Sartų hipodromas | Organizatorių nuotr.

Sartų hipodromas | Organizatorių nuotr.

 Ristūnų tradicinių lenktynių „Sartai 2019“, kurias rengia Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų savivaldybe, organizacinio komiteto nariai trečiadienio popietę apsilankė šalia Dusetų esančiame hipodrome, kur šeštadienį, vasario 2-ąją, vyks žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė.

Zarasų savivaldybėje vykusiame pasitarime rajono meras Nikolajus Gusevas ir šiemet 500 metų sukaktį pažyminčių Dusetų seniūnas Saulius Kėblys akcentavo, jog „Sartų 2019“ šeimininkams – tai didžiausia metų šventė, garsinanti ne tik jų rajoną ar miestelį, bet ir šalį.

Žiemos šventės šeimininkai patikino varžybų organizacinio komiteto narius, jog didžiajai žiemos šventei pasirengta ir laukiama kelių dešimčių tūkstančių žiūrovų, lenktynėse dalyvausiančių sportininkų, nacionalinio kultūrinio paveldo puoselėtojų ir viso pulko muzikantų, nuo pat ankstyvo ryto linksminsiančių visus susirinkusius.

„Sartai 2019“ organizacinio komiteto pirmininkė, žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė pasidžiaugė, jog iš įvairių sričių specialistų suburtam varžybų organizaciniam komitetui per tris mėnesius pavyko atlikti daug darbų rengiantis šiai tradicinei šventei.

Padėkojusi už nuveiktus darbus, viceministrė pasidžiaugė, jog patikslintais duomenimis, įskaitant ir visuomeninių organizacijų indėlį, piniginis prizinis „Sartų 2019“ fondas, kuris vasario 2-ąją bus išdalytas atskirų bėgimų laimėtojams ir prizininkams, išaugo iki 21 100 eurų.

Posėdyje aptarti atskirų tarnybų bei žinybų, nuo kurių didele dalimi priklauso privažiavimo kelių prie lenktynių vietos, automobilių stovėjimo aikštelių parengimo ir kiti veiklos koordinavimo darbai. Žirgų lenktynės Dusetose – tai ne tik didžiulė šventė jų augintojams ar šios sporto šakos gerbėjams. Tai kartu ir tradicinis, lauktas giminių, draugų ir pažįstamų susibūrimas.

Todėl miestelio seniūnas S. Kėblys kvietė Dusetų nepalikti ir tada, kai nugalėtojams ir prizininkams bus išdalyti visi apdovanojimai.

Po varžybų svečiai laukiami tradicine susibūrimo vieta tapusiame Kultūros centre-Dusetų dailės galerijoje, kur bus atidaryta tarptautinė meninės fotografijos teminė paroda „Žirgas fotografijoje“.

Kultūros centre vyks ir šventę vainikuosiantis grupės „Pop Ladies“ koncertas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 08-25 Palanga 18 : 00 Atlantas
Šeš 08-31 Palanga 15 : 00 Žalgiris
Šeš 08-31 Kauno Žalgiris 17 : 00 Atlantas
Šeš 08-31 Riteriai 19 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141