuotr.

Savaitgalį vykusiame trečiajame prestižinio regbio „Šešių nacijų“ turnyro ture fantastišką pergalę prieš anglus iškovojo Velsas, sugrąžinęs didžiulę intrigą šių metų varžyboms. Pirmąją pergalę šių metų turnyre iškovojo Prancūzija, o čempionai airiai turėjo gerokai paplušėti, kad išplėštų pergalę prieš autsaiderius italus.

Velsas – Anglija 21:13 (3:10)

Velso regbininkai antrajame kėlinyje pademonstravo fantastišką žaidimą ir pribloškė Anglijos rinktinę, tuo pačiu ir pratęsdami savo rekordinę pergalių seriją iki 12-os.

Pirmajame kėlinyje Anglijos rinktinės talentas Tomas Curry'us atliko pirmą žeminimą atstovaujant savo šaliai, o anglai įpusėjus mačui pirmavo 10:3. Antrajame kėlinyje kovingasis Velsas ėmė ieškoti spragų Anglijos komandos gynyboje ir jų rado. Po tikslių baudos smūgių valai priartėjo prie varžovų, o po Cory Hillo žeminimo išsiveržė į priekį 14:13. 78-ąją min. Joshas Adamsas po įspūdingo komandos draugo perdavimo koja pelnė penkis taškus ir užtikrino pergalę šeimininkams. Tuo tarpu Velso sirgaliai po šios atakos šėlo tribūnose.

Trečiąją pergalę iš eilės iškovojęs Velsas turi galimybių pirmą kartą nuo 2012 metų iškovoti „Grand Slam“ titulą, tačiau jo dar laukia dvi sunkios akistatos su Škotija ir Airija.

Prancūzija – Škotija 27:10 (10:3)

Škotijos rinktinė 20 metų laukė pergalės Prancūzijoje ir šis laikotarpis tęsis toliau. Prancūzijos regbininkai pademonstravo puikų žaidimą ir iškovojo pirmąją pergalę šių metų turnyre.

Pirmajame kėlinyje prancūzų Damiano Penaud ir Gaelio Fickou žeminimai nebuvo įskaityti, tačiau Romaino Ntamacko ataka buvo pagal taisykles ir prancūzai išsiveržė į priekį. Škotai galėjo džiaugtis tik tiksliu Greigo Laidlaw baudos smūgiu. Antrajame kėlinyje prancūzai surengė dar dvi rezultatyvias atakas ir po Yoanno Hugeto bei Gregory Alldritto žeminimų įgijo solidesnį pranašumą. Paskutinėmis minutėmis žeminimais apsikeitė abi komandos ir Prancūzijos rinktinė šventė gražią pergalę.

Italija – Airija 16:26 (16:12)

Mačas, kuriame laukta bene mažiausiai intrigos, regbio sirgaliams padovanojo dar vieną tikrą šio sporto spektaklį. Ilgamečiai „Šešių nacijų“ autsaideriai italai privertė pasinervinti čempionės titulą ginančios Airijos rinktinės sirgalius, bet antroje mačo dalyje susikaupę airiai neleido sau patirti skaudaus antausio.

Pirmajame kėlinyje Italijos komandai žeminimus pelnė Edoard Padovani ir Luca Morisi ir ji sugebėjo pirmauti 16:12, nors iš pradžių atsiliko 3:12. Vis dėlto antroje mačo dalyje italams jau nebepavyko pralaužti airių gynybos, o pastarieji surengė rezultatyvias atakas ir iškovojo nelengvą pergalę. Kamuolius įskaitiniame italų plote šiose rungtynėse prispaudė Quinnas Rouxas, Jacobas Stockdale'as, Keithas Earlsas ir Conoras Murray'us.

Paskutinėmis minutėmis italai galėjo baudos smūgiu išplėšti pirmąjį turnyro lentelėje tašką, tačiau spyris buvo netikslus. „Šešių nacijų“ turnyre italai pralaimėjo jau 20 kartų iš eilės.