Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje VIDEO

2019.02.05 12:00
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Pijus Rulevičius, Nerijus Ališauskas ir Karolis Krasilnikovas | Organizatorių nuotr.

Pijus Rulevičius, Nerijus Ališauskas ir Karolis Krasilnikovas | Organizatorių nuotr.

 Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus tęsė ir Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt pristato kassavaitinę lietuvių pasirodymų užsienyje apžvalgą.

Sportas.lt lankytojų savaitės žaidėjo rinkimai:

Apklausa

1. Išrinkite savaitės žaidėją

Elitinėje Švedijos lygoje (SHL) „Skelleftea AIK“ su Mantu Armaliu namuose po pratęsimo 2:3 nusileido „BK Rogle“, išvykoje 3:1 nugalėjo „HC Linkoping“, bet vėliau savo arenoje 2:4 nusileido tai pačiai „HC Linkoping“. Pirmose ir trečiose rungtynėse žaidęs lietuvis iš viso atrėmė 53 iš 60 smūgių.

„Skelleftea AIK“ (61 tšk.) užima 6-ą poziciją tarp 14 klubų.


Pijus Rulevičius | „Facebook“ nuotr.

Pijus Rulevičius | „Facebook“ nuotr.

Pietinėje JAV profesionalų lygoje (SPHL) Pijaus Rulevičiaus atstovaujama „Peoria Rivermen“ komanda svečiuose tris kartus nugalėjo „Macon Mayhem“: 4:1, 3:1 ir 3:2. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir gavo 2 baudos min., antrose vėl pelnė įvartį, o trečiose susimušė su varžovu ir iš viso susirinko 7 baudos min.

„Peoria Rivermen“ (62 tšk.) dominuoja 10 komandų lygoje.


Paulius Rumševičius | Kaspars Strelis nuotr.

Paulius Rumševičius | Kaspars Strelis nuotr.

Aukščiausioje Latvijos lygoje (OHL) Liepojos „HK Liepaja“ su dviem lietuviais išvykoje 12:2 sutriuškino autsaiderius – „HK Lido“ – ledo ritulininkus, bet namuose 1:7 neturėjo vilčių prieš lyderę – Rygos „HK Mogo“. Pirmose rungtynėse Egidijus Binkulis atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus atakavo varžovų vartus ir pralaimėjo vienintelį ritulio išmetimą, o Paulius Rumševičius nepasižymėjo. Antrajame mače E.Binkulis laimėjo 1 iš 6 ritulio išmetimų,  o P.Rumševičius nepasižymėjo.

„HK Liepaja“ (36 tšk.) lieka priešpaskutinė – 6-a.


Alpių ledo ritulio lygoje (AlpsHL) Marko Kaleinikovo atstovaujama „EC Kitzbuheler“ (Austrija) komanda išvykoje po pratęsimo 4:3 įveikė „HC Pustertal Wolfe“ (Italija). Lietuvis rezultatyviu perdavimu prisidėjo prie pergalingo įvarčio pratęsime.

„EC Kitzbuheler“ (37 tšk.) užima 12-ą vietą tarp 17 ekipų. Lygoje žaidžia 8 Italijos, 7 Austrijos ir 2 Slovėnijos komandos.


Šveicarijos antroje lygoje NLB „EHC Kloten“ su Emilijumi Krakausku namuose 5:1 nugalėjo „EVZ Academy“ ir po baudinių serijos 4:3 įveikė „EHC Thurgau“, bet išvykoje 2:5 turėjo pripažinti „EHC Olten“ pranašumą. Lietuvis iš viso atliko 3 smūgius į varžovų vartus.

„EHC Kloten“ (80 tšk.) išsaugojo 4-ą vietą tarp 11 klubų.


Ilja Četvertakas (nr.43) | „Facebook“ nuotr.

Ilja Četvertakas (nr.43) | „Facebook“ nuotr.

Antroje Norvegijos lygoje Haldeno „Comet“ su trimis lietuviais svečiuose po pratęsimo 3:2 nugalėjo vieną iš pagrindinių varžovių – „Gruner“ – komandą. Paulius Gintautas, Ugnius Čižas ir Ilja Četvertakas nepasižymėjo.

Aimo Fiščevo atstovaujama „Furuset“ ekipa namuose 4:6 nusileido Oslo „Hasle/Loren“, o vėliau svečiuose du kartus neturėjo vilčių prieš „Narvik“: 0:9 ir 2:7. Lietuvis nežaidė.

„Comet“ ir „Gruner“ (61 tšk.) dalijasi 2-3 vietas. Tiesa, „Gruner“ žaidė vieneriomis rungtynėmis mažiau. „Furuset“ (19 tšk.) lieka priešpaskutiniai – 8-i.


Danijos antroje lygoje Tado Ramanausko atstovaujama „Herlev“ komanda išvykoje 4:1 nugalėjo „Rungsted“ ir po baudinių serijos 2:3 nusileido „Odense“. Lietuvis pirmose rungtynėse sužaidė kiek daugiau nei 40 min. ir atrėmė 6 iš 7 smūgių, o antrose žaidė be keitimų ir atrėmė 33 iš 34 smūgių.

„Herning“ su dviem lietuviais namuose 3:1 nugalėjo „Jutland Vikings“, 1:2 pralaimėjo „Gentofte“ ir 2:5 nusileido „Hvidovre“. Nikita Piazenko pirmose ir trečiose rungtynėse po kartą atakavo varžovų vartus, o antrose nežaidė. Martynas Radzevičius rungtynėms nebuvo registruotas.

„Herning“  (58 tšk.) tebepirmauja 7 komandų Vakarų konferencijoje, o „Herlev“ (26 tšk.) Rytuose užima 5-ą poziciją tarp 6 ekipų.


Anglijos lygoje „NIHL 1“ Bilingemo „Stars“ su Edgaru Protčenko namuose 4:1 nugalėjo „Solihull Barons“. Lietuvis puolime nepasižymėjo.

Ruslano Černycho atstovaujama Notingemo „Lions“ komanda svečiuose 2:8 pralaimėjo tam pačiam „Solihull Barons“ klubui. Gynėjas iš Lietuvos įsivėlė į muštynes ir gavo 4 baudos min.

„Stars“  (15 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 9-ą vietą, o „Lions“ (0 tšk.) lieka paskutiniai – 10-i.

David Rogers vs Ruslan Cernych NIHL fight 3-2-19

A few fights In the Solihull Barons vs Nottingham Lions tonight - If anyone has anymore video's please let us know. David Rogers vs Ruslan Cernych NIHL fight 3-2-19 Thanks to Paul Shuttleworth.

Posted by Hockey Fights UK on Sunday, February 3, 2019


Antroje Latvijos lygoje (JAHL) Artiomo Starovoitovo atstovaujama Daugpilio „HK Dinaburga“ komanda išvykoje 4:6 pralaimėjo pagrindinei konkurentei Ventspilio „Ventai 2002“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

Liepojos SSS su dviem lietuviais namuose 6:1 sutriuškino Rygos „Pardaugavą“. E.Binkulis įmušė 2 įvarčius ir atliko rezultatyvų perdavimą, o P.Rumševičius nepasižymėjo.

„HK Dinaburga“ (57 tšk.) pirmauja lygoje, o Liepojos SSS (45 tšk.) tarp 9 ekipų rikiuojasi 3-ia.


Anglijos antroje lygoje „NIHL 2“ Danieliaus Tamašausko atstovaujama „Haringey Huskies“ komanda išvykoje 2:8 pralaimėjo „Guildford“ ledo ritulininkams. Gynėjas iš Lietuvos nežaidė.

„Haringey Huskies“ (13 tšk.) tarp 15 komandų užima 11-ą vietą.


Tadas Kumeliauskas | Ludwig Schirmer nuotr.

Tadas Kumeliauskas | Ludwig Schirmer nuotr.

Vokietijos trečioje lygoje „Oberliga“ Tado Kumeliausko atstovaujama „ECDC Memmingen Indians“ ekipa namuose po pratęsimo 1:2 pralaimėjo „EV Lindau Islanders“, o išvykoje 0:7 neturėjo vilčių prieš „Starbulls Rosenheim“. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose net 8 kartus atakavo varžovų vartus ir laimėjo 2 iš 5 ritulio išmetimų.

Hanoverio „Indians“ su Arnoldu Bosu išvykoje 8:5 pranoko Hamburgo „Crocodiles“, o namuose 5:2 susitvarkė su Rostoko „Piranhas“ pasipriešinimu. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir gavo 2 baudos min., o antrose įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą ir užsidirbo 4 baudos min.

„ECDC Memmingen Indians“ (59 tšk.) Pietų konferencijoje tarp 12 komandų užima 6-ą vietą. „Indians“ (79 tšk.) Šiaurės konferencijoje rikiuojasi 3-ias tarp 13 klubų.


Povilas Verenis | Paolo Del Grosso nuotr.

Povilas Verenis | Paolo Del Grosso nuotr.

Pereinamajame turnyre dėl vietos trečioje Vokietijos lygoje „EHC Waldkraiburg“ su Povilu Vereniu patyrė dvi nesėkmes: namuose 1:3 prieš „SC Riessersee“ ir svečiuose 1:3 prieš „HC Landsberg“. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose atliko rezultatyvų perdavimą.

Donato Žukovo atstovaujamas „EHC Konigsbrunn“ klubas išvykoje 0:7 neturėjo vilčių prieš „TEV Miesbach“, 2:1 nugalėjo „EC Bad Kissingen“ su Domantu Čypu, o namuose net 0:10 buvo sutriuškinti „EHC Klostersee“. Lietuvis pirmose ir antrose rungtynėse žaidė be keitimų, o trečiose – paskutines 20 min. D.Čypas pralaimėtose rungtynėse nepasižymėjo.

Kiek vėliau „EC Bad Kissingen“ išvykoje 2:5 nusileido „TEV Miesbach“. D.Čypas įmušė paskutinį rungtynių įvartį.

„EC Bad Kissingen“ (12 tšk.) rikiuojasi 5-a, „EHC Waldkraiburg“ (9 tšk.) – 8-a, o „EHC Konigsbrunn“ (7 tšk.) – 8-a tarp 10 komandų.


Norvegijos trečioje lygoje Haugesundo „Seagulls“ su Ernestu Kieliumi namuose po pratęsimo 3:4 nusileido Bergeno komandai. Vartininkas iš Lietuvos rungtynėms nebuvo registruotas.

„Seagulls“ (22 tšk.) tvirtai užima 2-ą vietą tarp 4 ekipų.


Ketvirtoje Vokietijos lygoje „EC Nordhorn“ su Danieliumi Bogdziuliu ir Danieliumi Nomanovu išvykoje 2:5 nusileido „ECW Sande Jadehaie“. D.Nomanovas šiose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o D.Bogdziulio statistika nepateikiama.

„EC Nordhorn“ (23 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 4-ą poziciją tarp 6 ekipų.


Artūras Laukaitis | „Facebook“ nuotr.

Artūras Laukaitis | „Facebook“ nuotr.

JAV studentų čempionato trečiajame divizione (NCAA III) „UW-Stout“ su Artūru Laukaičiu pralaimėjo dar dvejas WIAC konferencijos rungtynes: namuose 1:3 prieš „UW-Stevens Point“ ir svečiuose 1:4 prieš „UW-River Falls“. Lietuvis pirmose rungtynėse 4 kartus atakavo varžovų vartus ir laimėjo 5 iš 13 ritulio išmetimų, o antrose atliko 2 smūgius ir laimėjo 4 iš 5 ritulio išmetimų.

„UW-Stout“ (1 tšk.) WIAC konferencijoje užima paskutinę – 5-ą – vietą.


Jaunimo ledo ritulio lygoje (MHL) Rygos „HK Riga“ (Latvija) su Kostu Gusevu išvykoje 0:3 nusileido Čerepoveco „Almaz“ (Rusija), o namuose pasidalino po pergalę su Maskvos „Krylya Sovetov“ (Rusija): 5:2 ir po baudinių serijos 2:3. Pirmose rungtynėse gynėjas sužaidė 22 min. 18 sek., 2 kartus atakavo varžovų vartus ir atliko 3 jėgos veiksmus, o antrose ir trečiose nežaidė dėl ligos. Lietuvis ant ledo turėtų grįžti artimiausiu metu.

„HK Riga“ (40 tšk.) Vakarų konferencijoje tarp 17 komandų užima 14-ą vietą.


Vienoje stipriausių JAV jaunimo (iki 21 metų) lygų (NAHL) Luko Žukausko atstovaujama Springfildo „Junior Blues“ ekipa išvykoje pasidalino po pergalę su „Janesville Jets“: 6:1 ir po pratęsimo 3:4. Lietuvis pirmose rungtynėse gavo 12 baudos min., o antrose nežaidė.

„Junior Blues“ (44 tšk.) Vidurio Vakarų divizione tarp 6 klubų žengia 4-i.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje (NCDC) Patriko Misiuko atstovaujama „South Shore Kings“ ekipa du kartus pralaimėjo prieš „Northern Cyclones“: 2:3 ir 2:5. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min., o antrose nepasižymėjo.

Sirakūzų „Stars“ su Dominyku Bogdziuliu du kartus įveikė Niujorko „PAL Junior Islanders“: 8:7 ir 6:3. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose pridėjo įvartį.

„Stars“ (39 tšk.) užima 8-ą vietą, o „South Shore Kings“ (26 tšk.) tarp 12 komandų rikiuojasi 11-a.


JAV Vidurio Vakarų valstijų jaunimo (iki 21 metų) lygoje (WSHL) dviejų lietuvių atstovaujama Dalaso „Snipers“ komanda namuose tris kartus susitiko su diviziono lydere „El Paso Rhinos“. „Snipers“ pralaimėjo dvejas pirmąsias rungtynes (3:6 ir 1:8), bet trečiose iškovojo netikėtą pergalę – 7:5. Karolis Krasilnikovas per 3 mačus įmušė 3 įvarčius, o Arvydas Domeika užsidirbo 4 baudos min.

„Valencia Flyers“ su dviem lietuviais tris kartus išvykoje žaidė su „West Sound Admirals“. Pirmąsias rungtynes „Valencia Flyers“ laimėjo 12:2, antrąsias pralaimėjo 6:9, o trečiąsias vėl laimėjo 10:7. Eimantas Noreika per 3 mačus įmušė 2 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o Matas Mikalauskas, praleidęs antrąsias rungtynes, pelnė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min.

„Snipers“ (65 tšk.) Vidurio Vakarų divizione užima 3-ią vietą tarp 5 ekipų, o „Valencia Flyers“ (28 tšk.) Vakarų divizione lieka paskutinė – 5-a.


Ignotas Ragas | Helmut Hansen nuotr.

Ignotas Ragas | Helmut Hansen nuotr.

JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje („USPHL Premier“) Kristupo Blažio atstovaujama „DME Swamp Rabbits“ komanda pasidalino po pergalę su Floridos „Eels“: po pratęsimo 3:4 ir po pratęsimo 2:1. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

Ričmondo „Generals“ su Ignotu Ragu du sykius nugalėjo Atlantos „Junior Knights“: 6:3 ir 6:4. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, bet antrose atliko net 3 rezultatyvius perdavimus.

Trijų lietuvių atstovaujamas „Potomac Patriots“ klubas patyrė dvi nesėkmes prieš Šarlotės „Rush“: 1:4 ir 1:4. Elvinas Karla abu kartus žaidė be keitimų ir atrėmė 100 iš 107 smūgių. Martynas Miliūnas pirmose rungtynėse gavo 2 baudos min., o antrose nepasižymėjo. Dominykas Motiejūnas nežaidė.

Konektikuto „Nighthawks“ su Denisu Kuzminovu 2:4 pralaimėjo prieš Springfildo „Pics“, 5:2 nugalėjo „Hartford Junior Wolfpack“ ir po pratęsimo 2:1 pasiekė revanšą prieš „Pics“. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, antrose taip pat pridėjo rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min., o trečiose įmušė pergalingą įvartį pratęsime ir atliko rezultatyvų perdavimą.

„DME Swamp Rabbits“ (53 tšk.) užima 2-ą vietą 5-ių komandų Floridos divizione, „Nighthawks“ (52 tšk.) lyderiauja 7 ekipų Šiaurės Rytų divizione, „Generals“ (55 tšk.) Pietryčių divizione yra 3-ia, o „Potomac Patriots“ (20 tšk.) rikiuojasi paskutinė – 6-a. „DME Swamp Rabbits“, „Nighthawks“ ir „Generals“ jau užsitikrino vietas atkrintamosiose varžybose.


JAV jaunimo (iki 21 metų) dublerių lygoje (NA3HL) Long Bičo „Sharks“ su Dino Mukovozu išvykoje patyrė du pralaimėjimus: 0:3 prieš „Northeast Generals“ ir 1:4 prieš Naujosios Anglijos „Stars“. Lietuvis abu kartus nepasižymėjo.

„Sharks“ (26 tšk.) Pakrantės divizione tarp 6 komandų užima 4-ą vietą.


Elitinės Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygos silpnesnėje grupėje Lapenrantos „SaiPa“ su Laurynu Lubiu išvykoje 1:2 pralaimėjo prieš „K-Kissat“, tačiau namuose 3:1 įveikė Raumos „Lukko“. Lietuvis abu kartus liko tarp atsarginių.

„SaiPa“ (16 tšk.) užima 6-ą vietą tarp 10 klubų.


Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „HC Lugano“ su Herkumi Marcinkevičiumi namuose laimėjo dar dvejas rungtynes: 6:0 prieš Berno „SC Future“ ir po pratęsimo 4:3 prieš Davoso „HC Davos“. Tik antrose rungtynėse žaidęs lietuvis gavo 2 baudos min.

„HC Lugano“ (50 tšk.) lenkia tris klubus ir rikiuojasi 9-as.


Danijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Herning“ su dviem lietuviais svečiuose 2:1 įveikė „Vojens“, o namuose 5:2 pranoko be Gvido Rimkaus žaidusią „Esbjerg“. N.Piazenko pasižymėjo antrose rungtynėse, kai įmušė 2 įvarčius ir pridėjo rezultatyvų perdavimą. M.Radzevičius abu kartus nepasižymėjo.

„Esbjerg“ kiek anksčiau išvykoje 1:7 neprilygo „Vojens“. G.Rimkus rungtynėms nebuvo registruotas.

„Herning“ (50 tšk.) lyderiauja Vakarų konferencijoje, o „Esbjerg“ (16 tšk.) yra 5-a tarp 6 ekipų. „Herlev“ (24 tšk.) su T.Ramanausku Rytuose tarp 5 komandų žengia 3-ia.


Antroje Vokietijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „EV Fussen“ su Mantu Stankiumi namuose du kartus įveikė „EC Iserlohner“: 3:2 ir 4:2. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„EV Fussen“ (46 tšk.) šoktelėjo į 4-ą poziciją tarp 10 komandų.


Christianas Volodinas | Helmut Hansen nuotr.

Christianas Volodinas | Helmut Hansen nuotr.

Trečioje Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Titaanit“ su Christianu Volodinu savo arenoje 3:5 nusileido „K-Espoo“ ekipai. Gynėjas iš Lietuvos gavo 2 baudos min.

„Titaanit“ (1 tšk.) užima paskutinę – 8-ą – vietą.


Aukščiausios Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygos silpnesnėje grupėje Martyno Griniaus atstovaujama Vasos „Sport“ ekipa svečiuose po baudinių serijos 3:2 įveikė Tamperės „Ilves“, bet namuose 3:5 pralaimėjo prieš „Jukurit“. Lietuvis dėl peties traumos rungtynėms nebuvo registruotas. Tiesa, dabar lygoje bus trijų savaičių pertrauka, per kurią M.Grinius turėtų galutinai pasveikti ir sugrįžti ant ledo.

„K-Vantaa“ su Faustu Nausėda išvykoje patyrė dvi nesėkmes: 0:3 prieš „KooKoo“ ir 1:6 prieš Lapenrantos „SaiPą“. Lietuvis pirmose rungtynėse liko tarp atsarginių, o antrajam mačui nebuvo registruotas.

„Sport“ (17 tšk.) užima 5-ą vietą, o „K-Vantaa“ (15 tšk.) rikiuojasi 6-a tarp 10 ekipų.


„Erste Bank“ jaunių (iki 18 metų) lygos (EBJL) kvalifikacinėje C grupėje „Okanagan HC Europe White“ (Austrija) su Nikita Kuzminovu namuose patyrė dvi nesėkmes: 3:7 prieš „HC Orli Znojmo Junior“ (Čekija) ir 1:2 prieš Budapešto UTE (Vengrija). Pirmose rungtynėse lietuvis liko tarp atsarginių, o antrose žaidė be keitimų ir atrėmė 26 iš 28 smūgių.

„Okanagan HC Europe White“ (16 tšk.) rikiuojasi 3-ias tarp 5 klubų.


JAV jaunių (iki 18 metų) lygoje Luko Washco atstovaujama „Valley Forge Minutemen“ ekipa patyrė dvi nesėkmes: 1:4 prieš „North Jersey Avalanche“ ir net 3:11 prieš Naujojo Džersio „Junior Titans“. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose nepasižymėjo.

„Valley Forge Minutemen“ (18 tšk.) lenkia du klubus ir rikiuojasi 7-as.


Švedijos Vakarų regiono jaunių (iki 18 metų) lygoje „HC Viking“ su Nikita Volochu išvykoje 2:3 neatsilaikė prieš „HC Hammaro“. Lietuvis nepasižymėjo.

„HC Viking“ (34 tšk.) tarp 8 komandų rikiuojasi 2-a.

Kitos naujienos apie Lietuvos ledo ritulininkus užsienyje ČIA.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.