Lietuvos irkluotojai | Organizatorių nuotr.

Lietuvos irkluotojai | Organizatorių nuotr.

 Pūslės ant delnų, žaizduoti pirštai, antiseptinio tepalo rankoms dvelksmas. Tokia yra pirmųjų žiemos treniruočių kaina valtyse kaina Lietuvos irkluotojams, ne vieną dešimtmetį pelnantiems mūsų šaliai medalius ir čempionų vardus pasaulio ir Europos čempionatuose ir olimpiadose. Ne išimtis ir šių metų olimpiečių sporto stovykla Graikijoje, šios šalies pasienyje įsikūrusiame olimpiniame Maratono miestelyje. Lietuvos olimpiečių suaugusiųjų ir jaunių rinktinės Vasario 16-ąją šventė ir šalies himną giedojo žaizduotomis rankomis.

Savaitę – žaizdos, dar vieną – jų gydymas

Lietuvos olimpinės irklavimo rinktinės trenerių ir šios sporto šakos veteranų teigimu, pirmųjų dviejų savaičių, po pertraukos sėdus į valtis, realybė nesikeičia daugelį metų. Nors irkluotojai treniruojasi ištisus metus, tačiau pirmieji grybšniai irklais yra rimtas išbandymas plaštakų odai. Tiesa, pūsles irkluotojai gydytis moka, yra įpratę, pūslių gydymosi patirtis irkluotojų bendruomenėje perduodama iš kartos į kartą.

„Pirmiausia – švarios rankos, antiseptiniai tepalai, pleistras prieš treniruotes. Per treniruotes irkluotojų pirštai būna apvynioti daugelyje vietų. Realiai skausmą privalai iškentėti. Tai trunką ne ilgiau kaip savaitę. Vėliau žaizdos užgyja, susiformuoja nuospaudos ir žaizdos nebesusidaro. Savaitę – žaizdos, kitą savaitę jos gydomos, vadinasi, sportinei formai įgyti rankoms prireikia keturiolika dienų“, – aiškina šalies jaunių ir jaunimo irklavimo rinktinės treneris Kęstutis Keblys.

Anot trenerio, rankos – vienintelė vieta, kuriai prireikia adaptacijos laiko, irkluotojui sėdus į valtį. Visos kitos kūno dalys irklavimui ruošiamos įvairių žiemos treniruočių metu.

Dvi intensyvios treniruotės per dieną

Nuo vasario 11 dienos mūsų šalies olimpinės suaugusiųjų rinktinės ir jaunimo rinktinės Graikijoje, stovyklauja ir treniruojasi netoli sienos esančiame Maratono miestelyje. Treniruotės vyksta olimpiniame kanale, kuriame vyko 2004 metų vasaros olimpinių žaidynių irklavimo varžybos. Šiuo metu ten veikia geras treniruočių sąlygas turinti irklavimo bazė. Olimpiniame kanale arba bazėje šiuo metu treniruojasi 17 sportininkų, kartu su jais čia yra atvykę ir trys treneriai, o vėliau, praėjus pirmajai treniruočių savaitei, vasario 16-ąją prisijungė ir gydytojas.

„Sportininkai pusryčiauja 7 valandą, o jau 8 valandą irkluotojai būna treniruotės vietoje. Pirmoji treniruotė baigiasi 11–12 valandą. Grįžę į viešbutį sportininkai prausiasi, pietauja, šiek tiek pailsi. Antroji treniruotė prasideda 16 valandą ir trunka 3–4 valandas. Jei tik oras ne per daug vėjuotas, nekelia pernelyg didelių bangų, sportininkai stengiasi treniruotis ant vandens“, – pasakoja treneris K. Keblys.

Vasario viduryje oro temperatūra Maratono miestelyje labai nepastovi – svyruoja nuo 6 iki 16 laipsnių Celsijaus. Pavasarėjančio oro palydovas yra ir gūsingas vėjas. Deja, jis nėra pagalbininkas per irkluotojų treniruotes po atviru dangumi.

Pasiilgę valčių, nors ir atpratę

„Keliaudami į Graikiją, be abejonės, vežamės su savimi valtis. Sklandžiam treniruočių procesui užtikrinti sportininkai vežasi ir dviračius, nes 1–2 kartus per savaitę arba bėgame maratoną, arba sėdame ant dviračių. Komandos vežasi ir sveikatai palaikyti reikiamą medicinos įrangą“, – pasakoja treneris.

Anot K. Keblio, dauguma sportininkų būna labai išsiilgę valčių ir labai brangina žiemos treniruotes ant vandens. Tiesa, olimpiečiams savaitę jau teko pasitreniruoti Graikijoje praėjusių metų gruodį, tačiau ir jie jau spėjo pasiilgti irklavimo.

„Visi jaučia, kad yra šiek tiek atpratę ir kad jiems reikia laiko susigrąžinti tikrąjį valties, vandens ir kitų gamtos sąlygų pojūtį. Pirmosios savaitės treniruotės neapsieina be pūslių. Čia atvykome dirbti. Tačiau kartais, atsižvelgiant į tai, kaip jaučiasi komanda, sportininkams suteikiamas pusdienio ar – rečiau – dienos poilsis. Ypatingų pramogų čia mes neturime ir neorganizuojame. Didžiausia pramoga – kelionė į prekybos centrą, kur paprasčiausiai ramiai pasivaikštome. Kai esi nusivaręs nuo kojų per dvi treniruotes, užtenka pakeisti aplinką“, – pasakoja treneris.

Irkluotojų treniruotės Graikijoje truks iki kovo 2-osios. Kovo 3-ąją sportininkai grįžta namo.

Apie Lietuvos irklavimo federaciją (LIF):

Lietuvos irklavimo federacija (LIF) vienija Lietuvos irkluotojų bendruomenę, puoselėja irklavimo sportą bei visų irkluotojų tradicijas bei vertybes. LIF jungia visas Lietuvoje įsikūrusias irklavimo bazes, kuriose treniruojamasi ir mokomasi irkluoti.

2016 m. vykusiose Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse irkluotojai Lietuvai pelnė netgi du komplektus medalių, o 2017 m. ir 2018 m. tapo pasaulio čempionato laimėtojais.

Irklavimas – ir sporto šaka, ir aktyvaus poilsio pramoga, kai vienu ar dviem irklais irkluojama sėdint nugara į valties priekį. Irklavimo rungtys yra skirstomos į moterų ir vyrų; su vairininku ar be jo; į vienviečių, dviviečių, keturviečių ar net aštuonviečių valčių tipus.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2019/2020

09-22 „Šiauliai“ 17:00 „Žalgiris“
09-23 „Sintek-Dzūkija“ 18:30 „Nevėžis“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Ant 09-24 Panevėžys 18 : 00 Sūduva
Tre 09-25 Palanga 17 : 00 Riteriai
Tre 09-25 Stumbras 18 : 00 Sūduva
Tre 09-25 Žalgiris 19 : 00 Atlantas

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141