Jono Joneso ir Alexanderio Gustafssono kovos akimirka | Scanpix nuotr.

Jono Joneso ir Alexanderio Gustafssono kovos akimirka | Scanpix nuotr.

 Skandalingasis 31-erių metų amerikietis Jonas Jonesas pačioje 2018 m. pabaigoje susigrąžino UFC pussunkio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą, kai techniniu nokautu nugalėjo švedą Alexanderį Gustafssoną.

Prieš pat „UFC 232“ turnyro pradžią J.Jonesas vėl įklimpo į skandalus. Atliktame J.Joneso dopingo teste buvo rastas dehidrochlormetiltestosteronas arba turinabolas. Tai ta pati medžiaga, dėl kurios jis 2017-ais metais buvo suspenduotas 15-ai mėnesių. Dėl šios priežasties Nevados valstija atsisakė rengti turnyrą ir jį teko perkelti į Los Andželą, kurio atstovai tikino, jog J.Jonesas šios medžiagos daugiau nevartojo, o organizme ji atsirado anksčiau.

Su UFC sportininkų sveikata ir efektyvumu dirbantis Jeffas Novitzky teigė, kad turinabolo metabolitų kiekis J.Joneso kūne yra mažame lygyje ir tai greičiausiai yra „impulsinis“ efektas, o ne nauja dozė.

Įdomu tai, kad po „UFC 232“ turnyro paimtame J.Joneso mėginyje vėl buvo rasta tos pačios draudžiamos medžiagos. Šį kartą tos medžiagos buvo 33 pikogramai.

Anot J.Novitzky, nėra jokių įrodymų, kad J.Jonesas dar kartą naudojo draudžiamus preparatus, o minėtas tyrimas tik įrodo, kad ši medžiaga jo organizme išsilaiko nuo ankstesnio vartojimo. J.Novitzky teigimu, turinabolas atleto organizme išsiskiria tada, kai jam tenka mesti svorį, todėl jo pėdsakų ir buvo rasta.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Ble
2019-01-25 14:26:56
As nesuprantu kas su juo negerai, ar jis durnas ar rimtai sedes ant kaifo... Buvo favoritas mano, bet po situ bajeriu uzpiso jis mane nx... Supiso gustavsona galvojau axujiena, vel patikrino vel rado dopingo, pideras nx ziaurus
Atsakyti
Diskvalifikuot visam laikui
2019-01-24 21:52:43
Jis sėdęs narkoša su tais steroidais, be jų negal ir tiek, lai nep...proto.
Atsakyti
H
2019-01-24 19:06:34
Galejo molis but geriausiu ufc kovotoju, bet susisiko kaip reikalas du tais dopingais ar ka vis vartoja.
Atsakyti