Jevgenijus Šuklinas | Fotodiena/Žygimanto Gedvilos nuotr.

Jevgenijus Šuklinas | Fotodiena/Žygimanto Gedvilos nuotr.

 Karjerą didžiajame sporte jau baigęs olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas sulaukė nemalonios žinutės iš tarptautinės tyrimų agentūros (TTA). Jos laiške lietuviui neva pareikšti įtarimai dopingo vartojimu.

Tiesa, J.Šuklino pavardė žinutėje nurodyta klaidingai. Ten jis pavadintas Jevgenijumi Daluzyan. Lietuviui buvo pridėta 2018 m. diskvalifikuotos Armėnijos sunkiaatletės Melanie Daluzyan pavardė.

Žinutė, kurią gavo J.Šuklinas | Organizatorių nuotr.

Žinutė, kurią gavo J.Šuklinas | Organizatorių nuotr.

J.Šuklinas 2012 m. Londone iškovojo sidabro medalį vyrų vienviečių kanojų 200 m rungtyje. Lietuvis taip pat yra triskart Europos čempionas ir keturiskart pasaulio čempionato medalininkas.

Pateikiame paties J.Šuklino komentarą, gavus minėtą žinutę iš TTA:

Kai prieš 7 metus lipau ant pakylos atsiimti Lietuvai iškovoto Olimpinio medalio, pirmiausia, tai buvo įrodymas sau, kad viską galima pasiekti sunkiu, sąžiningu darbu, disciplina bei užsispyrimu. Man taip atrodė tada ir atrodo dabar, apie tai aš daug metų pasakoju jauniesiems sportininkams. Visdėlto, šiandien turiu pranešti, jog sulaukiau laiško iš Lozanos. Jame rašoma, kad esu įtariamas neleistinos medžiagos vartojimu 2012 metų Londono olimpiadoje. Nors gauto laiško turinį lydi netikslumai, o visą situaciją – sutapimai.

Tarptautinės tyrimų agentūros (TTA) man dedikuotame laiške, įrašyta ne mano, bet Armėnijos sunkiasvorės Melanie Daluzyan pavardė. Taigi, laiško adresatas - Jevgenij Daluzyan. Šią klaidą būtų galima nurašyti žmogiškajam faktoriui, tačiau kai kalba pasisuka apie maksimalaus preciziškumo ir tikslumo reikalaujančius tyrimus (bei jų pasekmes), tokios klaidos verčia sunerimti. Sunkiasvorė iš Armėnijos taip pat dalyvavo 2012 m. Londono olimpinėse varžybose, o 2018 gruodžio 23 d., buvo suspenduota už neleistinų medžiagų vartojimą. Dėl šios klaidos jau kreipėmės į TTA.

Dopingo kontrolę praėjau prieš olimpiadą ir iš karto po jos (ir po mėnesio gavau atsakymą, kad rezultatas – neigiamas), per visą savo karjerą esu tikrintas daugiau nei 70 kartų. Visi tyrimai taip pat buvo neigiami.

2016 metais baigiau savo sportinę karjerą, o Londone iškovotas sidabro medalis skaičiuoja 7-tus metus. Vis dėlto kyla klausimas: kodėl būtent dabar sulaukiau minėtų įtarimų, likus 1 mėn. iki savivaldybių ir merų rinkimų? Labai apmaudu, kad sportas vis dažniau tampa politinių kovų įrankiu.

Visos savo sportinės karjeros ir visuomeninės veiklos metu žaidžiau pagal taisykles. Todėl atsakingai pareiškiu, kad niekada nevartojau jokių neleistinų medžiagų, kurios pažeistų ne tik sąžiningo sporto principą, bet ir mestų šešėlį Lietuvos sportui. Pažadu, kad imsimės visų įmanomų priemonių šiai situacijai išsiaiškinti. Bendradarbiausime su labaoratorija Lozanoje, tam, kad kartu rastume tiesą. Jei nutiks taip, kad prireiktų ginti savo ir Lietuvos garbę, ginsime ją disciplinėje komisijoje ir arbitraže. Jaučiu, kad tai kol kas bus sunkiausia mano kova, bet tikiu, kad tiesa laimės.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Fpiz-2
2019-02-17 00:01:07
Nemazas absurdu rinkinys gaunasi.
Atsakyti


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-29 Panevėžys 16 : 00 Žalgiris
Šeš 06-29 Kauno Žalgiris 18 : 00 Palanga
Šeš 06-29 Sūduva 19 : 00 Atlantas
Šeš 06-29 Riteriai 20 : 00 Stumbras
Ket 07-04 Palanga 18 : 00 Panevėžys
Ket 07-04 Sūduva 20 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141