Jaredas Goffas ir Tomas Brady | Scanpix nuotr.

Jaredas Goffas ir Tomas Brady | Scanpix nuotr.

 Naktį iš sekmadienio į pirmadienį visa JAV neatplėš akių nuo „Mercedes-Benz“ stadiono Atlantoje. Čia įvyks 53-iosios „Super Bowl“ rungtynės, kuriose paaiškės NFL sezono nugalėtojai. Dėl pagrindinio trofėjaus kovos sėkmingiausia amžiaus komanda Naujosios Anglijos „Patriots“ ir pirmą kartą nuo persikėlimo į Los Andželą finale žaisiantis „Rams“ klubas.

Apklausa

1. Jūsų favoritai „Super Bowl“ rungtynėse?

Kaip įprasta, prieš rungtynes daug dėmesio skiriama trenerio ir įžaidėjo duetams, o šiemet skirtumai tarp abiejų komandų – ypač ryškūs. „Patriots“ treniruoja 66-erių metų Billas Belichickas, o pagrindiniu komandos įžaidėju lieka 41-erių metų legenda Tomas Brady. „Rams“, priešingai, simbolizuoja naująją kartą. Jų treneriui Seanui McVay tėra 33-eji, o įžaidėjui Jaredui Goffui – 24-eri.

Šiemet 14-ą kartą į NFL „Visų žvaigždžių“ rungtynes „Pro Bowl“ patekęs T.Brady gali 6-ą kartą laimėti „Super Bowl“ rungtynes ir pagerinti visų laikų rekordą. Net jei jis to nepadarys, T.Brady vis tiek pagerins ne vieną rekordą. Jis 9-ą kartą žais „Super Bowl“ rungtynėse ir taps vyriausiu visų laikų „Super Bowl“ žaidėju. Beje, T.Brady keturiskart yra rinktas „Super Bowl“ rungtynių naudingiausiu žaidėju ir pagal šį rodiklį yra visų laikų rekordininkas.

Ne vieną rekordą pagerins ir „Patriots“ treneris B.Belichickas. Jis 9-ą kartą pasirodys „Super Bowl“ rungtynėse kaip vyriausiasis treneris, o apskritai jam tai bus 12-osios „Super Bowl“ rungtynės. Šie du rodikliai – nauji visų laikų rekordai. Rekordą pagerins ir S.McVay, kuris taps jauniausiu visų laikų „Super Bowl“ rungtynių vyriausiuoju treneriu.

Komentarai prieš rungtynes:

Tomas Brady: „Kai esi buvęs tokiose pozicijose, kokiose teko man, tai dėkoji Dievui už kiekvieną dieną. Buvau ne vienos didingos komandos dalimi. Sunku patikėti, kad man tai bus jau 9-as kartas.“

Seanas McVay: „Žaisti prieš „Patriots“ tokias rungtynes bus didelis iššūkis. Jų lyderiai gerai žino, kaip žaisti lemiamais momentais ir todėl jie yra tokia sėkminga organizacija. Jie puikiai tvarkosi su įtampa svarbiausiais epizodais ir kiekvieną iššūkį priima su tinkamu nusiteikimu, būdami įsitikinę, kad ras būdą, kaip išsikapstyti iš sunkios padėties.“

„Patriots“ trečius metus iš eilės pateko į NFL finalą. Jie yra penkis kartus laimėję „Super Bowl“ rungtynes ir visa tai padarė šiame amžiuje. Tiesa, pastarasis finalas „Patriots“ buvo nesėkmingas. „Super Bowl LII“ rungtynėse pernai jie 33:41 nusileido Filadelfijos „Eagles“. „Rams“ lygą yra laimėję tris kartus. Du sykius jie tai padarė dar prieš susijungiant AFL ir NFL, o paskutinį titulą laimėjo 1999 m.

Apklausos rezultatai | Organizatorių nuotr.

Apklausos rezultatai | Organizatorių nuotr.

Nežymiais rungtynių favoritais vadinami „Patriots“ futbolininkai, tačiau didžioji JAV dalis finale palaikys „Rams“. Atlikta apklausa parodė, kad „Rams“ palaikys visa vakarinė JAV dalis ir nemaža dalis rytinių valstijų.

„Super Bowl LIII“ rungtynės prasidės naktį iš sekmadienio į pirmadienį 1.30 val. Lietuvos laiku.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų