Ledrogių varžybos | Organizatorių nuotr.

Ledrogių varžybos | Organizatorių nuotr.

 Dėl nesaugaus Kuršių marių ledo Vasario 9-10 dienomis Nidoje turėjęs vykti Europos Ice-Blokart ledrogių čempionatas perkeltas į Gargždų karjerą, kur ledo storis siekia apie 20 cm.

Europos čempionate su monotipinėmis Ice-Blokart ledrogėmis (dalyvių inventorius yra identiškas) susirungs 33 sportininkai iš 7 Europos šalių. Ant Gargždų Skaidriojo karjero startuos 2 olandai, 1 prancūzas, 1 vokietis, 3 švedai, 3 britai, 3 estai ir apie 20 lietuvių sportininkų, kurie startuos 5 svorio kategorijose: ultra lengvo, lengvo, vidutinio svorio, sunkiasvorių ir supersunkiasvorių.

Šio savaitgalio vėjo prognozės buriuotojams ypač palankios – laukiama 10-12 m/s vėjo, kuris išbandys dalyvių meistriškumą ir inventorių. Pučiant tokiam vėjui, priklausomai nuo ledo paviršiaus kietumo ir lygumo, Ice-Blokart ledrogės gali įsibėgėti iki 80 km/h greičio. Didžiausi greičiai pasiekiami buriuojant pavėjinėje distancijos dalyje, kur sportininkai 2-3 kartus pralenkia vėjo greitį zigzaguodami pavėjui.

Ice-Blokart klasės ledrogių sporte lyderiauja lietuviai. Mūsų šalyje yra vienos geriausių sąlygų užsiimti ledrogių sportu – daug ir įvairiu metu užšalančių vandens telkinių. Tačiau ir užsienio buriuotojai turi daug patirties, mat šios klasės ledrogės yra Blokart vėjaračio versija su pačiūžomis. Blokart vėjaračių sportas propaguojamas daugiau nei 10-yje Europos valstybių bei savo esme yra identiškas, tik vietoje ratų buriavimui ant ledo yra naudojamos pačiūžos.

Savaitgalį laukia įdomios dvikovos, ypač karšta bus sunkiasvorių kategorijoje. Ant ledo susikaus 2018 Pasaulio vicečempionas Matas Mizgiris ir bronzos medalininkas Oscar Hallewas iš Nyderlandų. Šiems sportininkams į nugarą kvėpuos D. Britanijoje gyvenantis naujazelandietis buriuotojas Steve Harvey, daugkartinis D.Britanijos čempionas, bei kiti tituluoti sportininkai.

Šiandien vyksta treniruotės, o pirmi startai planuojami šeštadienį nuo 11:30 val. Buriuotojams rytoj planuojama duoti bent 5 startus. Sekmadienį ledrogininkai startuos nuo 10:30 val. ir priklausomai nuo meteorologinių sąlygų planuojama startuoti 3-4 kartus. Europos Ice-Blokart ledrogių nugalėtojai išaiškės sekmadienį apie 15 val.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-29 Panevėžys 16 : 00 Žalgiris
Šeš 06-29 Kauno Žalgiris 18 : 00 Palanga
Šeš 06-29 Sūduva 19 : 00 Atlantas
Šeš 06-29 Riteriai 20 : 00 Stumbras
Ket 07-04 Palanga 18 : 00 Panevėžys
Ket 07-04 Sūduva 20 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141