„Ryto“ triumfas | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

Leo Westermannas paskutinėmis rungtynių sekundėmis meistriškai išprovokavo pražangą mesdamas iš toli, tačiau pataikęs tik du baudų metimus iš trijų padovanojo Karaliaus Mindaugo taurę Vilniaus „Rytui“.

Lemiamu metu prisikėlę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai finale 70:67 (13:11, 17:24, 13:16, 27:16) pranoko Kauno „Žalgirio“ krepšininkus bei triumfavo turnyre po trejų metų pertraukos.

Namuose žaidusiam sostinės klubui pirmaujant 68:65, L. Westermannas išprovokavo Artsiomo Parakhouskio pražangą ir likus žaisti 5 sekundes galėjo išlyginti rezultatą bei išplėšti pratęsimą.

Vis dėlto prancūzas pataikė tik pirmuosius du baudų metimus, bet prametė trečiąjį ir taip padovanojo dramatišką pergalę „Rytui“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 15 taškų pelnęs Chrisas Krameris. Finalo naudingiausiu žaidėju pripažintas 14 taškų pelnęs ir 21 naudingumo balą surinkęs A. Parakhouskis.

Po pertraukos į priekį bėgti pradėję žalgiriečiai ketvirtojo kėlinio pradžioje įgijo rekordinę persvarą 52:43, tačiau „Rytas“ nepasidavė ir sugrįžo į rungtynes.

Rokas Stipčevičius likus žaisti tris minutes pataikė du tolimus metimus iš eilės ir sumažino šeimininkų atsilikimą iki minimumo – 61:62.

Nors trečiasis kroato bandymas skriejo pro šalį, priešpaskutinę minutę rezultatą persvėrė D.J. Seeley, o netrukus itin svarbų tritaškį smeigė Eimantas Bendžius – 66:62.

Po Šarūno Jasikevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės tritaškį pataikė ir Artūras Milaknis (65:66), R. Stipčevičius atsakė dvitaškiu (68:65), o po dviejų taiklių L. Westermanno baudų metimų vilniečių pergalę įtvirtino Chrisas Krameris.

Šiame mače buvo užfiksuotas visų laikų KMT lankomumo rekordas. Finalą „Siemens“ arenoje stebėjo 9350 žiūrovų.

Prieš rungtynes masažuotojui Juozui Petkevičiui ir žinomai žurnalistei Reginai Mundrytei buvo įteikti apdovanojimai už nuopelnus Lietuvos krepšinio lygai.

Pusfinalyje „Rytas“ 86:72 pranoko Klaipėdos „Neptūną“, o „Žalgiris“ 89:58 sutalžė Panevėžio „Lietkabelį“.

Kauno ekipa Karaliaus Mindaugo taurę laimėjo praėjusius du sezonus.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 15 (3/6 dvit., 1/1 trit., 6/6 baud.), Leo Westermennas ir Aaronas White‘as po 11, Artūras Milaknis 10, Paulius Jankūnas 8, Nate‘as Woltersas 5.

„Rytas“: Chrisas Krameris 15 (6 atk. kam., 6 kld.), Artiomas Parachouskis 14, Rokas Stipčevičius 13, D.J.Seeley 11, Arnas Butkevičius 10, Martynas Echodas 4.

hmm
2019-02-18 09:50:12
sveikinimai rytui reikia ir jiem laimeti kazka , o del zalgirio tai kitais metais bus bent idomiau susigrazinti ta taure nes kiekviena karta vis taspats atsibosta juk
jhgg
2019-02-17 20:54:02
siuksles vilniaus kleiza sudas
Snobas
2019-02-17 20:26:04
Vis dėlto legendiniai marškinėliai padėjo Mldc Rytas!!!!!!
Gutis
2019-02-17 20:19:01
Sveikinam ryta. O zalgiris nesuprantu tas ketvirtas kelinys... Kosmaras kazkoks ir taip jau eile rungtyniu. Kas daros? Ar pavargsta jie ar kas. Nesuprantu. Kartais toks jausmas kad sara jau mest lauk nes stebuklai baiges o rezultatai nedziugina ypac 4 keliniai kazkokia nesamone. Taip gali but kelias rungtynes bet jau desimtim tokiu keliniu turbut priskaiciuot galima
objektyviai
2019-02-17 20:18:19
tenka pripažinti - šiemet Žalgiris silpnesnis, nei praėjusį sezoną, pirmiausia psicholgiškai...paskutinėse svarbiose rungtynėse subyrėjo 4 kėliniuose, o šiandien neatsilaikė ir prieš eurocup vidutiniokę, kuri neparodė kažko ypatingo per 3,5 kėlinio...
white mamba
2019-02-17 20:48:56
nu eurocupo vidutinioke ismete is eurocupo partizana ,kuris be didesnio vargo nuslave budocnost :) aisku si taure nera itin reiksminga ,bet vien reginys tar ryto ir zalgirio ,kova iki paskutiniu sekundziu priine senus laikus ir tikra derbi
to white mamba
2019-02-18 14:47:43
„Derbis – dviejų, vietinių, sporto komandų varžybos.“ Nebent tau Vilnius ir Kaunas vienas ir tas pats miestas.
LD
2019-02-17 20:17:29
Nu ir i Ryto kiema atejo svente :D sveikinimai nuo zalgirio fano :D
quNNcy
2019-02-17 20:14:07
Kaip ir rasiau pries finala,favoritas laikytas zalgiris,bet sporte visko buna,maniau ir pats kad zalgiris laimes bet.... sweikinimai rytui su pergale,o zalgiriui paskutiniu metu tikrai nelb sekasi,duobe? na dedu dar vilciu i eurolyga nu gal kaip nors..
cha
2019-02-17 20:53:27
sutinku su tavim. taureje yra tik 1 rungtynes, gali laimeti bet kas. o LKL serija jau isspres geriausius si sezona