Georgesas St-Pierre‘as | Scanpix nuotr.

Georgesas St-Pierre‘as | Scanpix nuotr.

  Vienas geriausių visų laikų UFC kovotojų 37-erių metų kanadietis Georgesas St-Pierre‘as Monrealyje vykusioje spaudos konferencijoje oficialiai pranešė apie karjeros pabaigą.

GSP teigė, kad tai buvo sunkus jo sprendimas ir šiandien jis nenorėjo to pranešti socialiniuose tinkluose, o norėjo viską pasakyti iš širdies.

Legendinis kovotojas dėkojo Royce'ui Gracie, kuris jam suteikė motyvacijos ir įkvėpimo tapti MMA kovotoju, o Wayne'as Gretzky įkvėpė jį pasiekti žvaigždes. GSP visada norėjo būti kaip šis legendinis ledo ritulininkas.

„Koviniame sporte – tu turi pasitraukti viršūnėje. Esu dėkingas, kad galėjau tai padaryti“, - sakė GSP. „Šiandien nėra ašarų, aš laimingas tai darydamas“.

„Reikia labai daug drausmės, kad taptum ir būtum čempionu. Taip pat reikia daug disciplinos tam, kad sustotum tai daryti, nors jauti, kad esi geriausios fizinės ir psichologinės formos savo gyvenime, tačiau aš visada planavau palikti sportą būdamas aukštumoje ir geros sveikatos“, - kalbėjo GSP. „Noriu padėkoti šeimai, sirgaliams, treneriams ir treniruočių partneriams, rėmėjams, agentams už jį neįtikėtiną palaikymą visus tuos metus.

Aš visada būsiu dėkingas broliams Lorenzo ir Frankui Fertitoms, taip pat ir Dana White‘ui bei visiems UFC darbuotojams, kurie suteikė man galimybę parodyti savo sugebėjimus visam pasauliui – nuo „UFC 46“ iki „UFC 217“. Taip pat noriu padėkoti kiekvienam iš savo varžovų. Visi jie buvo nuostabūs atletai, kurie privertė mane siekti geriausio. Iš varžybų pasitraukiu su pasididžiavimu, kad padariau teigiamą poveikį šiam sportui. Aš ketinu toliau praktikuoti kovos menus ir treniruoti tol, kol gyvensiu ir tikiuosi, kad naujoji čempionų karta rūpinsis mūsų sporto ateitimi“.  

GSP taip pat prakalbo ir apie Chabibą Nurmagomedovą, kuris paskelbus apie konferenciją pakvietė kanadietį paskutinei karjeros kovai.

„Mes bandėme suorganizuoti kovą su C.Nurmagomedovu, žinau, kad ir jis to norėjo, tačiau UFC turėjo kitų planų“, - kalbėjo GSP. „Aš norėjau eiti ir visus įveikti, tačiau nebeturiu to paties pykčio ir nebesu taip pat alkanas. Linkiu Chabibui visko ko geriausio. Esu didelis jo gerbėjas ir manau, kad dabar jis yra geriausias kovotojas. Man labai patinka jį stebėti ir negaliu sulaukti, kas bus jo kitas varžovas. Mačiau jo žinutę internete. Kur aš dabar esu, labiausiai jaudinantis ir baisiausias dalykas yra kovoti su varžovu, kuris yra nenugalimas. Štai kas dabar yra Chabibas ir štai kodėl mes norėjome su juo kovoti. Tai padidintų mano legendą. Esu nusivylęs, kad kova su Chabibu neįvyko“, - kalbėjo GSP.

GSP taip pat įvardino ir karjeros momentą, kuriuo didžiuojasi labiausiai: „Tai buvo momentas, kai aš sulaukiau kojos smūgio į galvą iš Carloso Condito ir sugebėjau vėliau atsistoti. Tai parodė, kad aš turiu širdį ir drąsa grįžti iš ligoninės“.

Kovotojas atskleidė, kad vakar šnekėjosi su UFC prezidentu D.White‘u.

„Jis sakė, kad niekas šiame sporte nepasitraukia laiku, tačiau man tai pavyko padaryti. Tarp mūsų liko geri santykiai ir mes likome draugais. Tai geras dalykas“, - sakė GSP.

G.St-Pierre‘as per karjerą MMA narve laimėjo 26 kovas ir patyrė vos 2 nesėkmes. Kanadietis yra nenugalėtas nuo pat 2007 m. rugpjūčio ir laimėjo 13 kovų iš eilės. G.St-Pierre‘as nuo 2008 m. iki 2013 m. buvo UFC pusvidutinio svorio kategorijos čempionas. 2017 m. jis grįžo į sportą ir laimėjo UFC vidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą, smaugimo veiksmu įveikdamas Michaelą Bispingą. Vėliau jis diržo nusprendė neginti ir dėl sveikatos problemų atlaisvino šį trofėjų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Fpiz-2
2019-02-21 18:13:08
Atia, Jurgi sventasis Petriuk
Atsakyti

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton