Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje VIDEO

2019.02.19 12:00
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Mantas Armalis, Nerijus Ališauskas ir Povilas Verenis | Organizatorių nuotr.

Mantas Armalis, Nerijus Ališauskas ir Povilas Verenis | Organizatorių nuotr.

 Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus tęsė ir Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt pristato kassavaitinę lietuvių pasirodymų užsienyje apžvalgą.

Sportas.lt lankytojų savaitės žaidėjo rinkimai:

Apklausa

1. Išrinkite savaitės žaidėją

Mantas Armalis | Youtube.com nuotr.

Mantas Armalis | Youtube.com nuotr.

Elitinėje Švedijos lygoje (SHL) „Skelleftea AIK“ su Mantu Armaliu išvykoje 3:1 nugalėjo „HV 71“, namuose po pratęsimo 3:4 nusileido „IK Morai“ ir svečiuose 1:7 neturėjo vilčių prieš „HC Frolundą“. Lietuvis visas trejas rungtynes sužaidė be keitimų ir iš viso atrėmė 85 iš 97 smūgių. Beje, trečiajame mače M.Armalis atrėmė ir baudinį.

„Skelleftea AIK“ (65 tšk.) užima 6-ą poziciją tarp 14 klubų.


Pietinėje JAV profesionalų lygoje (SPHL) Pijaus Rulevičiaus atstovaujama „Peoria Rivermen“ komanda namuose po baudinių serijos 1:2 pralaimėjo prieš „Birmingham Bulls“, o vėliau savo arenoje 4:1 nugalėjo „Macon Mayhem“. Lietuvis pirmose rungtynėse 2 kartus atakavo varžovų vartus ir nerealizavo baudinio, o antrose vėl 2 kartus smūgiavo į varžovų vartus.

„Peoria Rivermen“ (67 tšk.) dominuoja 10 komandų lygoje.


Egidijus Binkulis | Kaspars Strelis nuotr.

Egidijus Binkulis | Kaspars Strelis nuotr.

Aukščiausioje Latvijos lygoje (OHL) Liepojos „HK Liepaja“ su dviem lietuviais namuose iškovojo dvi pergales: 3:2 prieš Jelgavos „HK Zemgalę/LLU“ ir 5:4 prieš „HK Lido“. Egidijus Binkulis žaidė tik pirmose rungtynėse ir laimėjo 2 iš 3 ritulio išmetimų. Paulius Rumševičius pirmajame mače pralaimėjo vienintelį ritulio išmetimą, o antrajame kartą atakavo varžovų vartus.

„HK Liepaja“ (42 tšk.) lieka priešpaskutinė – 6-a.


Alpių ledo ritulio lygoje (AlpsHL) Marko Kaleinikovo atstovaujama „EC Kitzbuheler“ (Austrija) komanda namuose po pratęsimo 1:2 pralaimėjo prieš „Wipptal Broncos Weihenstephan“ (Italija). Lietuvis prie vienintelio ekipos įvarčio prisidėjo rezultatyviu perdavimu.

„EC Kitzbuheler“ (38 tšk.) užima 12-ą vietą tarp 17 ekipų. Lygoje žaidžia 8 Italijos, 7 Austrijos ir 2 Slovėnijos komandos


Šveicarijos antroje lygoje NLB „EHC Kloten“ su Emilijumi Krakausku išvykoje 2:3 pralaimėjo prieš „HC La-Chaux-de-Fonds“, namuose 1:4 nusileido „SC Langenthal“, o svečiuose 3:2 įveikė „EHC Winterthur“. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, antrose įmušė vienintelį komandos įvartį, o trečiose nepasižymėjo.

„EHC Kloten“ (83 tšk.) nukrito į 5-ą vietą tarp 11 klubų. Ketvirtfinalyje jie susitiks su 4-ą vietą užėmusiu „SC Langenthal“ (84 tšk.).


Jungtinėje Olandijos ir Belgijos lygoje (BeNe League) Mecheleno „Golden Sharks“ (Belgija) su Aivaru Bendžiumi svečiuose 0:7 neturėjo vilčių prieš Liežo „Bulldogs“ (Belgija). Lietuvis nepasižymėjo.

„Golden Sharks“ (9 tšk.) lenkia dvi komandas ir užima 10-ą vietą.


Antroje Norvegijos lygoje Haldeno „Comet“ su trimis lietuviais namuose 6:3 įveikė pagrindinę konkurentę „Gruner“. Ugnius Čižas atliko net 4 rezultatyvius perdavimus ir gavo 2 baudos min., o Paulius Gintautas ir Ilja Četvertakas pelnė po įvartį.

Aimo Fiščevo atstovaujama „Furuset“ ekipa išvykoje po pratęsimo 2:3 pralaimėjo autsaideriams – Storhamar YA“ ledo ritulininkams. Lietuvis nežaidė.

„Comet“ ir „Gruner“ (po 64 tšk.) dalijasi 2-3 vietas. „Furuset“ (20 tšk.) lieka priešpaskutiniai – 8-i.


Danijos antroje lygoje Tado Ramanausko atstovaujama „Herlev“ komanda išvykoje net 3:13 pralaimėjo prieš „Gentoftę“. Vartininkas iš Lietuvos rungtynėms nebuvo registruotas.

„Herning“ su dviem lietuviais išvykoje pasidalino po pergalę – 7:2 ir po baudinių serijos 3:4 – su „Frederikshavn“. Komandai nepadėjo nei Nikita Piazenko, nei Martynas Radzevičius.

„Herning“  (65 tšk.) tebepirmauja 7 komandų Vakarų konferencijoje, o „Herlev“ (26 tšk.) Rytuose užima 5-ą poziciją tarp 6 ekipų.


Anglijos lygoje „NIHL 1“ Bilingemo „Stars“ su Edgaru Protčenko du kartus pralaimėjo prieš „Solway Sharks“: svečiuose 4:9 ir namuose 5:9. Lietuvis pirmose rungtynėse gavo net 27 baudos min., o antrose nepasižymėjo.

Ruslano Černycho atstovaujama Notingemo „Lions“ komanda savo arenoje 1:9 neprilygo Šefildo „Steeldogs“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„Stars“  (15 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 9-ą vietą, o „Lions“ (0 tšk.) lieka paskutiniai – 10-i.


Lenkijos antroje pagal pajėgumą lygoje antrą vietą užėmė Katovicų SMS PZHL komanda su Jaromiru Šusterovu. Nors iš pereinamojo turnyro dėl vietos elitinėje lygoje pasitraukė „Węglokoks Kraj Polonia Bytom“, tačiau vietoj jų į turnyrą nebuvo nuspręsta pakviesti nė vienos komandos, o antrai lygai atstovauti liko tik jos nugalėtojai „Naprzod Janow Katowice“.

J.Šusterovas per 24 žaistas rungtynes įmušė 6 įvarčius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Dar 5 mačus jis sužaidė Lenkijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje už „TMH Polonia Bytom“. Ten lietuvis per 5 rungtynes pelnė 5 įvarčius ir pridėjo 4 rezultatyvius perdavimus.


Artiomas Starovoitovas | Organizatorių nuotr.

Artiomas Starovoitovas | Organizatorių nuotr.

Antroje Latvijos lygoje (JAHL) Artiomo Starovoitovo atstovaujama Daugpilio „HK Dinaburga“ komanda išvykoje 4:3 palaužė Jelgavos „Zemgale Juniors“ pasipriešinimą. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

Liepojos SSS su dviem lietuviais namuose 5:3 pranoko Ventspilio „Ventą 2002“. E.Binkulis atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o P.Rumševičius nepasižymėjo.

„HK Dinaburga“ (63 tšk.) pirmauja lygoje, o Liepojos SSS (48 tšk.) tarp 9 ekipų rikiuojasi 3-ia.


Anglijos antroje lygoje „NIHL 2“ Danieliaus Tamašausko atstovaujama „Haringey Huskies“ komanda namuose 8:6 nugalėjo „Raiders Junior“. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„Haringey Huskies“ (15 tšk.) tarp 15 komandų užima 11-ą vietą.


Arnoldas Bosas | Organizatorių nuotr.

Arnoldas Bosas | Organizatorių nuotr.

Vokietijos trečioje lygoje „Oberliga“ Tado Kumeliausko atstovaujama „ECDC Memmingen Indians“ ekipa svečiuose 3:0 pranoko „EV Lindau Islanders“, bet savo arenoje 3:6 pralaimėjo prieš „Starbulls Rosenheim“. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose įmušė visus 3 komandos įvarčius bei gavo 2 baudos min.

Hanoverio „Indians“ su Arnoldu Bosu šventė dar dvi pergales: išvykoje 2:1 prieš „TecArt BlackDragons“ ir namuose 4:1 prieš „ESC Wohnbau Moskitos Essen“. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose nepasižymėjo.

„ECDC Memmingen Indians“ (67 tšk.) Pietų konferencijoje tarp 12 komandų užima 5-ą vietą. „Indians“ (94 tšk.) Šiaurės konferencijoje rikiuojasi 2-as tarp 13 klubų.


Domantas Čypas | Paolo Del Grosso nuotr.

Domantas Čypas | Paolo Del Grosso nuotr.

Pereinamajame turnyre dėl vietos trečioje Vokietijos lygoje „EHC Waldkraiburg“ su Povilu Vereniu išvykoje 4:6 nusileido Domanto Čypo atstovaujamai „EC Bad Kissingen“ komandai, o namuose 2:3 pralaimėjo ir prieš „EHC Klostersee“. P.Verenis pirmose rungtynėse įmušė 2 įvarčius ir atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose nepasižymėjo. D.Čypas pergalingose rungtynėse pelnė įvartį ir pridėjo 2 rezultatyvius perdavimus.

Kiek vėliau „EC Bad Kissingen“ išvykoje po pratęsimo 6:7 neatsilaikė prieš „HC Landsberg“. D.Čypas įmušė įvartį ir gavo 2 baudos min.

Donato Žukovo atstovaujamas „EHC Konigsbrunn“ klubas patyrė du pralaimėjimus: išvykoje 1:3 prieš „SC Riessersee“ ir namuose 2:4 prieš „TEV Miesbach“. Lietuvis abu kartus liko tarp atsarginių.

„EC Bad Kissingen“ (19 tšk.) rikiuojasi 5-a, „EHC Waldkraiburg“ (15 tšk.) – 7-a, o „EHC Konigsbrunn“ (10 tšk.) – 9-a tarp 10 komandų.


Ketvirtoje Vokietijos lygoje „EC Nordhorn“ su Danieliumi Bogdziuliu ir Danieliumi Nomanovu namuose 3:2 įveikė Berlyno FASS. D.Bogdziulis įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, o D.Nomanovo statistika nepateikiama.

„EC Nordhorn“ (3 tšk.) Šiaurės/Rytų konferencijų jungtinėje A grupėje užima 2-ą vietą tarp 4 komandų.


Artūras Laukaitis | „Facebook“ nuotr.

Artūras Laukaitis | „Facebook“ nuotr.

JAV studentų trečiojo diviziono (NCAA III) čempionato WIAC konferencijos atkrintamųjų varžybų pirmajame etape „UW-Stout“ su Artūru Laukaičiu du kartus pralaimėjo prieš „UW-River Falls“: 2:3 ir 0:3. Pirmose rungtynėse lietuvis atliko rezultatyvų perdavimą, kartą atakavo varžovų vartus ir laimėjo 4 iš 13 ritulio išmetimų, o antrose 3 kartus smūgiavo į varžovų vartus bei laimėjo 8 iš 16 ritulio išmetimų.

A.Laukaitis šiame NCAA III sezone sužaidė 27 rungtynes, įmušė 10 įvarčių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Savo komandoje jis buvo antras pagal rezultatyvumą.


Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Jaunimo ledo ritulio lygoje (MHL) Rygos „HK Riga“ (Latvija) su Kostu Gusevu išvykoje du kartus – 0:6 ir 2:5 – pralaimėjo prieš Sankt Peterburgo „MHK Dinamo Spb“ (Rusija), o vėliau svečiuose pasidalino po pergalę – 0:1 ir 1:0 – su Sankt Peterburgo „SKA-1946“ (Rusija). K.Gusevas pirmose rungtynėse sužaidė 14 min. 54 sek. ir kartą atakavo varžovų vartus, antrajame mače ant ledo praleido tik 3 min. 11 sek. ir patyrė čiurnos traumą. Kitų dviejų rungtynių lietuvis nežaidė. Artimiausią savaitę K.Gusevas atliks reabilitaciją, o ant ledo turėtų grįžti po maždaug 10 dienų.

„HK Riga“ (44 tšk.) Vakarų konferencijoje tarp 17 komandų užima 13-ą vietą ir jau nebeturi vilčių patekti į atkrintamąsias varžybas.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje (NCDC) Patriko Misiuko atstovaujama „South Shore Kings“ ekipa 6:3 nugalėjo Ročesterio „Monarchs“, 2:5 pralaimėjo Sirakūzų „Stars“ su Dominyku Bogdziuliu ir 2:4 nusileido Konektikuto „Junior Rangers“. P.Misiukas pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, antrose nepasižymėjo, o trečiose atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 4 baudos min. D.Bogdziulis tarpusavio rungtynėse įmušė įvartį ir užsidirbo 2 baudos min.

Pastarąją savaitę „Stars“ žaidė dar mačus: po baudinių serijos 4:3 nugalėtas „HC Islanders“ klubas ir 2:3 nusileista „Northern Cyclones“ ekipai. D.Bogdziulis pergalingose rungtynėse atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o pralaimėtose gavo 2 baudos min.

„Stars“ (47 tšk.) užima 7-ą vietą, o „South Shore Kings“ (28 tšk.) tarp 12 komandų rikiuojasi 11-a.


JAV Vidurio Vakarų valstijų jaunimo (iki 21 metų) lygoje (WSHL) dviejų lietuvių atstovaujama Dalaso „Snipers“ komanda išvykoje tris kartus pralaimėjo prieš Oklahomos „Blazers“: 0:4, 3:6 ir 1:5. Karolis Krasilnikovas per 3 mačus atliko 1 rezultatyvų perdavimą, o Arvydas Domeika įmušė 2 įvarčius, įsivėlė į muštynes ir gavo 11 baudos min.

„El Paso Rhinos“ (104 tšk.) su Eimantu Noreika ir Matu Mikalausku lyderiauja Vidurio Vakarų divizione, o „Snipers“ (66 tšk.) tarp 5 komandų žengia 4-a.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje („USPHL Premier“) Kristupo Blažio atstovaujama „DME Swamp Rabbits“ komanda du kartus – po pratęsimo 3:2 ir 6:0 – nugalėjo Tampos „Juniors“ bei 7:2 sutriuškino Floridos „Junior Blades“. Lietuvis pasižymėjo tik paskutinėse rungtynėse, kai atliko rezultatyvų perdavimą.

Ričmondo „Generals“ su Ignotu Ragu du kartus įveikė trijų lietuvių atstovaujamą „Potomac Patriots“ ekipą – 5:1 ir po baudinių serijos 5:4. I.Ragas pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose gavo 2 baudos min. Martynas Miliūnas pirmose rungtynėse nepasižymėjo, bet antrose pelnė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min. Elvinas Karla ir Dominykas Motiejūnas nežaidė.

Konektikuto „Nighthawks“ su Denisu Kuzminovu 2:0 nugalėjo Bostono „Junior Bruins“, 4:6 nusileido Bostono „Bandits“, po pratęsimo 2:3 pralaimėjo prieš „Twin City Thunder“ ir 1:2 neatsilaikė prieš „New Hampshire Junior Monarchs“. Lietuvis pirmose rungtynėse gavo 2 baudos min., antrose įmušė įvartį ir užsidirbo 2 baudos min., trečiose vėl gavo 2 baudos min., o ketvirtose nepasižymėjo.

„DME Swamp Rabbits“ (63 tšk.) laimėjo 5-ių komandų Floridos diviziono reguliarųjį sezoną, „Nighthawks“ (61 tšk.) tapo 7 ekipų Šiaurės Rytų diviziono nugalėtoju, „Generals“ (59 tšk.) Pietryčių divizione užėmė 3-ią vietą, o „Potomac Patriots“ (20 tšk.) liko paskutinė – 6-a. „DME Swamp Rabbits“, „Nighthawks“ ir „Generals“ pateko į atkrintamąsias varžybas.

„Potomac Patriots“ sezonas jau baigėsi. D.Motiejūnas per 26 rungtynes įmušė 2 įvarčius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, M.Miliūno sąskaitoje per 38 rungtynes – 2 įvarčiai ir 2 rezultatyvūs perdavimai, o E.Karla sužaidė 27 rungtynes ir per jas atrėmė 92,7 proc. smūgių.


JAV jaunimo (iki 21 metų) dublerių lygoje (NA3HL) Long Bičo „Sharks“ su Dino Mukovozu namuose du sykius pralaimėjo prieš Naujosios Anglijos „Stars“: 4:5 ir 1:8. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė 2 įvarčius, o antrose nepasižymėjo.

„Sharks“ (26 tšk.) Pakrantės divizione tarp 6 komandų užima 4-ą vietą.


Elitinės Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygos silpnesnėje grupėje Lapenrantos „SaiPa“ su Laurynu Lubiu namuose po baudinių serijos 4:3 įveikė Helsinkio „Jokerit“. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

Fausto Nausėdos atstovaujama „K-Vantaa“ ekipa išvykoje 4:9 pralaimėjo prieš „KooKoo“. Vartininkas iš Lietuvos rungtynėms nebuvo registruotas.

„SaiPa“ (18 tšk.) užima 5-ą vietą, o „K-Vantaa“ (8 tšk.) rikiuojasi paskutinė – 10-a.


Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „HC Lugano“ su Herkumi Marcinkevičiumi namuose 3:2 nugalėjo Ženevos „Futur Hockey“, o svečiuose 7:1 sutriuškino „HC Ambri-Piottą“. Gynėjas iš Lietuvos nežaidė.

„HC Lugano“ (56 tšk.) lenkia tris klubus ir rikiuojasi 9-as.


Mantas Stankius | Helmut Hansen nuotr.

Mantas Stankius | Helmut Hansen nuotr.

Antroje Vokietijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „EV Fussen“ su Mantu Stankiumi namuose pasidalino po pergalę su Drezdeno ESC: 9:6 ir 2:6. Gynėjas pirmose rungtynėse įmušė net 2 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o antrose nepasižymėjo.

„EV Fussen“ (49 tšk.) užima 4-ą poziciją tarp 10 komandų.


JAV jaunių (iki 18 metų) lygoje (AYHL) Luko Washco atstovaujama „Valley Forge Minutemen“ ekipa namuose 3:5 pralaimėjo prieš „Virtua Hockey Premier“. Lietuvis nepasižymėjo.

„Valley Forge Minutemen“ (18 tšk.) užėmė 7-ą vietą tarp 9 klubų. L.Washco per 26 AYHL rungtynes įmušė 9 įvarčius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Kitoje JAV jaunių (iki 18 metų) lygoje (NAPHL) „Valley Forge Minutemen“ su L.Washco 4:2 nugalėjo Nešvilio „Junior Predators“, 3:1 įveikė „Shattuck-St.Mary‘s“, po pratęsimo 1:2 nusileido „Meijer AAA“ ir po baudinių serijos 5:4 išplėšė pergalę prieš „Everett Silvertips Elite“. Lietuvis pirmose ir trečiose rungtynėse pelnė po įvartį.

L.Washco šiame NAPHL sezone sužaidė 19 rungtynių, įmušė 3 įvarčius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

„Valley Forge Minutemen“ (9 tšk.) „Dixon Cup“ taurės turnyro pirmajame divizione užėmė 2-ą vietą tarp 4 ekipų. Į lygos finalą pateko tik grupės nugalėtojai.


„Erste Bank“ jaunių (iki 18 metų) lygos (EBJL) kvalifikacinėje C grupėje „Okanagan HC Europe White“ (Austrija) su Nikita Kuzminovu išvykoje 2:4 nusileido „HC Orli Znojmo Junior“ (Čekija), bet vėliau svečiuose 9:0 sutriuškino „TC Ferencvarosi“ (Vengrija). Lietuvis žaidė tik pirmose rungtynėse ir atrėmė 27 iš 31 varžovų smūgio.

„Okanagan HC Europe White“ (19 tšk.) rikiuojasi 3-ias tarp 5 klubų.


Švedijos Vakarų regiono jaunių (iki 18 metų) lygoje „HC Viking“ su Nikita Volochu svečiuose po baudinių serijos 3:4 nusileido lyderei – „IK Grums 2“ ekipai. Lietuvis užsidirbo 2 baudos min.

Šiaurės regione Jokūbo Minelgos ir Arkadijaus Reizino atstovaujama „HC Kalix“ komanda išvykoje po pratęsimo 4:5 turėjo pripažinti „HF Brooklyn Tigers“ pranašumą. J.Minelga įmušė pirmą įvartį Švedijoje, o A.Reizinas liko tarp atsarginių.

„HC Viking“ (35 tšk.) tarp 8 komandų rikiuojasi 2-a, o „HC Kalix“ (4 tšk.) lieka paskutinė – 10-a.


Antroje Norvegijos jaunių (iki 18 metų) lygoje „Stavanger-2“ ekipa su Danilu Drozdovu namuose du kartus pralaimėjo prieš „Kongsvinger“: 3:11 ir 3:4. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min., o antrose įmušė įvartį.

„Stavanger-2“ (23 tšk.) rikiuojasi 2-a tarp 8 komandų.

Kitos naujienos apie Lietuvos ledo ritulininkus užsienyje ČIA.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-29 West Ham United 21 : 45 Liverpool
Šeš 02-01 Leicester City 14 : 30 Chelsea
Šeš 02-01 Watford 17 : 00 Everton
Šeš 02-01 West Ham United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-01 Newcastle United 17 : 00 Norwich City
Šeš 02-01 Crystal Palace 17 : 00 Sheffield United
Šeš 02-01 AFC Bournemouth 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-01 Liverpool 17 : 00 Southampton
Šeš 02-01 Manchester United 19 : 30 Wolverhampton …