„Žalgirio“ ir „Sūduvos“ rungtynės | lff.lt nuotr.

„Žalgirio“ ir „Sūduvos“ rungtynės | lff.lt nuotr.

Marijampolės „Sūduva“ pergalingai pradėjo naująjį sezoną ir LFF Supertaurės finale rezultatu 2 – 0 įveikę Vilniaus „Žalgirį“ iškovojo pirmąjį trofėjų.

Po pirmųjų žvalgybinių atakų reali proga pasižymėti buvo sukurta 11-ą žaidimo minutę, kuomet baudos smūgio metu Gratas Sirgėdas pasiuntė pavojingą perdavimą šalia tolimojo vartų virpsto, kur kamuolio lūkuriavo Samiras Kerla, tačiau dar prieš smūgį gynėjas prasižengė.

Sužaidus kelias minutes Marijampolės ekipai pasisekė, kad teisėjas Gediminas Mažeika nepastebėjo S.Kerlos klaidos, kuris besivaikydamas kamuolį užkliuvo už savo kojos ir krisdamas lietė jį ranka, tačiau vienuolikos metrų baudinys nebuvo skirtas.

Pasitikėjimo įgavęs „Žalgiris“ pradėjo vis dažniau atakuoti, tačiau jų žaidime trūko kokybės. 16-ą minutę savo taiklumą išbandė Saulius Mikoliūnas, tačiau jo smūgis iš tolimos distancijos nebuvo tikslus. 20-ą minutę smūgį iš baudos aikštelės prieigų atliko ir Modestas Vorobjovas, tačiau kamuolys ir vėl skriejo pro šalį.

Nulinis rezultatas pakito 29-ą rungtynių minutę, kuomet eilinio kampinio metu Mihretas Topčagičius laimėjo fizinę dvikovą prieš „Žalgirio“ gynėją ir sudėtingu smūgiu nukreipė kamuolį į vartus – 1 – 0.

Po įvarčio „Sūduvos“ futbolininkai akivaizdžiai nusimetė tvyrojusią įtampą nuo savo pečių ir pradėjo laisviau atakuoti, tačiau ir jų žaidime trūko kokybės ir labiau apgalvotų veiksmų. 32-ą minutę G.Sirgėdas nusprendė nelaukti komandos draugų ir atliko tolimą smūgį, po kurio kamuolys leidosi užribyje.

Kėliniui besibaigiant, 39-ą minutę, „Sūduva“ surengė dar vieną pavojingesnę ataką, kurios metu po perdavimo iš aikštės krašto Ovidijus Verbickas pabandė smūgiuoti galva iš kelių metrų atstumo, tačiau smūgis buvo per silpnas ir didelių problemų vartininkui nesukėlė.

Pirmo kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ treneris Marekas Zubas buvo priverstas atlikti keitimą, kadangi rungtynių nebegalėjo tęsti traumuotas Simonas Urbys, jį pakeitė Timuras Pukhovas.

42-ą minutę kilo tikras gaisras prie Vilniaus ekipos vartų, kai po sumaišties M.Topčagičius turėjo puikią galimybę padvigubinti persvarą, tačiau jo smūgis iš kelių metrų atstumo buvo blokuotas.

Vos prasidėjus antram kėliniui Liviu Antalis pagaliau parodė, kodėl „Žalgiris“ taip norėjo jį išlaikyti. Rumunas susikūrė progą iš niekur ir atliko galingą tolimą smūgį, kurį Ivanas Kardumas visgi atmušė. Netrukus I.Kardumui ir vėl teko paprakaituoti, tačiau jis atrėmė ir antrą Vilniaus ekipos smūgį į vartų plotą.

„Žalgiriui“ kėlinio pradžioje netrūko agresyvumo ir jie toliau aktyviai žaidė puolime bei kūrė progas. 50-ą minutę galimybės smūgiuoti sulaukė ir T.Pukhovas, tačiau ir šioje situacijoje kamuolys skriejo pro šalį.

52-ą minutę „Sūduva“ nubaudė vilniečius už aplaidumą gynyboje. Greitos atakos metu O.Verbickas pasiuntė tikslų perdavimą į baudos aikštelę, o klubo naujokas Tosaintas Rickettsas lengvu smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartus – 2 – 0.

62-ą minutę ir vėl iškilo grėsmė „Žalgirio“ vartams, kuomet lengvai po geros kombinacijos į baudos aikštelę įsiveržęs Andro Švrljuga atliko smūgį vartų link, tačiau kamuolys nusileido užribyje.

68- minutę kilo nemenkas apsistumdymas tarp abejų komandų žaidėjų, tačiau teisėjui greitai pavyko nuraminti aistras, iškart keliems futbolininkams buvo parodytos geltonos kortelės už nesusivaldymą. 70-ą minutę „Žalgirio“ puolėjas Tomislavas Kišas atliko baudos smūgį, po kurio kamuolys atsimušė į skersinį ir paliko aikštę.

