Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje VIDEO

2019.01.29 12:00
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Egidijus Binkulis, Pijus Rulevičius ir Emilijus Krakauskas | „Facebook“ nuotr.

Egidijus Binkulis, Pijus Rulevičius ir Emilijus Krakauskas | „Facebook“ nuotr.

 Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus tęsė ir Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt pristato kassavaitinę lietuvių pasirodymų užsienyje apžvalgą.

Sportas.lt lankytojų savaitės žaidėjo rinkimai:

Apklausa

1. Išrinkite savaitės žaidėją

Elitinėje Švedijos lygoje (SHL) „Skelleftea AIK“ su Mantu Armaliu svečiuose 3:2 palaužė „HF Lulea“ pasipriešinimą, o namuose po pratęsimo 3:2 įveikė „HK Orebro“. Trenerio pasitikėjimo vėl sulaukęs lietuvis žaidė abejose rungtynėse ir iš viso atrėmė 49 iš 53 varžovų smūgių į vartus.

„Skelleftea AIK“ (57 tšk.) užima 7-ą poziciją tarp 14 klubų.


Egidijus Binkulis | Kaspars Strelis nuotr.

Egidijus Binkulis | Kaspars Strelis nuotr.

Aukščiausioje Latvijos lygoje (OHL) Liepojos „HK Liepaja“ su dviem lietuviais namuose šventė dvi puikias pergales: 2:1 prieš Rygos „HK Kurbads“ ir 5:4 prieš lygos lyderius Rygos „HK Mogo“ ledo ritulininkus. Egidijus Binkulis pirmose rungtynėse įmušė įvartį, gavo 2 baudos min. ir laimėjo 2 iš 5 ritulio išmetimų, o antrose atliko rezultatyvų perdavimą bei užsidirbo 2 baudos min. Paulius Rumševičius antrose rungtynėse gavo 2 baudos min. Abu lietuviai abiejuose mačuose po kartą atakavo varžovų vartus.

„HK Liepaja“ (33 tšk.) lieka priešpaskutinė – 6-a.


Jungtinėje Olandijos ir Belgijos lygoje „BeNeLiga“ Mecheleno „Golden Sharks“ (Belgija) su Aivaru Bendžiumi namuose 2:6 nusileido „Zoetermeer Panters“ (Belgija) ekipai. Lietuvis įmušė įvartį.

„Golden Sharks“ (9 tšk.) užima 10-ą vietą tarp 12 klubų.


Emilijus Krakauskas | Instagram.com nuotr

Emilijus Krakauskas | Instagram.com nuotr

Šveicarijos antroje lygoje NLB „EHC Kloten“ su Emilijumi Krakausku namuose 7:3 pamokė „EHC Visp“, o svečiuose 3:2 pranoko „HC Biasca Ticino Rockets“. Pirmose rungtynėse puikiai žaidęs lietuvis įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose nepasižymėjo.

„EHC Kloten“ (75 tšk.) išsaugojo 4-ą vietą tarp 11 klubų.


Ugnius Čižas (nr.95) | „Facebook“ nuotr.

Ugnius Čižas (nr.95) | „Facebook“ nuotr.

Antroje Norvegijos lygoje Haldeno „Comet“ su trimis lietuviais namuose 6:1 sutriuškino „Gjovik“, bet vėliau savo aikštėje du kartus iš eilės pralaimėjo pagrindinei konkurentei „Narvik“: 4:6 ir 2:3. Per trejas rungtynes Paulius Gintautas įmušė 2 įvarčius ir gavo 14 baudos min., Ugnius Čižas pelnė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min., o Ilja Četvertakas pridėjo įvartį ir rezultatyvų perdavimą.

Aimo Fiščevo atstovaujama „Furuset“ ekipa svečiuose 3:6 pralaimėjo prieš Oslo „Hasle/Loren“. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„Comet“  (59 tšk.) pirmauja lygoje, bet vos 1 tšk. lenkia net 4 rungtynėmis mažiau žaidusius „Nidaros“ ledo ritulininkus (58 tšk.), tik 2 tšk. atsilieka 2 rungtynes „atsargoje“ turintys „Gruner“ žaidėjai (57 tšk.). „Furuset“ (19 tšk.) lieka 8-a tarp 9 komandų.


Danijos antroje lygoje Tado Ramanausko atstovaujama „Herlev“ komanda namuose 1:7 neprilygo „Hvidovre“ ekipai. Lietuvis liko tarp atsarginių.

„Herning“  (54 tšk.) su Nikita Piazenko ir Martynu Radzevičiumi tebepirmauja 7 komandų Vakarų konferencijoje, o „Herlev“ (22 tšk.) Rytuose užima 5-ą poziciją tarp 6 ekipų.


Anglijos lygoje „NIHL 1“ Bilingemo „Stars“ su Edgaru Protčenko namuose 2:10 neturėjo vilčių prieš Halo „Pirates“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

Ruslano Černycho atstovaujama Notingemo „Lions“ komanda namuose 2:8 neprilygo „Solihull Barons“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„Stars“  (13 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 9-ą vietą, o „Lions“ (0 tšk.) lieka paskutiniai – 10-i.


Antroje Latvijos lygoje (JAHL) Artiomo Starovoitovo atstovaujama Daugpilio „HK Dinaburga“ komanda namuose 4:1 įveikė Rygos „HS Rigą 2002“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

Liepojos SSS su dviem lietuviais namuose 11:6 nugalėjo Rygos „Prizmą“ ir 7:6 palaužė Valmieros „HK Valmieras“ pasipriešinimą. E.Binkulis per dvejas rungtynes įmušė 3 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o P.Rumševičius atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 4 baudos min.

„HK Dinaburga“ (57 tšk.) pirmauja lygoje, o Liepojos SSS (42 tšk.) tarp 9 ekipų rikiuojasi 3-ia.


Anglijos antroje lygoje „NIHL 2“ Danieliaus Tamašausko atstovaujama „Haringey Huskies“ komanda namuose 5:3 nugalėjo Braknelo „Hornets“. Lietuvis nežaidė.

„Haringey Huskies“ (13 tšk.) tarp 15 komandų užima 11-ą vietą.


Vokietijos trečioje lygoje „Oberliga“ Tado Kumeliausko atstovaujama „ECDC Memmingen Indians“ ekipa svečiuose po pratęsimo 2:3 nusileido „EC Peiting“, bet namuose 5:2 pranoko „EV Landshut“. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir gavo 2 baudos min., o antrose atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbo 2 baudos min.

Hanoverio „Indians“ su Arnoldu Bosu namuose 3:0 laimėjo derbį prieš Hanoverio „Scorpions“, o išvykoje 9:0 nepasigailėjo Berlyno „ECC Preussen“. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose įmušė 2 įvarčius ir pridėjo rezultatyvų perdavimą.

„ECDC Memmingen Indians“ (58 tšk.) Pietų konferencijoje tarp 12 komandų užima 5-ą vietą. „Indians“ (73 tšk.) Šiaurės konferencijoje rikiuojasi 3-ias tarp 13 klubų.


Povilas Verenis | Paolo Del Grosso nuotr.

Povilas Verenis | Paolo Del Grosso nuotr.

Pereinamajame turnyre dėl vietos trečioje Vokietijos lygoje „EHC Waldkraiburg“ su Povilu Vereniu išvykoje 7:2 nugalėjo Donato Žukovo atstovaujamą „EHC Konigsbrunn“ klubą, o namuose 5:4 išplėšė pergalę prieš „TSV Erding“. P.Verenis abejose rungtynėse atliko po rezultatyvų perdavimą, D.Žukovas žaidė beveik 19 min. ir praleido 2 įvarčius.

Kiek vėliau „EHC Konigsbrunn“ išvykoje 1:3 nusileido „TSV Peissenberg“. D.Žukovas liko tarp atsarginių.

„EC Bad Kissingen“ su Domantu Čypu svečiuose 2:4 turėjo pripažinti „SC Riessersee“ pranašumą, o namuose 7:2 sutriuškino „EV Fussen“. Gynėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse gavo 2 baudos min., o antrose pelnė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą.

„EC Bad Kissingen“ (12 tšk.) rikiuojasi 3-ia, „EHC Waldkraiburg“ (9 tšk.) – 6-a, o „EHC Konigsbrunn“ (4 tšk.) – 8-a tarp 10 komandų.


Norvegijos trečioje lygoje Haugesundo „Seagulls“ su Ernestu Kieliumi svečiuose tris kartus pralaimėjo prieš lyderę – „Lorenskog“ – komandą: 1:7, 3:4 ir po baudinių serijos 3:4. Vartininkas iš Lietuvos nežaidė.

„Seagulls“ (21 tšk.) tvirtai užima 2-ą vietą tarp 4 ekipų.


Danielius Bogdziulis | „Facebook“ nuotr.

Danielius Bogdziulis | „Facebook“ nuotr.

Ketvirtoje Vokietijos lygoje „EC Nordhorn“ su Danieliumi Bogdziuliu ir Danieliumi Nomanovu svečiuose 6:1 sutriuškino Brėmeno „Weserstars“. Abu lietuviai įmušė po 2 įvarčius.

„EC Nordhorn“ (23 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 4-ą poziciją tarp 6 ekipų.


Artūras Laukaitis | „Facebook“ nuotr.

Artūras Laukaitis | „Facebook“ nuotr.

JAV studentų čempionato trečiajame divizione (NCAA III) „UW-Stout“ su Artūru Laukaičiu namuose pralaimėjo dvejas WIAC konferencijos rungtynes: 1:3 prieš „UW-Eau Claire“ ir 2:3 prieš „UW-Superior“. Lietuvis antrose rungtynėse pelnė įvartį, per abu mačus atliko 6 smūgius į vartus ir iš viso laimėjo 9 iš 17 ritulio išmetimų.

„UW-Stout“ (0-3-1) WIAC konferencijoje užima priešpaskutinę – 4-ą – vietą.


Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Jaunimo ledo ritulio lygoje (MHL) Rygos „HK Riga“ (Latvija) su Kostu Gusevu svečiuose pasidalino po pergalę – po baudinių serijos 3:2 ir po pratęsimo 3:4 – su Jaroslavlio „Loko“ (Rusija), o išvykoje 0:4 neprilygo Čerepoveco „Almaz“ (Rusija). Pirmose rungtynėse lietuvis žaidė net 22 min. 27 sek., gavo 2 baudos min., 2 kartus atakavo varžovų vartus ir blokavo 2 smūgius. Antrajame mače per 20 min. 29 sek. lietuvis kartą atakavo varžovų vartus ir atliko jėgos veiksmą. Trečiose rungtynėse K.Gusevas sužaidė 20 min. 24 sek., 4 kartus smūgiavo į varžovų vartus ir blokavo 1 oponentų smūgį.

„HK Riga“ (37 tšk.) Vakarų konferencijoje tarp 17 komandų užima 14-ą vietą.


Vienoje stipriausių JAV jaunimo (iki 21 metų) lygų (NAHL) Luko Žukausko atstovaujama Springfildo „Junior Blues“ ekipa namuose pasidalino po pergalę su „Janesville Jets“ – 4:2 ir 2:4. Lietuvis nežaidė.

„Junior Blues“ (41 tšk.) Vidurio Vakarų divizione tarp 6 klubų žengia 4-i.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje (NCDC) Patriko Misiuko atstovaujama „South Shore Kings“ ekipa po baudinių serijos 4:5 nusileido „New Hampshire Junior Monarchs“, o vėliau pasidalino po pergalę – 6:3 ir 3:9 – su Dominyko Bogdziulio atstovaujamu Sirakūzų „Stars“ klubu. P.Misiukas pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, antrose nepasižymėjo, o trečiose vėl pridėjo rezultatyvų perdavimą. D.Bogdziulis pirmajame mače su „South Shore Kings“ pelnė įvartį, o antrajame atliko rezultatyvų perdavimą.

„Stars“ (35 tšk.) užima 8-ą vietą, o „South Shore Kings“ (26 tšk.) tarp 12 komandų rikiuojasi 11-a.


Karolis Krasilnikovas | Helmut Hansen nuotr.

Karolis Krasilnikovas | Helmut Hansen nuotr.

JAV Vidurio Vakarų valstijų jaunimo (iki 21 metų) lygoje (WSHL) dviejų lietuvių atstovaujama Dalaso „Snipers“ komanda namuose tris kartus susitiko su „Wichita Junior Thunder“. Pirmąjį mačą „Snipers“ laimėjo 9:5, antrąjį pralaimėjo 3:4, o trečiąjį laimėjo net 9:1. Karolis Krasilnikovas per 3 mačus pelnė įvartį ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o Arvydas Domeika pasižymėjo įvarčiu.

„Valencia Flyers“ su dviem lietuviais tris sykius nusileido Long Bičo „Bombers“: namuose 2:6, svečiuose 0:8 ir savo arenoje 3:9. Eimantas Noreika per 3 rungtynes atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir gavo 2 baudos min., o Matas Mikalauskas užsidirbo 6 baudos min.

„Snipers“ (62 tšk.) Vidurio Vakarų divizione užima 3-ią vietą tarp 5 ekipų, o „Valencia Flyers“ (22 tšk.) Vakarų divizione lieka paskutinė – 5-a.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje („USPHL Premier“) Kristupo Blažio atstovaujama „DME Swamp Rabbits“ komanda pasidalino po pergalę su Floridos „Junior Blades“: 2:0 ir 2:4. Tik pirmose rungtynėse žaidęs lietuvis nepasižymėjo.

Ričmondo „Generals“ su Ignotu Ragu du kartus turėjo pripažinti „Hampton Road Whalers“ pranašumą: 4:5 ir 2:4. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose gavo 2 baudos min.

Trijų lietuvių atstovaujamas „Potomac Patriots“ klubas patyrė dvi nesėkmes prieš Karolinos „Eagles“: 2:4 ir 1:5. Tik pirmose rungtynėse žaidęs Elvinas Karla atrėmė 43 iš 46 varžovų smūgių. Martynas Miliūnas abu kartus nepasižymėjo, o Dominykas Motiejūnas nežaidė.

„DME Swamp Rabbits“ (50 tšk.) užima 2-ą vietą 5-ių komandų Floridos divizione, Konektikuto „Nighthawks“ (48 tšk.) su Denisu Kuzminovu lyderiauja 7 ekipų Šiaurės Rytų divizione, „Generals“ (51 tšk.) Pietryčių divizione yra 3-ia, o „Potomac Patriots“ (20 tšk.) rikiuojasi paskutinė – 6-a. „DME Swamp Rabbits“ ir „Nighthawks“ jau užsitikrino vietas atkrintamosiose varžybose.


Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) nebežais Martinas Petiulas, kuris paliko „Almaguin Spartans“ ekipą ir sugrįžo į Lietuvą, kur apsivilko Vilniaus „Geležinio vilko“ aprangą. Šiame GMHL sezone M.Petiulas per 23 rungtynes atrėmė 89,3 proc. varžovų smūgių į vartus ir ne kartą buvo rinktas geriausiu rungtynių žaidėju.


Elitinės Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygos silpnesnėje grupėje Lapenrantos „SaiPa“ su Laurynu Lubiu išvykoje 2:3 nusileido Raumos „Lukko“, bet 3:1 įveikė „Tuto Hockey“. Lietuvis abu kartus liko tarp atsarginių.

„SaiPa“ (13 tšk.) užima 6-ą vietą tarp 10 klubų.


Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „HC Lugano“ su Herkumi Marcinkevičiumi svečiuose po baudinių serijos 2:1 įveikė Lozanos „4 Clubs“, o namuose 4:3 nugalėjo „EV Zug“. Gynėjas iš Lietuvos žaidė abejose rungtynėse, bet nepasižymėjo.

„HC Lugano“ (45 tšk.) lenkia tris klubus ir rikiuojasi 9-as.


Danijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Herning“ su dviem lietuviais išvykoje 2:1 įveikė „Frederikshavn“. N.Piazenko ir M.Radzevičius nepasižymėjo.

„Herning“ (44 tšk.) Vakarų konferencijoje užima 1-ą vietą, o „Esbjerg“ (16 tšk.) su Gvidu Rimkumi yra 5-a tarp 6 ekipų. „Herlev“ (24 tšk.) su T.Ramanausku Rytuose tarp 5 komandų žengia 3-ia.


Mantas Stankius | Helmut Hansen nuotr.

Mantas Stankius | Helmut Hansen nuotr.

Antroje Vokietijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „EV Fussen“ su Mantu Stankiumi išvykoje du kartus nugalėjo „ES Weisswasser“: 5:2 ir 7:4. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį, o antrose atliko rezultatyvų perdavimą.

„EV Fussen“ (40 tšk.) žengia 6-a tarp 10 komandų.


Trečioje Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Titaanit“ su Christianu Volodinu išvykoje sužaidė lygiosiomis 3:3 su „Vierumaki United HeKi“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„Titaanit“ (1 tšk.) užima paskutinę – 8-ą – vietą.


Aukščiausios Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygos silpnesnėje grupėje Martyno Griniaus atstovaujama Vasos „Sport“ ekipa svečiuose po pratęsimo 5:6 nusileido Juveskiulės JYP, bet 4:1 nugalėjo „Jukurit“. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„K-Vantaa“ su Faustu Nausėda svečiuose 2:3 nusileido Tamperės „Ilves“ ir 4:2 įveikė „Jukurit“. Vartininkas iš Lietuvos rungtynėms nebuvo registruotas.

„K-Vantaa“ (15 tšk.) užima 3-ią vietą, o „Sport“ (15 tšk.) rikiuojasi 4-a tarp 10 ekipų.


„Erste Bank“ jaunių (iki 18 metų) lygos (EBJL) kvalifikacinėje C grupėje „Okanagan HC Europe White“ (Austrija) su Nikita Kuzminovu svečiuose 4:2 įveikė Budapešto UTE (Vengrija). N.Kuzminovas žaidė be keitimų ir atrėmė 20 iš 22 smūgių.

„Okanagan HC Europe White“ (16 tšk.) rikiuojasi 3-ias tarp 5 klubų.


Anglijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Gildfordo komanda su Matu Bajorūnu namuose 2:3 pralaimėjo „Okanagan HC“ akademijos jaunimui. Lietuvis įmušė įvartį ir gavo 2 baudos min.

Gildfordo komanda (9 tšk.) užima 4-ą vietą tarp 6 ekipų.


Švedijos Vakarų regiono jaunių (iki 18 metų) lygoje „HC Viking“ su Nikita Volochu svečiuose 10:0 nušlavė „Filipstad/Hallefors/BIK Karlskoga“, bet namuose 1:4 pralaimėjo prieš „IK Sunne“. Pirmose rungtynėse lietuvis įmušė 3 įvarčius, o antrose nepasižymėjo.

„HC Viking“ (34 tšk.) tarp 8 komandų rikiuojasi 2-a.

Kitos naujienos apie Lietuvos ledo ritulininkus užsienyje ČIA.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 02-24 Liverpool 22 : 00 West Ham United
Pen 02-28 Norwich City 22 : 00 Leicester City