Marcas Gasolis | Scanpix nuotr.

Marcas Gasolis | Scanpix nuotr.

 Ketvirtadienio vakarą NBA pasaulį sudrebino žinia, kad Toronto „Raptors“ ekipa iškeičia septynerius metus joje rungtyniavusį Joną Valančiūną, Deloną Wrightą ir C.J. Milesą į 34-erių metų veteraną Marcą Gasolį.

M.Gasolis triskart dalyvavo NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, sykį buvo pripažintas metų geriausiai besiginančiu žaidėju, o tritaškius per karjerą meta 34 proc. taiklumu.

Visgi ar 34-erių metų krepšininkas yra tinkamas „Raptors“ atsakymas kitoms Rytų konferencijos komandoms? Apie tai rašo dienraštis Toronto „Sun“.

Filadelfija gavo Tobiasą Harrisą, Milvokis pridėjo Nikola Mirotičių, o Torontas statymą atliko ant M.Gasolio.

Tai lošimas, tačiau mažomis sumomis. Tiesiog tokie mainai nepadaro jų šiandien gerokai geresniais nei jie buvo vakar, tuo tarpu tu visiškai būsi teisus, jeigu pasakysi, kad „76ers“ ir „Bucks“ tapo geresni, kai pridėjo T.Harrisą ir N.Mirotičių.

Tai nėra kaltinimas dėl M.Gasolio, kuris į komandą įneš įgūdžių ir patirties, savybių, kurių ši komanda niekada neturėjo vidurio puolėjo pozicijoje. Lošimas yra tame, kad M.Gasolis nėra tas žaidėjas, kuris buvo prieš dvejus metus, tačiau jis yra žaidėjas, kuris turi daugybę atkrintamųjų varžybų patirties, yra dalyvavęs pakankamai Vakarų konferencijos sunkiose batalijose ir žino, ko reikia, kad laimėtum.

Pasirodo, to pakanka, kad „Raptors“ treneris Nickas Nurse‘as būtų patenkintas.

„Klausykite, manau, kad yra daug pozityvių dalykų, kuriuos M.Gasolis atsineša su savimi ir manau, kad daugelis tų dalykų ateina iš jo kovų patirties“, - po „Raptors“ pergalės 119:101 prieš Atlantos „Hawks“ sakė N.Nurse‘as. „Visi mes žinome, kad atkrintamosios bus laukinės, o jis yra tas žmogus, kuris daug kartu savo kailiu tai patyrė, daugybę kartų žaidė aukštu tarptautiniu lygiu ir jis mums gali suteikti stabilios jėgos bei gali puikiai pristatyti kamuolį kitiems žaidėjams.

Jis yra saugi rankų pora, kuri gali perduoti kamuolį ir tai pravers puolime, kai turėsime sunkias rungtynes. Aš daug kartų tarptautinėje ir NBA arenose treniravau komandas, kurios žaisdavo prieš jį. Jis yra kažkas, prieš kurį tu turi ruošti žaidimo planą“.

Tačiau tam, kad „Raptors“ būtų geresni šiandien nei buvo vakar reikia, jog M.Gasolis atvyktų geresnis nei jis buvo Memfyje šio sezono stadijoje.

Be to, „Raptors“ ties tuo neturėtų sustoti ir toliau dairysis naujų žaidėjų.

Tarp išperkamų žaidėjų yra tokių kaip Wayne‘as Ellingtonas, Enesas Kanteris ir dar daugiau, kurie tikrai bus įdomūs.

Torontas sustiprino savo pozicijas šiame turguje išsiųsdamas epizodiškai žaidusį Gregą Monroe ir būsimą antrojo raundo šaukimą į Brukliną ir taip atlaisvino dalį pinigų.

Tai suteikė papildomo kapitalo ir atlaisvina minutes kiekvienam žaidėjui, svarstančiam, kurią komandą pasirinkti.

W.Ellingtonas jau dabar yra itin sudominęs Detroito „Pistons“ ir buvusį „Raptors“ trenerį Dwane‘ą Casey.

Darant prielaidą, kad krepšininkai visada renkasi galimybę laimėti, o žaidimo laikui esant lygiam, sunku įsivaizduoti, kad tuo metu, kai bus kuriamos komandos, W.Ellingtonas pasirinktų Detroitą vietoje Toronto. Atlaisvėjęs žaidimo laikas taps vienu iš svarbiausių aspektų.

J.Valančiūnas maždaug trys valandos prieš paplitus naujienai apie perėjimą maloniai kalbėjo apie savo ateitį bei džiaugėsi, kad po traumos grįžta į sudėtį. Visgi lietuvis paminėjo: „jei neįvyks nieko beprotiško“.

Maždaug po trijų valandų įvyko „beprotiškas dalykas“, o J.Valančiūnas ,Wrightas ir Milesas turėjo krautis daiktus.

26-erių metų J.Valančiūnas nežino jokio kito gyvenimo NBA lygoje, negu tą, kurį jis susikūrė Toronte per tuos septynerius metus.

„Tai sunku“, - prieš rungtynes persirengimo kambaryje kalbėjo buvęs lietuvio komandos draugas Fredas VanVleetas. „Tai sukėlė daugybę emocijų... Tokiam žmogui kaip JV, kuris taip ilgai buvo iškritęs iš žaidimo ir tikėjosi šiandien sugrįžti į aikštelę, tai, kad jis šiandien negalės žaisti, dar labiau nuvilia nei bet kas kitas. Kaip komandos draugui, man labai skaudu matyti juos išvykstant“.

Kartu su apmaudu, F.VanVleetas žiūrėjo ir į ateitį bei ką šie mainai galėtų duoti „Raptors“ komandai.

„M.Gasolis yra vienas iš geriausių penktųjų numerių jau ilgą laiką“, - kalbėjo F.VanVleetas. „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyvis, geriausias metų besiginantis žaidėjas, todėl tiesiog džiaugiamės, kad galėsime jį pamatyti, kiek jis mums gali duoti naudos ir suteikti impulsą. Akivaizdu, kad dėl to mes labai džiaugiamės“.

Sunki diena „Raptors“ ofise persidavė ir trenerių štabui, kuris Atlantoje turėjo remtis tik devyniais žaidėjais, kai Kawhi Leonardas prieš pat rungtynes susižeidė ir iškrito iš sudėties.

Laimei, N.Nurse‘as turi daugybę patirties atliekant koregavimo darbus čia ir dabar.

„Turime tokius žaidėjus, kokius turime ir privalome su jais visais žaisti“, - sakė N.Nurse‘as. „Nėra taip, kad šioje situacijoje būtume pirmą kartą, nors galbūt neturėjome tiek mažai žaidėjų, tačiau būdavome arti to. Tai mane grąžina į „G lygos“ dienas. Tiesiog turime eiti ir atlikti tai, ką galime padaryti su šiais vyrukais“.

N.Nurse‘as, kaip ir įprastai, rado pozityvių dalykų mažame žaidėjų pasirinkime.

„Viena vertus, mes turime trumpą suoliuką, tačiau kita vertus, aš tikrai noriu pamatyti tokius žaidėjus kaip Patrickas McCawas žaidžiant daugiau. Jis šiandien gaus savo šansą. Jordanas Loydas taip pat gaus savo šansą. Jis turbūt yra vienintelis vyrukas, kuris nėra gavęs tikrojo šanso tikrose rungtynėse“, - prieš mačą sakė N.Nurse‘as.

Visgi „Raptors“ ir „Hawks“ rungtynėse J.Loydas praleido viso labo 7 minutes, tuo tarpu P.McCawas žadiė 19 minučių. „Raptors“ laukia prisijungiančio M.Gasolio, sugrįžtančio K.Leonardo ir jau be lietuvio bandys įveikti sunkų kelią į NBA viršūnę.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

quNNcy
2019-02-09 12:28:13
Del gasolio tai tik vienas klaustukas,aisku tai kad ims JV role,kils nuo suolo ir kaip jam seksis taikytis su tokiu vaidmeniu neaisku,toliau vasara gales tapti laiswu agentu,bet turi player option ir manau nepraleis progos pratesti sutarti,nes tikrai jam niekas nebesiulis 25mil,o del jono dziugu,pagaliau,bent jau tikiuosi kad ten los netoli 30min ir visa savo kreive gales pasikelt,nebereiks lakstyt pirmyn atgal,statyt uztvaras ir pastoviai taisyt komandos draugu metimu
Atsakyti
kaka
2019-02-09 14:03:26
Kas Raptors dabar darys tą darbą anot Masaji ".. lakstyt pirmyn atgal,statyt uztvaras ir pastoviai taisyt komandos draugu metimu.." ? :)
Minde
2019-02-09 11:45:15
Manau mainai iseis visiem i nauda,Gasolis siuo metu geresnis variantas craptoriam ,nes taip ar taip per 6 metus valinciaus nemokejo pakankamai isnaudot
Atsakyti
kaka
2019-02-09 14:01:35
Galima pagalvoti, kad mokės išnaudoti dar lėtesnį Gasolį... hm...
Minde
2019-02-09 11:42:44
Gasolis pasiims + sezonui su 25 mln alga
Atsakyti
taigi
2019-02-08 18:40:45
raptors dar pasigailes atlike tokius trumparegiskus mainus.
Atsakyti
white mamba
2019-02-08 22:20:38
o pagal tave raptorsai kelis metus gerai pasirodydavo?netiko 64 limonai trenerio vizijuose tai ir ismete ir sutaupe nemazai litu ,nes gasolis pus nx i pesija po sezono arba nuguls at suolo