76-ą minutę „Žalgirio“ vartams dar kartą iškilo pavojus, kai po sėkmingo perdavimo į baudos aikštelę T.Rickettsas atsilaisvino nuo gynėjo ir atliko smūgį, kurį varžovų vartininkas visgi atlaikė.

83-ią minutę „Žalgiris“ neišnaudojo auksinės progos sušvelninti rezultato, tačiau geroje pozicijoje atsidūrusio Pau Meroro smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų. 87-ą minutę progos smūgiuoti sulaukė ir T.Kišas, tačiau ir jis nebuvo taiklus.

Iki rungtynių pabaigos rezultatas nepakito, tad „Sūduva“ antrus metus iš eilės tapo LFF Supertaurės nugalėtojais.


Komandų sudėtys


Istorija ir faktai

Pirmos rungtynės. Pirmoji LFF Supertaurė 1995 metais be kovos atiteko Kauno „Inkarui-Grifui“, kuris buvo laimėjęs tiek čempionatą, tiek ir LFF taurę. Po metų kauniečiams jau teko ginti LFF Supertaurę ir po atkaklios kovos ją perleisti Šiaulių „Karedai“. Būtent 1996 metų liepos 3 dieną Marijampolėje įvyko pirmosios LFF Supertaurės rungtynės, kurias stebėjo 2500 žiūrovų.

Čempionai. Tituluočiausias tarp šių rungtynių dalyvių – „Žalgirio“  komandos vartininkas Armanatas Vitkauskas. Jis LFF Supertaurę laimėjo šešis kartus (5 – su „Žalgiriu“, 1 – su „Sūduva“), o taip pat iškovojo aštuonis LFF taurės titulus ir keturis A lygos trofėjus. „Sūduvos“ gynėjas Algis Jankauskas LFF Supertaurę laimėjo penkis kartus, tiek pat kartų į viršų kėlė A lygos trofėjus bei iškovojo keturias LFF taures.

LFF Supertaurės nugalėtojai. Du kartus „Sūduvos“ gretose trofėjų iškovojo Vaidas Slavickas, Povilas Leimonas ir Andro Švrljuga. Iš praėjusiais metais medalį rungtynėse iškovojusios komandos žaidėjų liko taip pat Robertas Vėževičius, Ovidijus Verbickas, Ivanas Kardumas, Giedrius Matulevičius ir Aleksandras Živanovičius. „Žalgirio“ klube liko tik keturi žaidėjai, iškovoję šį titulą – A. Vitkauskas, Donovanas Slijngardas, Georgas Freidgeimas ir Saulius Mikoliūnas. Būdamas prie „Žalgirio“ trenerio vairo pirmajame savo laikotarpyje klube Marekas Zubas LFF Supertaurę iškovojo tris sykius.

Užsienio trenerių akistata. Šiais metais antra kartą LFF Supertaurės istorijoje abiems komandoms vadovaus treneriai iš užsienio – Vladimiras Čeburinas („Sūduva“) ir Marekas Zubas („Žalgiris“).

Speigo aikštė. Vienerios Supertaurės rungtynės buvo žaidžiamos žiemos sąlygomis. 2006 metais kovo 20 dieną Palangoje įvykusios rungtynės tarp Panevėžio „Ekrano“ ir FBK „Kaunas“ buvo žaidžiamos ypač prastos būklės žiemos aikštėje. Džiugu, jog dabar komandos gali žaisti uždarose arenose ir dirbtinės dangos aikštėse.

Rezultatyviausi. Tik dviems žaidėjams yra pavykę pasižymėti LFF Supertaurės rungtynėse daugiau nei vieną sykį. 2003 metų rungtynėse du kartus tai padaryti pavyko Mindaugui Grigalevičiui bei Mantui Kukliui – 2013 ir 2016 m. rungtynėse.

Legionieriai. Tik šeši legionieriai yra įmušę įvarčius LFF Supertaurės rungtynėse: Ruslanas Michalčuks, Givi Kvaratskhelia, Davidas Aršakianas, Mahamane Traore, Josipas Tadičius ir Rigino Cicilia.

Treneriai. Dalis buvusių ar esamų jaunių ir vyrų rinktinių trenerių yra dalyvavę LFF Supertaurės rungtynėse kaip žaidėjai. Tai Raimondas Žutautas, Stasys Baranauskas, Vytautas Vaškūnas, Darius Butkus ir Mindaugas Čepas. D. Butkui ir S. Baranauskui yra pavykę tapti LFF Supertaurės nugalėtojais.

Broliai. Įdomios buvo 2003 metų LFF Supertaurės rungtynės, kurioms teisėjavo Deivis Kančelskis, o jo brolis Tomas Kančelskis atstovavo FBK „Kaunas“ klubui. Deja, tai nepadėjo laimėti jaunesniajam broliui. Finale triumfavo Vilniaus „Žalgiris“, kuris savo gretose turėjo brolius Igorį ir Artūrą Steško. 2017 metų LFF Supertaurės rungtynėse Arūnas Klimavičius („Trakai“) ir Linas Klimavičius („Žalgiris“) susidūrė akis į akį skirtingose barikadų pusėse.

Vėl Marijampolėje. Paskutinį kartą LFF Supertaurės rungtynės „Arvi“ manieže vyko 2018 metais. Nesunkią ir didžiausią pergalę (5:0) varžybų istorijoje iškovojo „Sūduvos“ futbolininkai, nepalikę vilčių 2017 metų LFF taurės laimėtojui Kauno „Stumbrui“.


Komentarai

Vladimiras Čeburinas, „Sūduva“:

Vladimiras Čeburinas | lff.lt nuotr.

Vladimiras Čeburinas | lff.lt nuotr.

„Iš tiesų, abi komandos yra pasirengusios ir po praėjusio sezono joms bus didelė motyvacija išsiaiškinti, kas yra stipriausi. Tai yra svarbios rungtynės dėl trofėjaus ir jos turėtų būti labai įdomios.

„Sūduva“ išliko panaši į tą, kuri žaidė praėjusiais metais, o iš „Žalgirio“ nesitikiu didelės futbolo filosofijos pasikeitimo, nes žaidėjai šiam sezonui buvo surinkti pagal buvusio trenerio norus. Galbūt žaidimo braižas šiek tiek keisis, bet mes ruošiamės žaisti savo futbolą ir motyvacija bus svarbus aspektas. Kiekviena iš komandų nori turėti gerą sezono pradžią ir rungtynėse norės parodyti, ką nuveikė tarpsezonyje. Taurės rungtynės turi savitą atspalvį. Pabrėšiu, tai nėra čempionato mačas, o dvikova, kurią pralaimėjęs, tu nieko nepataisysi ir nepakeisi.“

Deividas Česnauskis, „Žalgiris“:

Spaudos konferencija prieš LFF Supertaurės rungtynes | lff.lt nuotr.

Spaudos konferencija prieš LFF Supertaurės rungtynes | lff.lt nuotr.

„Džiaugiuosi, kad artėja naujasis sezonas ir įdomios Supertaurės rungtynės. Futbolo bendruomenė turbūt jau yra išsiilgusi futbolo, o mes atsakingai ruošiamės ir dėliojamės planus. Ko gero, silpniausia grandis dabar yra puolimo linija. Savo treniruočių procesą esame suplanavę, bet trūksta žaidėjų, norime pasistiprinti dar iki Supertaurės rungtynių.“

Saulius Mikoliūnas, „Žalgiris“:

Spaudos konferencija prieš LFF Supertaurės rungtynes | lff.lt nuotr.

Spaudos konferencija prieš LFF Supertaurės rungtynes | lff.lt nuotr.

„Laukia labai įdomios rungtynės. Dvikovos tarp „Žalgirio“ ir „Sūduvos“ yra labai ypatingos, nes tai yra stipriausios Lietuvos komandos,pastaraisiais metais konkuruojančios dėl titulo“.

„Žiūrovams tai bus puiki proga išvysti šias komandas naujajame sezone ir įsitikinti, kas kels trofėjų į viršų. Mane nustebino, kad Marijampolė buvo išrinkta Supertaurės rungtynių miestu, tad, manau, vilniečiams reikėtų labiau pasistengti domėtis futbolu, vaikščioti į rungtynes, padėti komandai ir miestui.“

Algis Jankauskas, „Sūduva“:

Spaudos konferencija prieš LFF Supertaurės rungtynes | lff.lt nuotr.

Spaudos konferencija prieš LFF Supertaurės rungtynes | lff.lt nuotr.

„Pusantro mėnesio vykstantis pasirengimas, į kurį susideda didelis treniruočių krūvis ir kontrolinės rungtynės, yra sunkus. Aišku, visi su nekantrumu laukia oficialių rungtynių. Kaip ir pernai, pradėsime sezoną nuo Supertaurės varžybų ir mes norime iškovoti trofėjų“.

„Yra toks posakis – istorija mėgsta tik nugalėtojus. Norėtųsi, jog tuose istorijos puslapiuose būtų „Sūduvos“ vardas. Man labai patinka, kai futbole yra intriga. Kadangi turime nemažai nuo praėjusio sezono išlikusių žaidėjų, mums bus lengviau susižaisti, bet, manau, pergalę iškovos tie, kurie bus labiau užsivedę, agresyvesni ir įdės daugiau jėgų.“


Komandų forma

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Panevėžys
Šeš 08-03 Riteriai 17 : 00 Palanga
Šeš 08-03 Sūduva 19 : 00 Stumbras
Sek 08-04 Atlantas 19 : 00 Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141