„Lietkabelis“
II kėlinys, 6 min.
36
:
44
Atsinaujins po sek
„Neptūnas“
Motiejus Morauskas | asmeninio archyvo nuotr.

Motiejus Morauskas | asmeninio archyvo nuotr.

 Pirmadienį Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina) prasidėjusiame Europos jaunimo olimpiniame žiemos festivalyje sėkmingai startavo didžiausia Lietuvos viltis Motiejus Morauskas.

Vaikinų akrobatinio nuolydžio rungties kvalifikacijoje lietuvis puikiai atliko jau pirmą nusileidimą ir už jį gavo 86 balus. Antras bandymas buvo prastesnis (47,33), bet pirmojo rezultato užteko trečiai vietai antroje grupėje ir penktai vietai bendroje įskaitoje. M.Morauskas pateko į rungties finalą.

Atrankoje geriausiai pasirodė britas Gabrielis Adamsas (95 balai). Lietuvį taip pat aplenkė suomis Valtteri Kautonenas (91,33), islandas Balduras Vilhelmssonas (89,67) ir norvegas Johannesas Taklo (89,33).

„Savo grupėje Motiejus buvo trečias, todėl su dar dviem sportininkais iš grupės išėjo tiesiai į finalą. Šuolis buvo atliktas labai kokybiškai, dėl to gavome gerą įvertinimą. Tarp visų dalyvių mūsų rezultatas šiai dienai bendroje įskaitoje penktas. Finalui planuojame sudėtingesnę programą, kuri verta podiumo,“ – sakė Motiejaus tėtis ir treneris Artūras Morauskas.

„Slope style“ varžybų finalas – antradienį 14:00 val. Lietuvos laiku.

Merginų 7,5 km slidinėjimo lenktynėse klasikiniu stiliumi Emilija Siavro buvo 70-a (35:10.4), o Fausta Repečkaitė nefinišavo. Auksą laimėjo šveicarė Anja Weber (25:22.5).

Vaikinų 10 km slidinėjimo lenktynėse klasikiniu stiliumi Edvinas Šimonutis finišavo 70-as (37:37.9), o Gabrielius Paukštė nefinišavo. Nugalėtoju tapo prancūzas Florianas Perezas (30:37.8).

Merginų slalomo rungtyje Smiltė Bieliūnaitė buvo 34-a (1:54.51), o Dorotėja Juknevičiūtė užėmė 48-ą poziciją (2:11.64). Triumfavo austrė Magdalena Egger (1:40.70).

„Pirmajame nusileidime padariau klaidą, praradau porą sekundžių, tad tikrai galėjo būti geriau. Antrajame važiavime sąlygos buvo ypač sunkios, visos matėme tik tris vartus į priekį. Purus sniegas irgi darė savo. Įdomus jausmas. Esu sportavusi prie minus 25 laipsnių šalčio, bet prie tokio snygio - ne,“- po antrojo nusileidimo kalbėjo viena perspektyviausių Lietuvos kalnų slidininkių S. Bieliūnaitė.

„Varžybos prasidėjo lietumi, vėliau pradėjo snigti ir šalti. Buvo labai šalta, momentais nejaučiau rankų. Tai buvo sunkiausios oro sąlygos mano gyvenime. Bet renginys – labai kokybiškas ir smagus,“- šypsojosi D. Juknevičiūtė.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų