Dainius Adomaitis | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

Dainius Adomaitis | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

 Ketvirtadienį Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis paskelbė penkiolikos žaidėjų sąrašą, kurie pretenduoja ginti mūsų šalies komandos garbę artimiausiame Pasaulio taurės atrankos „lange“.

Pirmą kartą į Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašą buvo įtraukti trys žaidėjai: Utenos „Juventus“ įžaidėjas Dovis Bičkauskis, Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjas Paulius Valinskas ir Pezao „Consultinvest“ vidurio puolėjas Egidijus Mockevičius.

Specialioje spaudos konferencijoje D.Adomaitis kalbėjo apie pasirinktus naujokus, , Jono Mačiulio ir Manto Kalniečio situaciją, papasakojo treniruočių planus ir papasakojo apie traumą patyrusio Artūro Gudaičio situaciją.

„Yra naujų pavardžių, kurie yra verti būti įtraukti į šį sąrašą ir mes norime pasižiūrėti, kaip jie atrodytų trumpame „lange“. Gal norėjosi daugiau įtraukti jaunų žaidėjų, tačiau bus tik kelios treniruotės, todėl nesinori pastatyti ir tų žaidėjų į tokią padėtį, kad viskas nauja, ir norisi turėti žaidėjų, kurie jau žino, kas yra rinktinė“.

– Trys debiutantai. Galite paaiškinti, kuo būtent jie patraukė dėmesį?

– Visi žaidžia tikrai gerus sezonus ir yra tų pozicijų žaidėjai, kuriuos mums būtų įdomu pasižiūrėti. Matome juos rungtynėse, kai kuriuos matome tik per televizorių ar internetą ir manau, kad visi trys yra verti savo šanso.

– Buvo problemų rungtynėse su Italija dėl atkovotų kamuolių. Ar E.Mockevičius gali sutvarkyti šią problemą?

– Tikrai taip, manome, kad Egidijus tikrai mums gali pagelbėti šioje vietoje. Jis yra vidurio puolėjas, kuris tikrai gali išspręsti šitą mūsų problemą. Sugrįšiu prie to paties – jis žaidė gerą sezoną, geroje lygoje. Turi gerus skaičius ir yra vertas savojo šanso.

– J.Mačiulis negali atvykti dėl klubo rungtynių Tarpkontinentinėje taurėje ir vėlyvo sugrįžimo į Europą, o M.Kalniečio pats nusprendėte, kad jo nekviesite?

– Kalbėjome su abejais ir priėmėme sprendimą kartu,:kad jie nėra jaunuoliai, kurie yra perspektyvūs, jie yra jau patyrę žaidėjai, žino savo kūną ir panašiai. Dėl Jono situacija yra labai aiški, o dėl Manto – priėmėme bendrą sprendimą, kad jo šį kartą nebus.

– Kuo patraukė dėmesį D.Bičkauskis?

– Tai yra žaidėjas, kuris kiekvieną sezoną daro po mažesnį ar didesnį žingsnį į priekį. Bus įdomu, kaip jis atrodys kitame lygyje ir ar tikrai padarys tą žingsnį. Tokiems žaidėjams, kurie savo komandose dominuoja, privalome duoti šansą.

– Kaip vyks pasiruošimas?

– Sprendimas yra priimtas toks, kad į stovyklą kviesime dvyliką žaidėjų. Nenorime ir žaidėjams ir klubams sudaryti kažkokių kliūčių rengiantis svarbiausiai sezono daliai. Manome, kad pasikvietę dvyliką žaidėjų turėsime gerą procesą. Renkamės 18 dieną ir vakare turėsime treniruotę. Žinome, kad tą savaitgalį vyksta taurės rungtynės, todėl kai kurie žaidėjai gali turėti problemų su atvykimu. O galutinis dvyliktukas turėtų paaiškėti kitą savaitę – trečiadienį ar ketvirtadienį. Praėjusiame lange buvo minčių kviestis kitus žaidėjus, tačiau kažkas gavo traumas, kažkas dėl kitų priežasčių, susijusių su sveikata, negalėjo atvykti. Faktas, kad į klubus yra išsiųsta daugiau žaidėjų iškvietimų, todėl jeigu būtų kažkokios traumos ar sveikatos problemos, galėtume tuo pasinaudoti. Toje sistemoje gal ir nėra blogai, kad galima ir paskutinę akimirką įtraukti į dvyliktuką.

– Kur rinksitės ir kiek turėsite treniruočių?

– Renkamės Vilniuje ir turėsime 18 dieną treniruotę, 19 ir 20 – po dvi. Tada skrendame į Olandiją, ten turėsime rungtynes, o grįžę važiuojame į Klaipėdą, kur turėsime dvi treniruotes bei rungtynes su Italija.

– Vakar italai paskelbė sudėtį. Kaip atrodo ši komanda?

– Gerai (juokiasi, aut. past.) Sąrašas yra platus, todėl sunku pasakyti, kokia rinktinė atvažiuos. Mes turime gerą situaciją, nes žinome, kad kovojame dėl pirmosios vietos ir esame patekę į Pasaulio taurę. Šis langas yra daugiau skirtas pasižiūrėti tuos žaidėjus, kurie grįžta po traumos ar yra nauji. Į rinktinę visi atvažiuoja su iššūkių, noriai atvažiuoja ir nori laimėti.

– A.Gudaičio skaudi trauma. Kiek tai jaukia planus vasarai?

– Apie vasarą galvosime tada, kai ji ateis. Kalbėjomės su Artūru ir man labai gaila, kad jis žaidė geriausią sezoną karjeroje, buvo idealioje situacijoje, kurioje pavyko idealiai atsiskleisti ir demonstruoti įspūdingą žaidimą, jis turėjo daug planų, tačiau taip jau atsitinka. Tai yra šio darbo tamsioji pusė. Bet aš net neabejoju, kad jis yra labai užsispyręs ir po šios traumos grįš tiek psichologiškai tvirtesnis, tiek geresnis kaip žaidėjas.

– Nesitikite jo matyti čempionate?

– Palaukime vasaros, palaukime operacijos ir ką pasakys daktarai. Neburkime iš kavos tirščių.

Nebuvo problemų su R.Seibučio ir R.Giedraičio klubais, kuriuose lietuviai yra svarbūs žaidėjai, išleidžiant juos į rinktinę?

– Ne. Kalbėjomės su jais, viskas tvarkoje. Turime laukti iki paskutinės akimirkos, kad visi būtų sveiki, todėl nesinori dabar sakyti viską užtikrintai ir sakyti, kad nėra jokių kliūčių.

Lietuvos rinktinė vasario 22 dieną svečiuose susikaus su Nyderlandais, o 25-ąją Klaipėdoje priims Italijos krepšininkus.

Kandidatai:

Įžaidėjai: Žygimantas Janavičius, Šarūnas Vasiliauskas, Dovis Bičkauskis.

Atakuojantys gynėjai: Renaldas Seibutis, Paulius Valinskas, Adas Juškevičius, Arnoldas Kulboka

Lengvieji kraštai: Rokas Giedraitis, Arnas Butkevičius

Sunkieji kraštai: Eimantas Bendžius, Gytis Masiulis

Vidurio puolėjai: Egidijus Mockevičius, Martinas Gebenas, Martynas Echodas, Edgaras Želionis

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatų sąrašo pristatymas | Spaudos konferencija su D.Adomaičiu

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatų sąrašo pristatymas | Spaudos konferencija su D.Adomaičiu

Posted by Krepšinio namai on Thursday, February 7, 2019

Turnyrinė lentelė | Organizatorių nuotr.

Turnyrinė lentelė | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.